۸ نکته‌ای که باید در مورد The Crew 2 بدانید

در یکی دیگه از سری مطالب ۸ نکته، به سراغ اثری میریم که نسخه اول اون فروغ چندانی نداشت و خیلی در کسب رضایت بازیکنان و جامعه منتقدین موفق نبود. بله در مورد The Crew 2 صحبت می کنم که حالا تا اندازه ای با نمایش هاش تونسته نظرها رو به خود جلب کنه و پیشرفت دهندگانش هم تلاش دارن با وعده و وعیدهای جذاب، بازیشان رو بیشتر سر زبونا بندازن.

اما به هر حال این یوبیسافته که وظیفه انتشار بازی رو بردوش داره و طی این چند سال دیگه این رو میدونیم که پشت پرده این همه نمایش جذاب و وعده های شیرین چه می گذره. البته شاید یوبیسافت این بار با The Crew 2 خلاف جریان همیشگی اش بکنه و در آخر اثری تحویلمان دهد که استحقاقش رو داریم. پس به همین منظور بیایید با هم به مرور هشت نکته ای بپردازیم که شاید دانستنشان در مورد The Crew 2 خارج از لطف نباشه.

۱) تورنمنتا همه جا هستن

همونطور که شاید می دونین The Crew 2 قراره یه بازی جهان باز باشه. این یعنی میتونیم به هر جای این جهان قشنگتر سفر کنیم و چیزایی ببینیم که شاید واسه خیلی از ما باحال باشن.

اما شاید باحال ترین چیزی که در این محیطای پهناور شاهدش باشیم، تعامل خوب بازیکنان با جهان بازی باشه. تعاملی که ممکنه باعث ایجاد تورنمنتای احتمالی جذابی شه که پا گذاشتن در اونا اصلا خالی از لطف نیس.

۲) بازی در سرتاسر آمریکا جریان داره

دنبال یه جهان واقعی می گردید؟ نصیبتون شده. چون که در The Crew 2 تقریبا وجب به وجب خاک آمریکا مثل سازی شده. می بگیم تقریبا چون جهان بازی در اصل یه نسخه کوچیک تر شده از آمریکاست و بعضی مسیرها وسعتشان با دنیای واقعی برابری نمی کنه.

اما در کل نگاه به جهان The Crew 2 جذابیتای خاص خودشو داره و میشه با اجرای این اثر، دست کم به طور مجازی پا در خاک آمریکا گذاشت و زیباییای طبیعی و شهری اونو از نزدیک لمس کرد.

۳) هر نوع وسیله نقلیه ای که بخواین در بازی هست

تقریبا هر نوع وسیله نقلیه ای که فکرش رو بکنین در The Crew 2 حضور داره. از هواپیما و قایق بگیرین تا خودروهای سریع و موتورهای کوهستان. هر چی بخواین در عرض ثانیه ای براتون آماده می شه تا در جهان آمریکا چیزی واسه گشت و گذار کم نداشته باشین.

اینطور که پیشرفت دهندگان هم از بازیشان گفتن، انگار سراغ هر نوع وسیله نقلیه ای هم برید با تنوع قابل قبول و خوبی رو به رو میشین. پس اینطور انگار دستمون در The Crew 2 واسه انتخاب میان ماشینای جور واجور و دیگه وسایل نقلیه هم حسابی بازه و می تونیم بسته به سلیقه مون در محیط بزرگ بازی به گردش بپردازیم.

۴) در کسری از ثانیه از ماشین به هواپیما تبدیل شید

جذاب ترین بخش The Crew 2 ترنسفورمای باحال و منحصر به فردش هستن. خیلی راحت و با نگه داشتن یه دکمه، می تونین وسیله نقلیه خود رو در چشم به هم زدنی از قایق به ماشین و از ماشین به هواپیما تبدیل کنین و ادامه راهتون رو با اونا طی کنین.

ویژگی جالبیه نه؟ کمی حس و حال فیلمای ترنسفورمرز رو تداعی می کنه و این ایده جالبی واسه یه بازی ریسینگ رقابتیه. باحال اینجاس که این ویژگی در بعضی مواقع به عنصر اصلی گیم پلی و مسابقات بازی تبدیل می شن و مجبور میشین واسه جلو زدن از بقیه، تو یه لحظه از روی آسفالت به بالاترین درجه آسمونا برید و در لحظه ای دیگه پا در جریان متلاطم آبا بذارین.

۵) امکان شخصی سازی وسائل نقلیه هم هست

مگه می شه حرف از یه بازی ریسینگ باشه و حرفی از شخصی  سازی وسائل نقلیه به میان نیاد. اصلا یه بازی ریسینگ بدون ویژگی شخصی سازی، معنی جالبی پیدا نمی کنه چه برسه به اینکه بخواد با رقبای سرسختی که حالا خوبیش اینه این روزا تعدادشون هم کم نیس رقابت کنه.

با این حال حالا خوبیش اینه The Crew 2 از داشتن این ویژگی بی بهره نیس و امکان شخصی سازی تموم وسائل نقلیه در بازی هست. البته پیشرفت دهندگان بازی فقط خبر از حضور این ویژگی دادن و از دادن مابقی اطلاعات و اینکه این بخش در آخر چقدر غنی میشه، طفره رفته ان.

۶) گرافیک بازی از نسخه اول خیلی بهتره

گرافیک اولین قسمت The Crew اصلا اون چیزی نبود که انتظارش رو داشتیم. اونقدر ساده و خشک بود که رابطه برقرار کردن با اون شدیدا سخت می شد. The Crew رو از نظر چشمی اصلا نمی شد یه بازی نسل هشتمی واقعی دونست و به جز محیط بزرگش چیزی واسه عرضه در اختیار نداشت.

اما انگار پیشرفت دهندگان متوجه مشکل بزرگ بازی اولشون شدن و حالا تلاش کردن با پیشرفت و بهبود موتور گرافیکی بازی، کمی زیبایی به بازی تزریق کنن. این یعنی اگه بازی در حد و اندازه همون تریلرهایش هم ظاهر شه، با گرافیک خوب و پرقدرتی رو به رو میشیم که واسه خیره کردن چشما، احتیاجی به دست و پا زدن زیادتر از اندازه نداره.

۷) همیشه باید آنلاین باشین

شاید چیزی که در مورد The Crew 2 توی ذوق می زنه اینه که باید دائم بین تجربه اون به اینترنت وصل باشیم. از این قضیه خیلی هم نمی شه دفاع کرد، مگه اینکه عاشق رقابتای آنلاین باشین که اون وقت قضیه به طور کامل فرق می کنه.

با این حال پیشرفت دهندگان تصمیم خودشون رو گرفتن و آنلاین بودن دائمی رو واسه هممون اجباری کردن. البته با امید به اینکه طبیعت آنلاین The Crew 2 این بار تبدیل به یه نقطه قوت واسه بازی تبدیل شه و اونقدر محتوای جور واجور در اختیار بازیکنان قرار بگیره که دیگه بهونه ای واسه ایراد گرفتن به بازی در این مورد وجود نداشته باشه.

۸) بازی کی عرضه می شه؟

در آخر هم بذارین به این موضوع اشاره کنم که از تاریخ انتشار The Crew 2 خیلی دور نیستیم. به زمان عرضه بازی کمتر از دو هفته باقی مونده و اگه از اون دست آدمایی هستین که همیشه دارین واسه شنیدن زوزه موتورهای قوی موجود در The Crew 2 لحظه شماری می کنین، باید گفت که این اثر در تاریخ ۸ تیر ماه (۲۹ ژوئن) واسه اکس باکس وان، پلی استیشن ۴ و پی سی منتشر می شه.