دلایل سفر به شرق آسیا و خرید تور مالزی

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ مالزی یکی از کشورای خوب و پر طرفدار ایرونی هاست، کشوری اسلامی که هر ساله حدود صد هزار ایرونی رو پذیراست و اینجا این سوال پیش میاد که به چه دلیل مالزی تا این اندازه از نظر ایرانیا محبوبه و دلیل سفر هر ساله این جمعیت بزرگ از ایرانیا به کشور مالزی چیه؟ اگه واسه شمام این موضوع مانند علامت تعجبی در ذهنتون شده، با ما همراه باشین:

مالزی خونه سواحل حیرت انگیزه

درسته که مالزی فقط به خاطر سواحلش شناخته شده نیس اما در این کشور می تونین نقاط داغ و ساحلی قشنگتر و نفس گیر زیادی رو در مجاور آبای کریستالی و نیلگون پیدا کنین. جزیره لنکاوی و Perhentian، جایی هستن که هیچ کسی نباید از دست بده، جزیره در شمال لنکاوی قرار گرفته و به اون لقب مروارید Kedah رو دادن. این منطقه شامل ۹۹ جزیره متفاوت با حیات وحش بی نظیره و به نظر آدمایی که به اونجا سفر کردن، این جزایر یکی از زیباترینای جنوب شرقی آسیا هستن. اگه به snorkeling علاقه داشته باشین، این جزایر یکی از بهرین انتخابها براتونه.

بازدید از ارتفاعات کامرون

دوست دارین با یه چای خوش طعم و بوی بریتانیایی در زیباترین و بزرگترین مزرعه چای مالزی پذیرایی شید؟ اگه جوابتون بله س، ما این مکان رو پیدا کردیم! ارتفاعات کامرون (Cameron Highlands)، درست در قلب شبه جزیره مالزی واقع شده. این مکان بیشتر به خاطر گیاهان چای عجیب و زیبایش می شناسنش اما در واقع خیلی بیشتر از ایناست مخصوصا حیات وحش جور واجور اون. کامرون یکی از تک و توک جاهایی در مالزیه که محل زندگی رنج بزرگی از گیاهان و جانوارانه.اگه از علاقه مندان به طبیعت هستین حتما گشتی در کامرون هایلند و عوض کردن آب و هوا و خوردن یه لیوان چای در نزدیکی این جای قشنگتر حسابی سرحالتان می آورد.

جایی که جز میراث جهانی یونسکوه!

مالاکا بهشت کوچکیه که درست قبل از تنگه مالاکا قرار گرفته و در بازه های وقتی جور واجور تحت نگهداری دولتای مختلفی مثل پرتغالیا و بعد آلمانیا و بعد از اونم فرانسه و بریتانیا بوده که هر کدوم از این دولتا اثرات قابل توجه خود رو روی این منطقه و چیزی که ما امروز به عنوان مالاکا می شناسیم گذاشته ان و باعث شدن مالاکا به جایی پر از میراث فرهنگی تبدیل شه و از سال ۲۰۰۳ هم عضوی از فهرست میراث فرهنگی یونسکو شه. یکی از قوی ترین تاثیراتی که این از این دولتا روی مالاکا میشه دید، سبک معماری متفاوت اون هستش. معماری خونهای این منطقه معماری مستعمراتی و دوران استثماره و این چیزیه که حالا ما از دهکده ماهیگیری قبلی می بینیم.

قدیمی ترین جنگل بارانی دنیا

Taman Negara شهرتی به عنوان یکی از قدیمی ترین جنگلای بارانی دنیا رو داره و تخمین زده شده این جنگلا ۱۳۰ میلیون سال قبل بوجود اومده ان و محل زندگی چند جونور خیلی کم پیدا دنیا هستن و بیشترین محبوبیتش به خاطر ببر مالاییه که گونه بسیار نادریه. این جنگلا هم اینکه محل زندگی گونه های جور واجور میمون،فیل و حتی یه نوع کرگدن سوماترانی در خطر نابودی هم هست. این جنگل، یکی از آخرین جاهایی روی زمینه که در اون میشه این نوع کرگدن رو دید و تعداد کل اونا ۲۰۰ تا تخمین زده شده.

جاذبه های گردشگری مالزی

دیدنیهای توریستی مالزی

الی گشت تور مالزی