مطالب جدید

نظافت فرودگاه با استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی

 

فرودگاه از مکان هایی محسوب می شود که روزانه تعداد بی شماری از افراد در آن در حال رفت و آمد هستند و این ازدحام جمعیت خواه ناخواه منجر به ایجاد آلودگی و در ادامه شیوع بیماری های واگیردار، ویروسی و میکروبی بهداشت و پاکیزگی در فرودگاه، این مکان قطعا باید فضایی پاکیزه و زیبا باشد، در ادامه این مطلب به معرفی و شرح و توضیح راهکارهای موثر برای داشتن فضایی پاکیزه و منحصر به فرد در محیط فرودگاهی پرداخته خواهد شد.

 

ضرورت بکارگیری تجهیزات نظافت صنعتی

عموما فضاهای فرودگاهی از وسعت بسیار بالا برخوردار هستند و بخش اعظم این مکان را سالن های انتظار سرپوشیده تشکیل می دهدکه این فضاها با توجه به شرایط خاصی که دارند مستعد انواع و اقسام آلودگی می باشند. در گذشته های نه چندان دور نظافت در فرودگاه ها تنها با استفاده از شیوه های سنتی مرسوم صورت می گرفت، این روش ها به بروز مشکلات بسیاری از قبیل مصرف بی رویه آب و مواد شوینده، زمانبر بودن نظافت، کیفیت نامناسب، باقی ماندن آلودگی ها و انتشار آن در محیط فرودگاهی منجر می شد، در دنیای امروز با پیشرفت روز افزون علم و بکارگیری تجهیزات مکانیزه نظافتی بسیاری از مشکلات مرتفع شده و کیفیت فرآیند نظافت پیشرفت چشمگیری داشته است.

اسکرابر صنعتی

لکه های سطوح کف سالن انتظار در فرودگاه بر اثر عوامل متفاوتی چون رفت و آمدهای مداوم مردم هر لحظه در معرض آلوده شدن قرار دارد به همین منظور بهترین وسیله نظافتی برای شستشوی سطوح سالن انتظار اسکرابر صنعتی می باشد. دستگاه اسکرابر صنعتی فوق العاده با انجام عملیات شستشوی و خشک نمودن سطوح کف به صورت همزمان و با دارا بودن به آخرین فن آوری روز دنیا در زمینه نظافت مکانیزه به شکلی باور نکردنی عملیات پاکسازی را به انجام می رساند. دستگاه اسکرابر صنعتی در دو نوع دستی و سرنشین دار مورد استفاده قرار می گیرد و امکان انجام  تمیزکاری را در سطح ایمن و مطلوب فراهم می نماید.

 

مکنده شهری

محوطه بیرونی فرودگاه متشکل از فضای پارکینگ و ورودی سالن ها است که در نگاه اول در ذهن مراجعه کنندگان نقش می بندد، از این روی حفظ  پاکیزگی این بخش ضرورت ویژه ای داشته و از مقوله ای تخصصی محسوب می شود. بسیاری از ماشین آلات نظافت صنعتی در محوطه بیرونی فرودگاه قابل استفاده می باشند که با آن ها نظافت با کیفیت به انجام می رسد.

 

دستگاه مکنده شهری یا همان سوییپر یکی از پرکاربردی ترین ابزارآلات نظافتی در محوطه پارکینگ و فضای بیرونی فرودگاه است که نحوه عملکرد آن به صورتی می باشد که یک کاربر خدماتی با هدایت آن و با کمک برس های که در بخش زیرین دستگاه تعبیه شده به جمع آوری آلودگی های خشک می پردازد و آن ها را به مخزن دستگاه منتقل می کند. مکنده شهری برای جمع آوری برگ، گرد و خاک و سایر آلاینده ها از سطح زمین در محیط های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

 

دستگاه خوشبوکننده هوا

دستگاه خوشبوکننده هوا یا دستگاه پخش کننده رایحه وسیله ای بسیار شناخته شده و کاربردی تلقی می شود که امروزه از ملزومات اساسی در محیط های وسیع و پر تردد محسوب می شود، دستگاه خوشبوکننده هوا با دارا بودن به تکنولوژی نوین اتومیزیشن تحت فشار بسیار زیاد اسانس داخل دستگاه را، از مایع به گاز تبدیل کرده و در هوا منتشر می کند و با این کار ماندگاری رایحه خوش را در محیط چند برابر نموده و وسعت انتشار بو را به طرز شگفت آور بالا می برد. دستگاه خوشبو کننده هوا در مکانی چون فرودگاه که با تردد شبانه روزی افراد و ازدحام جمعیت همراه است بهترین گزینه انتخابی به شمار می آید زیرا به غیر از پخش رایحه مطلوب در محیط احساس آرامشی ماندگار را در مکان های سرپوشیده سالنی مهیا می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *