پایان نامه ارشد : مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

تکه ای از متن پایان نامه :

مخرب تغییرات کمی و کیفی در این فرایند باعث شکل گیری شخصیت متفاوت در خانواده می گردد و در بیشتر موارد با وجود اینکه ممکن می باشد پشتوانه ای برای سلامت رفتاری افراد باشد، معضلات رفتاری خاصی را ایجاد می کند که به عوامل متعددی بستگی دارد(پورصادق کردی،1388) . عملکرد کل خانواده را می توان در ابعاد مختلفی نظیر حل مشکل، ارتباط ، تأثیر ها، همراهی عاطفی، آمیزش عاطفی و کنترل رفتار مطالعه نمود. در این زمینه پژوهش های متعددی بر تأثیر ساختار و عملکرد خانواده شامل حل مشکل و ابراز عواطف تاکید کرده اند.

پژوهش ها نشان داده اند که عملکرد خانواده در ایجاد تعارضات زناشویی موثر می باشد همچنین شواهد نشان داده که کیفیت روابط خانوادگی در خانواده های طلاق تعارضات زناشویی بیشتری مشاهده شده می باشد. این مشاهدات نشان می دهد که تعارضات زناشویی یکی از عوامل طلاق می باشد (آموتو و راجرز،1997).

مطالعه ایشتاین، بالدین و بیشاپ(1983) درمورد عملکرد و کارایی خانواده نشان داده می باشد که کارآیی خانواده بیشتر به ویژگی های نظام خانواده، شیوه های سیستمی و الگوهای تبادلی بین اعضای آن مربوط می باشد و نه به ویژگی های درون – روانی اعضای خانواده. پژوهش نشان داده می باشد که ساختار خانواده پیش بینی کننده اصلی عملکرد خانواده، رضایت زناشویی و عزت نفس پایین می باشد(محبی، 1380). ماتیس و کینگ لیتی (1985) با مطالعه 73 زوج در حال طلاق دریافتند که شکست در رسیدن به راه حل، با عملکرد خانوادگی هرج و مرج گونه به طور معناداری ارتباط دارد.

 مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته مشاوره خانواده: مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

]]>