دسته‌بندی نشده

پایان نامه در مورد : مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

تکه ای از متن پایان نامه :

این نهاد هستیم که یکی از این حالات وجود طلاق در سطح بالا در جوامع امروزی می باشد . طلاق بعنوان جوابی می باشد به تنش ها و تضادهایی که در میان همسران رخ می دهد و امکان نگهداری این نهاد را از بین می برد (بهاری و ستوده ، 1386).

از ابتدای قرن بیستم ، الگوی سنتی خانواده در ایران با شتاب گرفتن روند تحولات اقتصادی و اجتماعی در کشور ، تدریجاً رو به تغییر نهاد . در اظهار فاصله زمانی ، بعضی وقایع و جریان های اجتماعی عمده مانند فرایند توسعه اقتصادی و اجتماعی ،  اصطلاحات اداری  و قانونی ، وقوع انقلاب و جنگ و فرایند دگرگونی ارزشها بر بافت سنتی خانواده تاثیرات مهمی گذاشته می باشد (ای شوزای و1-3- اهمیت و ضرورت پژوهش

از آنجا که خانواده به عنوان کوچک ترین نهاد اجتماعی، آسیب پذیرترین گروه در برابر        آسیب های اجتماعی می باشد به طوری که اکثر معضلات و آسیب ها آغاز در خانواده ها بروز پیدا می کند و در صورت عدم پیشگیری و برخورد ناصحیح با آنها، به درون جامعه نیز رسوخ می کند و در این شرایط دشوار دیگر نمی توان به راحتی معضلات و آسیبها را کنترل نمود .امروزه انواع مختلف خشونت های خانگی، اعتیاد، طلاق و جدایی عاطفی و … مانند معضلاتی می باشد که سلامت خانواده ها را به مخاطره می اندازد. لذا مطالعه پیرامون این معضل اجتماعی از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد و  خانواده ها و مسئولین امر بایستی برنامه های صحیح و حساب شده ای برای کاهش وقوع طلاق عاطفی اتخاذ کنند(ساروخانی ،1384).

1-4- اهداف پژوهش

هدف کلی

مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در بین زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیر توافقی

 مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته مشاوره خانواده: مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

]]>