دسته‌بندی نشده

پایان نامه کارشناسی ارشد با عنوان : مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

تکه ای از متن پایان نامه :

زندگی مشترک آنهاست بازگو می کنند. آنها بایستی در محدودۀ این دایره با یکدیگر مصالحه کنند. این ترفند ساده می تواند شانس دوباره ای به هر ازدواج بدهد. اگر یکی از طرفین یا هر دو نفر آنها از این دایره بیرون بمانند، کنترل بیرونی براوضاع مسلط خواهد گردید. وارد دایرۀ حل شوید و به جای طرح خواسته های خود در مورد چیزهایی که می خواهید به یکدیگر بدهید، حرف بزنید. فراموش نکنید که ما فقط می توانیم رفتار خود را کنترل کنیم، پس فقط بایستی دربارۀ کارهایی که می خواهید انجام بدهید حرف بزنید نه دربارۀ کارهایی که از طرف مقابلتان انتظار دارید انجام بدهد.

بهترین ازدواج، ازدواجی می باشد که در آن نیاز زن و شوهر به بقا در حد متوسط، نیازشان به عشق و تعلق خاطر زیاد، نیازشان به قدرت و آزادی کم و نیازشان به تفریح زیاد باشد.هر گونه تغییری در این الگوی کمیاب، مذاکره را ضروری می سازد. هر فردی ارتباط و همسر آرمانی خود را با ارتباط ای که در آن وارد می گردد، مقایسه می کند.اگر دنبال کنترل بیرونی باشد، در رابطۀ آرمانی به دنبال این می باشد که دیگران چه کاری می توانند برایش انجام دهند. نیازهای اساسی شما زیربنای تقریباً تمام اعمال و افکارتان می باشد، بخش قابل توجهی از صحبت های شما حول این نیازها می چرخد(گلاسر،1384).

پیامدهای منفی شدیدی جدایی و طلاق بر روی سلامت ذهن و روان هر دو  زوج دارد که در بردارنده ریسک فراینده آسیب شناختی روانی می باشد مانند: افزایش تعداد تصادفات اتومبیل و افزایش شیوع و وقوع بیماریهای فیزیکی ، خودکشی ، خشونت ، قتل ، اختلال در سیستم ایمنی بدن و افزایش مرگ و میر بر اثر امراض در بچه ها ونیز بااسترس ها ، تعارضات و آشفتگی های ازدواج پیوند داردوهمچنین با افسردگی ، انزوا طلبی ، ارتباطات اجتماعی کم ، معضلات بهداشتی و عملکرد آموزشی ضعیف و انواع معضلات رفتاری مرتبط با آن (جان گاتمن ، 1998) .

گاتمن و لوینسون در پژوهشی پیرامون رکورد یابی (زمانبندی) طلاق به دو  دوره بحرانی در ابقاء ازدواج اشاره نموده اند :

هفت سال اول ازدواج ، دورانی که نیمی از طلاق های ثبت شده طی آن دوره زمانی به وقوع پیوسته.

 مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته مشاوره خانواده: مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

]]>