فولکس واگن I.D. Roomzz معرفی شد؛ کراس اووری پاک با سه ردیف صندلی

شرکت آلمانی فولکس واگن از یه شاسی بلند مفهومی به نام I.D. Roomzz رونمایی کرد. این خودروی کانسپت همونجوری که از اسمش هم مشخصه، به خونواده I.D. تعلق داشته و در واقع از پیشرانه ای برقی استفاده میکرد.

امروزه شاسی بلندهای سه ردیفه از محبوبیت بالایی بهره مند هستن، به خاطر این فولکس واگن I.D. Roomzz هم دارای این ویژگیه. این شاسی بلند یا به عبارت بهتر کراس اوور جدید روی پلتفرم ماژولی MEB ژرمنا ساخته شده و در رده ای بالاتر از I.D. Crozz که در سال ۲۰۱۷ معرفی شد، جای میگیره.

کابین I.D. Roomzz ساده اما مدرن طراحی شده. داشبورد، فرمون و نمایشگر این کانسپت آلمانی حالتی آویزون دارن. یه پنل دیجیتال با پوششی شیشه ای هم در قسمت جلویی کابین دیده می شه. با در نظر گرفتن فضای داخلی بزرگی که فولکس واگن I.D. Roomzz داره، میشه اونو به یه سالن متحرک تشبیه کرد.

به گفته فولکس واگن، جدیدترین مفهومی این شرکت به تکنولوژی I.D. Pilot مجهزه. با تکیه بر این تکنولوژی که در واقع نام انتخابی فولکس واگن واسه فناوری خودرانه، I.D. Roomzz می تونه به طور خودکار و بدون دخالت راننده حرکت کنه.

همونطور که در اول هم اشاره کردیم، نیروبخش فولکس واگن I.D. Roomzz یه پیشرانه الکتریکیه. این پیشرانه از دو موتور الکتریکی تشکیل یافته و توانایی تولید ۳۰۲ اسب بخار قدرت رو داره. به لطف نسخه اختصاصی از تکنولوژی ۴MOTION فولکس واگن، نیرو به هر چهار چرخ I.D. Roomzz منتقل می شه.

به گفته ژرمنا این خودروی مفهومی میتونه در عرض ۶٫۶ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت دست یافته و آخر سرعت ۱۸۰ کیلومتر در ساعت رو ثبت کنه.

و بازم چراغای عقب یه تیکه باریک و سرتاسری که این روزا در بین خودروسازان جور واجور بسیار رواج پیدا کرده

وظیفه تامین انرژی پیشرانه I.D. Roomzz رو دوش یه باتری با ظرفیت ۸۲ کیلووات ساعت گذاشته شده. این باتری براساس استاندارد WLTP تا ۴۵۰ کیلومتر و براساس استاندارد NEFZ تا ۴۷۵ کیلومتر فاصله احتیاجی به شارژ دوباره نداره.

پدالای فولکس واگن I.D. Roomzz دارای گرافیک جالبی هستن. گرافیک این پدالا به نظر می رسه از پخش کننده های موسیقی الهام گرفته شده باشه

طبق برنامه ریزیا، فولکس واگن نسخه تولیدی I.D. Roomzz رو سال آینده راهی بازار می کنه. به غیر از این، نسخه خیابانی کانسپتای دیگری مثل I.D. Crozz و هاچ بک I.D. در سال ۲۰۲۰ معرفی می شن؛ در سال ۲۰۲۲ هم نسخه های تولید انبوه سدان I.D. Vizzion و ون I.D. Buzz هم به این جمع اضافه می شن.

شکل خاص باز شدن درهای فولکس واگن I.D. Roomzz

در آخر بد نیس اشاره کنیم نمایشگاه خودروی شانگهای از شانزدهم ماه آوریل (۲۷ فروردین) شروع به کار کرده و تا بیست و پنجم آوریل (۵ اردیبهشت) جریان پیدا می کنه.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *