پایان نامه کارشناسی ارشد در رابطه با : مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

تکه ای از متن پایان نامه :

دورانی که اولین فرزند به سن چهارده سالگی می رسد .

این دوره به عنوان پایین ترین نقاط رضایتمندی زناشویی در مسیر زندگی لحاظ شده اند . زوجینی که در اوایل ازدواج درگیر تعارضات منفی بوده اند احتمال بیشتری می رود که ازدواجشان زودتر به طلاق منتج گردد (گاتمن،2006) داوو(2003) میتوان گفت نرخ بالای طلاق در بعضی از ایالات متحده آمریکا به قدری نگران کننده می باشد که قوانینی برای انجام مشاوره های قبل از ازدواج پیشنهاد شده می باشد . پژوهش انجام شده در میان زوجین نظامی توسط سیلیمن ، بل،اشکوم و رسنیک(1998) نشان داده کسانی که مشاوره قبل از ازدواج رضایت بخشی داشته اند ، رضایت زناشویی  بالاتری را در آینده تجربه می کنند(هافستتلر، 2004) .

آمار طلاق که معتبرترین شاخص آشفتگی ازدواج می باشد (هالفورد ،1384) مبین آن می باشد که رضایت زناشویی به آسانی قابل دستیابی نیست (رزن  گراندن و همکاران   ،2004) در همان هفته ها و می باشد که رشد نماید و شکوفا گردد (گاتمن ، 1983) لیکن چگونگی بدست آوردن صمیمیت از دست رفته مستلزم خواستن و کوشش می باشد. (گلاسر، 1384) .

گاتمن طی تحقیقی (1994) نتیجه گرفت که توانایی زوجین برای رفع تعارضاتی که در هر ارتباط ای اجتناب ناپذیرند ، موجب پایداری ازدواج هستند و رمز آن هم در ایجاد تعادل میان رفتارهای مثبت و منفی می باشد . وقتی نرخ رفتارهای مثبت به نسبت رفتارهای منفی 5 به 1 باشد ثبات زناشویی بیشتر خواهد گردید.

2-11- تعریف طلاق

مطابق ماده 11398 قانون مدنی امروز ایران ، طلاق عبارت می باشد از انحلال دایم با شرایط و تشریفات خاصی از جانب مرد یا نماینده او ، از انجا که ، طلاق ویژه نکاح دایم می باشد ، انحلال نکاح منقطع از طرف بزل با اقتضای مدت انجام می شود (ماده 1139 قانون مدنی ایران ) .

 مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته مشاوره خانواده: مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

]]>