پایان نامه ارشد در مورد : مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

تکه ای از متن پایان نامه :

ضعف سبک توافقی این می باشد که برای حل تعارض “فرمول های “ساده ای ارایه می دهد که ممکن می باشد بهترین راه حل برای همه معضلات نباشد.

2-8-4- سبک اجتنابی

رفتارهای منفعلانه و غیر صریح ، مشخصه “سبک اجتنابی” در حل تعارض می باشد. اجتناب کنندگان نه پی گیر نگرانی های دیگران هستند.آنها از زیر بار مساله با تغییر موضوع یا کناره گیری از آن شانه خالی می کنند. سبک اجتنابی دارای فواید معینی می باشد،  به اجتناب گر فرصت می دهد تا در مورد این که آیا چیز خوبی از ادامه بحث بیرون می آید و یا این که آیا دیگری می تواند موقعیت را بهتر اداره کند،  بیندیشد. این سبک دارای مضراتی نیز هست که به قرار زیرند: این پیام را می رساند که اجتناب گر به اندازه کافی به مقابله با مشکل اهمیتی نمی دهد؛  مشکل را زیر خاکستر پنهان می کند ؛  و این عقیده را تقویت می کند که تعارض بد می باشد و بایستی به هر قیمتی که شده از آن امتناع نمود.سبک اجتنابی معمولا موقعیت را برای تعارض بیشتر تسهیل می کند (ویلموت و هوکر ، 1998 به نقل از اولسون،  2001) .

بیرون بیفتد یا خودش بخواهد از این دایره خارج گردد. تا وقتی در این دایره قرار ندارید حق مذاکره ندارید و فقط می توانید با هم جرو بحث کنید.

شما به این دلیل وارد این دایره شده اید که وقتی یک نفر یا هر دو نفرتان بیرون از آن هستید، معضلات زناشویی شما لاینحل می مانند. زندگی مشترک شما مجروح شده و خونریزی دارد.البته این جراحت مرگبار نیست اما آنقدر ادامه می یابد تا یک نفر از شما یا هر دو نفرتان از این دایره خارج شوید.

مطلب مرتبط با این موضوع :  پایان نامه با موضوع : مقایسه سبک‌های دلبستگی، مهارت‌های مقابله‌ای، طرح‌واره‌های ناسازگار اولیه و تاب‌آوری درافراد مبتلا به سوء مصرف مواد با افراد غیر مبتلا

زن و شوهری که با تئوری انتخاب آشنا هستند همدیگر را مجبور نمی کنند کاری را که دوست ندارند انجام بدهند. آنها صرف نظر از شدت اختلاف نظر خود بایستی در این دایره بمانند و در مورد تفاوت و اختلاف خود مذاکره کنند. در این دایره، طرفین نظر خود را در مورد کارهایی که به نفع

 مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته مشاوره خانواده: مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی