پایان نامه ارشد : مسئولیت مدنی سر دفتران اسناد رسمی نسبت به درج شروط باطل و مبطل در اسناد رسمی در تطبیق با حقوق فرانسه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مسئولیت مدنی سر دفتران اسناد رسمی  نسبت به درج شروط باطل و مبطل در اسناد رسمی  در تطبیق با حقوق فرانسه

تکه ای از متن پایان نامه :

وادار نماید و هم افرادی که به صاحبان این مشاغل مراجعه می نماید احساس امنیت و اطمینان بیشتری نسبت به حقوق خود داشته باشند.

سردفتری اسناد رسمی یکی از مشاغلی می باشد که به تنظیم و تدوین روابط معاملاتی اشخاص می پردازد- گرچه این حرفه دارای سابقه طولانی در جامعه و در قوانین موضوعه ایران می باشد؛ ولی در باب مسئولیت‌های صاحبان این حرفه در حقوق ایران بر خلاف حقوق فرانسه، هنوز آن طور که باید بحث نشده و ضوابط دقیقی بر آن حاکم نیست. رویه قضائی دقیق و منسجمی نیز در این خصوص ایجاد نشده می باشد. البته در این زمینه یک سلسله مقالات در ماهنامه کانون سردفتران و دفتریاران از شماره 48 به بعد در سال 1383 منتشر گردیده که موضوع آن مسئولیت مدنی سردفتر به طور کلی بوده و عناصر اصلی این مسئولیت را مانند فعل زیانبار، زیان و ارتباط سببیت را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده می باشد و راجع به موضوع خاص این پایان در این مقاله بحثی نشده می باشد دو پایان نامه نیز مربوط به سال‌های 1381 و 1382 در دانشگاه علوم و تحقیقات موجود می باشد که این دو پایان نامه نیز مسائل اصلی مسئولیت را مورد بحث قرار داده اند و به طور خاص راجع به مسئولیت مدنی سردفتران نسبت به ماهیت های حقوقی اسناد تنظیمی و درج شروط باطل و مبطل در اسناد بحث ننموده اند از این منظر می باشد که این پایان نامه در نوع خود بحثی جدید را مطرح نموده می باشد.

اینکه آیا سردفتر فقط در خصوص شکل و تشریفات تنظیم سند رسمی مسئولیت دارد یا در ماهیت و محتوای اسناد هم دارای وظیفه می باشد؟ آیا سردفتر باید در کیفیت روابط معاملاتی اشخاص نیز مداخله نماید یا تنها موظف به ثبت و رسمیت دادن به معاملات و نوشته هایی می باشد که به او ارائه می گردد؟ آیا سردفتر مسئولیت بررسی شروط و تعهدات مندرج در اسناد را نیز دارد یا بایستی تابع خواست طرفین باشد ؟ اصولا مسئولیت سردفتر از چه نوع مسئولیتی می باشد؟ آیا قراردادی می باشد یا از نوع قهری و الزام های خارج از قرارداد؟

در ارتباط با موضوع خاص این پایان نامه «مسئولیت مدنی سردفتران اسناد رسمی نسبت به درج شروط باطل و مبطل در اسناد رسمی در تطبیق با حقوق فرانسه» به بیان مفهوم مسئولیت تعاریف و اهداف مسئولیت، تقسیمات مسئولیت و  همچنین در بحث شروط ضمن عقد به بررسی وضعیت شروط ضمن عقد در حقوق ایران و فرانسه و مسئولیت سردفتران در این زمینه می پردازیم، بررسی انواع شروط ضمن عقد در حقوق موضوعه و میزان تاثیر آنها برعقد, ضابطه تشخیص شرط

 

 

فصل اول:

کلیات مفاهیم و مبانی

 

در این فصل متناسب با موضوع پایان‌نامه، با رعایت اختصار به مطالعه مفاهیمی زیرا مسئولیت، شرط ضمن عقد و احکام کلی مسئولیت مدنی سردفتران در حقوق ایران و فرانسه می‌پردازیم. پس، این فصل مشتمل بر دو بخش می باشد، بخش اول در دو گفتار به مفاهیمم مسئولیت و شرط ضمن عقد اختصاص یافته و در بخش دوم مبانی و احکام مسئولیت مدنی سردفتران مورد بحث قرار گرفته می باشد.

 مسئولیت مدنی سر دفتران اسناد رسمی نسبت به درج شروط باطل و مبطل در اسناد رسمی در تطبیق با حقوق فرانسه

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه حقوق خصوصی : مسئولیت مدنی سر دفتران اسناد رسمی نسبت به درج شروط باطل و مبطل

]]>