راه های آسان کاهش فشار خون

به گزارش گروه خواندنیای باشگاه خبرنگاران، تا حالا قرصا و آمپولای متفاوتی واسه کنترل فشار خون و یا کاهش اون ساخته شده که هر کدوم عواقب مخصوص خودشون رو دارن. این درحالیه که فقط با چند راه بسیار آسون می تونین فشار خون بالا رو از بین ببرین.

**اولین و البته راحت ترین راه قدم زدنه. یکی از مهمترین نکاتی که در این مورد باید رعایت کنین اینه که فدم زدن واسه کاهش فشار خون باید قدرتی باشه و اندازه اون باید تقریبا یه ساعت در روز باشه.

** کشیدن نفس عمیق می تونه کمک به سزایی به کاهش فشار خون شما کنه. صبح بعد از بیدار شدن از خواب و شبا قبل از رفتن به رخت خواب به ۵ دقیقه نفس عمیق بکشین تا اکسیژن کافی وارد رگاتون شده و فشار خون شما تنظیم شه.

** سیب زمینی یکی از بهترین راه های درمان فشار خونه. آدمایی که فشار خون بالایی دارن باید روزانه به مقدار ۲ هزار تا ۴ هزار میلی گرم پتاسیم مصرف کنن. بهترین منبع واسه گرفتن این پتاسیم سیب زمینی و یا گوجه فرنگیه.

** نمک بزرگترین دشمن تموم بیماران فشار خونه. یکی از بزرگترین عاملان به وجود اومدن این مریضی نمکه پس باید در مصرف اون دقت لازم رو داشته باشین و هم اینکه تلاش کنین کمتر ازش استفاده کنین.

** شکلاتای تلخ منابع خوبی از ویتامینا و هم اینکه مکملای بدن هستن. محققان به این نتیجه رسیدن که آدمایی که بیشتر از شکلات تلخ استفاده می کنن رگای خونی بسیار منعطف تری دارن و هم اینکه جریان خون در بدن اونا روان تره.

** یکی از روشای بسیار آسون و البته کاربردی واسه کاهش فشار خون نوشیدن چای در طول روزه. محققان فهمیدن آدمایی که روزانه از سه لیوان چای استفاده می کنن کمتر دچار مریضی فشار خون می شن و رگای بازتری دارن.

** کار و مشغله های روزانه خودتون رو کمتر کنین تا دچار استرس نشید. یکی از دلایل به وجود اومدن فشار خون استرسه و البته کمتر کردن کار می تونه از این استرس هم کم کنه و شما دیگه به فشار خون دچار نمی شید.

** شاید بسیار عجیب به نظر برسه اما آدمایی که در خواب خروپف می کنن بیشتر دچار فشار خون می شن.  این افراد باید سریع تر به دکتر مراجعه کنن. خروپف باعث می شه تا راه نفس شما تنگ شده و بعد فشار خون شما بالا میره.

** سویا یکی از موادیه که می تونه به شما در کاهش فشار خون کمک به سزایی کنه. خوردن شیر سویا و یا به کار گیری اون در غذا از جمله راه های به کار گیری سویا هستش.

** در آخر هم مانند درمان هر مریضی دیگه ورزش رو یادتون نره و البته توجه خاصی به اندازه فشار خون تون همیشه داشته باشین.

 

خواص مدیتیشن واسه پوست و زیبایی

امتیازات مدیتیشن

بازنشر باشگاه خبرنگاران خون فشار خون کاهش فشار خون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *