دسته‌بندی نشده

پایان نامه ارشد با موضوع : عوامل مؤثر بر پذیرش نوغانداری در استان گیلان

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   عوامل مؤثر بر پذیرش نوغانداری در استان گیلان

تکه ای از متن پایان نامه :

برای محصول سویای تحویلی و نوع مالکیت منابع آبی از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده توسعه  کشت سویا در منطقه به شمار می‌روند.

پرورش کرم ابریشم در ایران هنوز بر شیوه‌های قدیمی و بهره گیری از واریته‌های کم محصول بومی توت مبتنی می باشد. به علاوه نوغانداران از دانش کافی برای پیش‌گیری و کنترل بیماری‌های کرم ابریشم و توت برخوردار نیستند (پورحسین، 2003).

 

  • 4- مبانی نظری پژوهش

با در نظر داشتن مطالب مطرح شده در این فصل و نیز مطالعه‌های اولیه انجام شده، به نظر می‌رسد عوامل مختلفی می­توانند بر پذیرش افراد نوغاندار و غیر نوغاندار نسبت به این حرفه مؤثر باشند. بر این اساس لازم می باشد ارتباط بین عوامل احتمالی مؤثر بر پذیرش این حرفه، هم در بین افراد نوغاندار و هم در بین کشاورزان غیر نوغاندار مطالعه گردد و با تجزیه و تحلیل متغیرهای مؤثر بر این مؤلفه، راه‌کارهای احتمالی برای توسعه این صنعت تبیین گردد. این متغیرها در پژوهش حاضر عبارتند از: ویژگی‌های فردی(جنس، سن، افراد تحت تکفل، سابقه نوغانداری، تحصیلات)، ویژگی‌های اقتصادی و اجتماعی (میزان درآمدسالیانه حاصل از فعالیت­های نوغانداری و غیر نوغانداری، برخورداری از سیاست­های حمایتی) و ویژگی‌های فنی (تعداد و مالکیت تلمبار، مساحت تلمبارها، ظرفیت تلمبار و مساحت توتستان). مجموع مطالعات صورت گرفته در چارچوب مورد نظر در جدول 2-1 اختصار گردیده می باشد.

 عوامل مؤثر بر پذیرش نوغانداری در استان گیلان

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد:عوامل مؤثر بر پذیرش نوغانداری در استان گیلان

]]>