دکوراسیون منزل با کاغذ دیواری مدرن

دکوراسیون منزل با کاغذ دیواری مدرن امروزه بیشتر سبک هایی که در طراحی داخلی منازل، به ویژه آنهایی که دارای متراژ پایین تر هستند مورد استفاده قرار میگیرد، سبک مدرن است، خوشبختانه مدل های کاغذ دیواری مدرن بسیار متنوع است و در رنج های مختلف کاغذ دیواری ارزان، متوسط و گران قابل تهیه می باشند. کاغذ دیواری هایی با اشکال هندسی جز این دسته هستند. کاغذ دیواری سه بعدی و کاغذ دیواری پوستری نیز برای استفاده در سبک مدرن بسیار مناسب می باشد. اگر ترجیح می دهید از کاغذ دیواری سه بعدی یا پوستری در منزل استفاده کنید، بهتر است با توجه به ابعاد و کوچکی و بزرگی منزل ط آن را انتخاب کنید. استفاده از طرح های شلوغ برای خانه های کوچک توصیه نمی شود و سبب از بین رفتن زیبایی خانه می شود دکوراسیون مدرن و کاغذ دیواری سه بعدی.

مکان های مناسب برای استفاده از کاغذ دیواری

علاوه بر شناخت طرح, رنگ, جنس و نوع کاغذ دیواری بایستی این را نیز بدانید که آیا بهتر است کل قسمت های منزل را کاغذ دیواری کنید یا بخشی از آن را با استفاده از کاغذ دیواری پوشش دهید بهتر است؟ طراحان داخلی کدام رو پیشنهاد می کنند؟ پاسخ این سوال کاملا بستگی به شرایط دکوراسیون، پتانسیل های فضای خانه، سایر لوازم موجود در خانه و … دارد.

رنگ بهتر است یا کاغذ دیواری

زمانی که نوبت به انتخاب دیوار پوش مناسب برای منزل یا محیط های اداری می رسد، عموما سوالی که ذهن بیشتر افراد را درگیر می کند این است که رنگ بهتر است یا کاغذ دیواری؟ کدام یک مقرون به صرفه تر است و کدام یک عمر طولانی تری دارد و از همه مهم تر اینکه کدام یک فضای خانه یا محل کار را زیبا تر و جذاب تر می کند. جواب این سوال به طور کامل مشخص نیست و هر یک از رنگ یا کاغذ دیواری مزایا و معایب خاص خود را دارد. آیا باید کل خانه را کاغذ دیواری کنیم؟ اینکه بهتر است کل دیوار های خانه را با استفاده از کاغذ دیواری بپوشانید یا خیر بستگی به مساحت دیوار های ابعاد خانه ی شما دارد. ما به شما توصیه میکنیم چنانچه مساحت دیوار های خانه ی شما کم است کل دیوار های خانه را کاغذ دیواری نکنید، چرا که این امر سبب کوچک تر دیده شدن فضای خانه می شود, خصوصا اگر ازمدل کاغذ دیواری های طرح دار استفاده کنید. رنگ های تیره که تصاویری با ابعاد بزرگ دارند باعث می شوند که خانه های کوچک دلگیر شده و کوچک تر از آنچه که هست به نظر برسند. برای رفع این مشکل بهتر است از ترکیب رنگ های روشن ساده و طرح های ریز استفاده کنید، یا کاغذ دیواری طرح دار را با رنگ به صورت ترکیبی به کار ببرید, البته استفاده از آیینه نیز برای خانه های کوچک تا حدود زیادی می تواند کار ساز باشد.

انتخاب کاغذ دیواری مناسب

اگر شما در هنگام خرید کاغذ دیواری انتخاب هوشمندانه ای داشته باشید می توانید اگر در خانه تان نقطه عطفی دارید آن را بیشتر در معرض نمایش بگذارید، یکی از قسمت هایی که برای استفاده و جلوه ی کاغذ دیواری ها بسیار مناسب است پشت شومینه یا تلوزیون می باشد. استفاده از کاغذ دیواری در پشت شومینه باعث می شود که آن بخش بهه یکی از خاص ترین قسمت های خانه تبدیل شود. اگر از کاغذ های دیواری به صورت تکه ای استفاده کنید نما و جلوه ی بیشتری خواهند داشت.

کاغذ دیواری رنگی

کاغذ دیواری طرح دار در دکوراسیون داخلی

استفاده از کاغذ دیواری های طرح دار در عین حال که سبب زیبا تر شدن دکوراسیون می شوند، استفاده ی افراطی از آنها خوب نیست، طرح های زیاد پس از مدتی موجب دلزدگی می شوند بنابراین باید در ترکیب با رنگ های ساده ی دیگر استفاده شود.

کاغذ دیواری های مخصوص فضاهای خاص

از کاغذ دیواری ها برای تاکید بر فضاهای خاص و ارزشمند در دکوراسیون داخلی خانه تان استفاده کنید. این ترفند دکوراسیونی مخصوصا در خانه هایی با پلان باز به شدت کاربردی هستند و می توانند به عنوان جدا کننده هایی فضایی هوشمند عمل کنند.

پوشاندن عیب و ایرادات دیوار با کاغذ دیواری

اگر روی دیوار های خانه فرورفتگی، برجستگی و ترک وجود داشته باشد، بهترین و راحت ترین راح حل آن است که آن عیب را به کمک کاغذ دیواری های زیبا بپوشانیم. این کار باعث می شود که شما به زیبایی و معجزه ی کاغذ های دیواری در جذاب کردن و زیبا تر کردن خانه پی ببرید.

معرفی کوتاه کاغذ دیواری

در این مقاله قصد داریم انواع کاغذ دیواری که در طراحی داخلی منزل می تواند تاثیر فراوانی داشته باشد رو معرفی کنیم. برای تهیه ی انواع کاغذ دیواری ، کاغذ دیواری سه بعدی، کاغذ دیواری قابل شست و شو، کاغذ دیواری تصویری، نصب کاغذ دیواری، بهتر است اطلاعات لازم را کسب کنید در این مقاله قصد داریم نکات مهم خرید انواع کاغذ دیواری را برای شما عزیزان معرفی کنیم. کاغذ دیواری پذیرایی بهتر است متناسب با دکوراسیون منزل و با توجه به سلیقه شما انتخاب شود. در هنگام انتخاب کاغذ دیواری به رنگ وسایل منزل که قرار نیست تا سال ها عوض شود توجه فراوان کنید. همچنین سبک دکوراسیون پذیرایی نیز در انتخاب طرح و رنگ کاغذ های دیواری بسیار موثر است. پرده، مبلمان و فرش ها عناصر اصلی هر خانه ای هستند که باید از نظر رنگ و سبک با یکدیگر هارمونی داشته باشند. برای خانه هایی با طراحی داخلی مدرن بهتر است از کاغذ دیواری هایی ساده یا با طرح های هندسی استفاده شود. در تیراژه هارمونی می توانید آلبوم های مختلفی از انواع کاغذ دیواری مدرن را مشاهده و انتخاب کنید.

کاغذ دیواری اتاق نشیمن

نصب کاغذ دیواری

در این بخش می خواهیم شما را با چگونگی نصب کاغذ دیواری آشنا کنیم. زمانی که شما تصمیم میگیرد دیوار های خود را رنگ آمیزی کنید، باید دردسر های بسیاری را متحمل شوید. بوی تند، مدت زمانی که باید منتظر خشک شدن رنگ بمانید و بهم ریختگی خانه و خارج کردن و.سایل منزل از جمله ی این دردسر ها است. اما از زمانی که کاغذ دیواری به عنوان یک دیوار پوش به بازار معرفی شد باعث شد تا دردسر های رنگ از بین برومد، سهولت در نصب، سرعت بالا و تنوع در طرح و رنگ کاغذ دیواری موجب شد این متریال به سرعت جایگزین رنگ شود. کاغذ دیواری را معمولا به کمک چسب مخصوص می چسباند که فاقد بو بده و به سرعت خشک می شود. چسب هایی که از درز کاغذ های دیواری بیرون زده اند به سهولت توسط دستمال نمدار پاک می شوند .پیش از نصب کاغذ دیواری به یک قلموی بزرگ، کاردک پلاستیکی، چسب کاغذ دیواری، تیغ موکت بر و خط کش نیاز دارید. پس از اینکه وسایل مورد نیاز را تهیه کنید نوبت به زیر سازی می رسد. محلی که قرار است بر روی آن کاغذ دیوای کار شود بایستی عاری از هر گونه نم باشد. بنابراین علاوه بر از بین بردن رطوبت دیوار، منبع آن را نیز باید شناسایی کنید تا کاغذ دیواری ها طول عمر بیشتری داشته باشد.

نصب کاغذ دیواری

کاغذ دیواری اتاق نشیمن

معمولا در هر خانه ای اتاق نشیمن و پذیرایی جز قسمت های مهم تلقی می شود و چون اکثر دور همی ها در آنجا اتفاق می افتد، زیبایی و آرامش این بخش از خانه بسیار هائز اهمیت است. دکوراسیون اتاق نشیمن و چیدمان و انتخاب رنگ ها نشان دهنده سلیقه مو شخصیت صاحب خانه است از این رو طراحان داخلی و افراد به این بخش از خانه اهمیت بیشتری می دهند. کاغذ مخصوص اتاق پذیرایی شیک تر، خاص تر، گران تر از کاغذ دیواری هایی است که برای سایر بخش های خانه مورد استفاده قرار میگیرد. برای تهیه کاغذ دیواری اتاق نشیمن می توانید از مشاوره رایگان تیراژه هارمونی استفاده کنید.

کاغذ دیواری مدرن

کاغذ دیواری سه بعدی اتاق نشیمن

اتاق نشیمن در منزل یکی از مهم ترین بخش ها و زیبایی آن بیشتر مورد توجه افراد و طراحان داخلی است. از این رو افراد معمولا سعی می کنند خاص ترین، گران ترین و زیباترین اکسسوری ها در اتاق نشیمن قرار دهند. کاغذ دیواری سه بعدی گزینه ای بسیار مناسب برای طراحی این بخش از خانه می باشد. در زیر می توانید نمونه هایی بسیار زیبا از کاغذ دیواری سه بعدی را ببینید.

انواع مدل های کاغذ دیواری

  • کاغذ دیواری مدرن
  • کاغذ دیواری کلاسیک
  • کاغذ دیواری برجسته
  • کاغذ دیواری سه بعدی
  • کاغذ دیواری تصویری
  • کاغذ دیواری ساده
  • کاغذ دیواری راه راه و چهارخانه
  • کاغذ دیواری گلدار

کاغذ دیواری مدرن

امروزه مدرنتیه و طرح های مدرن در دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان ها جلوه ای ویژه دارد. یکی از اکسسوری هایی که می تواند فضای مدرن را در خانه های شما ایجاد کند استفاده از کاغذ دیواری های مدرن است. طرح های کاغذ دیواری مدرن بسیار زیاد است و این اختیار را به طراحان داخلی داده است تا متناسب با هر سلیقه و خواسته ای کاغذ دیواری مناسب را انتخاب کنند. رایج ترین طرح کاغذ دیواری مدرن طرح های هندسی و انتزاعی است که عموما دارای ترکیب رنگ های فراوان و شادی هستند. عنصر اصلی در طراحی و تولید کاغذ دیواری مدرن خلاقیت است و همین امر آنها را به تابلو های هنری بزرگ تبدیل کرده است. این نوع کاغذ دیواری برای افرادی که تمایل دارند متفاوت باشند و فضایی خاص در خانه ی خود ایجاد کنند بسیار مناسب است. کاغذ دیواری های مدرن معمولا دارای طرح های شلوغی هستند و باید در ترکیب با کاغذ دیواری های ساده و به مقدار بسیار استفاده نشود. دیوار های اصلی در اتاق پذیرایی، اتاق خواب ها و … همواره گزینه های مناسب برای استفاده از انواع کاغذ دیواری جدید است.

کاغذ دیواری کلاسیک

سبک کلاسیک یکی از سبک های پر طرفدار نزد خانواده های ایرانی می باشد. برای انتخاب اکسسوری هایی که سبک کلاسیک را با خود به همراه بیاورند بایستی با حساسیت بیشتری عمل کرد. یکی از ابزار های اصلی در طراحی داخلی کلاسیک انتخاب نوع دیوار پوش می باشد. زمانی که شما یکی از سبک های دکوراسیون داخلی را برای خانه ی خود انتخاب می کنید بهتر است کاغذ دیواری ها را نیز متناسب با همان سبک انتخاب کنید. تلفیق سبک مدرن و کلاسیک نیز بسیار زیبا است، جلوه ای که تلفیق مدرنیته و طرح کلاسیک به خانه ی شما می دهد بسیار چشم نواز است. برای تلفیق این دو طرح می توانید از اشیا مدرن و کلاسیک استفاده کنید، استفاده از اکسسوری های کلاسیک در کنار کاغذ دیواری کلاسیک می تواند زیبایی خانه ی شما را دو چندان کند. اگر طرفداران گیاهان خانگی هستید بهتر است از دیوار هایی با پس زمینه ی تیره تر استفاده کنید تا گل ها جلوه ای بهتر در منزل ایجاد کنند.

کاغذ دیواری برجسته

یکی از طرح های شیک و زیبای کاغذ دیواری طرح های برجسته می باشد، این نوع کاغذ دیواری در طرح های مختلف موجود می باشد. طرح های کاغذ دیواری برجسته همانطور که از نامش پیدا است دارای رگه های قابل لمس می باشد که همین ویژگی باعث محبوبیت آنها در بین دوست داران کاغذ دیواری شده است.

مدل های مختلف کاغذ دیواری برجسته

کاغذ دیواری برجسته نیز همچون کاغذ دیواری سه بعدی و پوستری فضای خانه شما را خاص می کند. طرح و نقش های موجود در روی این کاغذ دیواری به صورت بر جسته بوده و در انواع طرح های مخملی و الیافی موجود می باشند. این نوع از کاغذ های دیواره نسبت به انواع ساده تر آن دارای هزینه های بالاتری هستند و اغلب در تزئین دیوار های خانه های لوکس و گران قیمت مورد استفاده قرار میگیرد. کاغذ دیواری برجسته برای سبک های دکوراسیون مدرن و کلاسیک می توانند انتخابی هوشمندانه باشند. این نوع کاغذ دیواری در طرح های گل، سنگ و اشکال هندسی و … در بازار موجود می باشد و متناسب با مکانی که می خواهید کاغذ دیواری را در آنجا نصب کنید نوع و طرح آن را انتخاب کنید.

]]>