نت فلیکس ایرانی راه اندازی شد؛ آپارات فیلیمو سینمایی رایگان در خانه شما

سایت آپارات در آخر تونست بخش مشاهده آنلاین فیلمای سینمایی رو با نام «آپارات فیلیمو» راه اندازی کنه. این سرویس روی دامنه ای جدا از هم قرار گرفته.

در آپارات فیلیمو هر فرد می تونه فیلم سینمایی داخلی یا خارجی مورد علاقه خود رو از راه این خدمت روی رایانه شخصی، تلویزیون هوشمند، گوشی موبایل، تبلت و دیگه ابزارای مشابه مشاهده کنه.

واسه آشنایی بیشتر با این وب سرویس در ادامه با سایت ما همراه شید.

این وب سرویس الان واسه همه کاربران رایگان بوده و هر فرد با داشتن مشخصات حساب خود در آپارات و یا ساختن حساب کاربری در این سایت می تونه هزار ویدئوی فعلی آپارات فیلیمو رو به دلخواه مشاهده کنه.

قراره پس از دوره آزمایشی این سایت، خدمات اون پولی شده و تعدا ویدیوها هم روز به روز زیاد شه.

براساس اطلاعات اعلام شده از سمت تیم پیشرفت این سرویس، یکی از نکات آپارات فیلیمو، تنظیم خودکار کیفیت پخش ویدیوها با سرعت اینترنت شماس که دلیل می شه اندازه قطعی و یا بافرینگ به صفر نزدیک شده و فیلما رو روان تر ببینین.

مدیران این سامانه می خوان در آینده علاوه بر فیلمای سینمایی، ویدئوهایی در مورد سریالای تلویزیونی، برنامه های شبکه خونگی و دیگر موارد مشابه رو هم به خدمات سایت نامبرده اضافه کنن.

این سرویس با همکاری موسسه رسانه های تصویری راه اندازی شده.

نگاه سایت ما به آپارات فیلیمو

سایت از دید ظاهر نسبت به آپارات فرق کرده و تماشاگر طراحی دو قسمتی صفحه اول نیستیم.

نمای کلی سایت آپارات فیلیمو

همونطور که در تصویر می بینین فیلما در ژانرهای جور واجور دسته بندی شدن و هر موضوع در سطر جداگونه ای قرار داره. عناوین اجتماعی، تخیلی، جنایی، حادثه ای، خانوادگی، داستانی، کمدی و پویا نمایی ژانرهای آپارات فیلیمو هستن.

هر چند ویدیوها در دوره آزمایشی نیاز به ثبت نام ندارن و رایگان هستن، اما در بالای سایت قسمت چپ بخش ورود بازم تعبیه گشته. وقتی روی گزینه «ورود» کلیک کنین وارد صفحه ای میشین که در اون با حساب کاربری آپارات یا همین سرویس می تونین وارد سایت گردید.

بخش ورود سایت

در منوی بالای صفحه علاوه بر گزینه خونه و درباره ما که در بیشتر سایتا و سرویسای تحت وب هست، منوهای لیست فیلما، خرید سرویس و وبلاگ تعبیه گردیده.

منوی بالای سایت آپارات فیلیمو

در بخش خرید سرویس اشاره ای به قیمت این خدمت در آینده نشده و مشخصه تیم پیشرفت دهنده در حال شناسایی و تحلیل رفتار کاربران واسه قیمت گذاری خدماتشه.

در بخش لیست فیلما، علاوه بر ژانرهای موجود در صفحه خونه،موضوعاتی دیگری هم نشون داده می شه. این لیست موضوعات در سمت راست قرار داره و در قسمت چپ هم فیلما با منویی در بالای اونا دیده می شن.

لیست فیلما

در این منو گزینه های همه، قدیمی ترین، جدید ترین، ایرونی و خارجی هست که فیلمای هر موضوع رو به این عناوین دسته بندی می کنه.

هر کجای سایت که باشین و در اون لیست ویدئوها وجود داشته باشه با نگه داشتن نشانشگر ماوس روی عکس فیلم دلخواه، مشخصات اون : نام، سال تولید، مدت زمان پخش، خلاصه داستان، جفت و جور کننده و کارگردان اون نشون داده می شه.

نمایش مشخصات فیلم

روی عکس هر ویدیو که کلیک کنین در اون مشخصات بیشتری علاوه بر اطلاعات بخش قبل نمایان می شه. فیلمبردار، فیلم نامه نویس، بازیگران، دسته بندی و کشور تولید کننده جزئیات بیشتریه که در صفحه هر فیلم علاوه بر اطلاعات قبلی موجود هستن.

پروفایل هر فیلم

در پایین صفحه هر فیلم هم ویدئوهای مشابه واسه مشاهده بازدید کننده به نمایش دراومده.

واسه مشاهده فیلم روی گزینه «تماشا کنین» کلیک کنین تا صفحه فلش پلیر ویدیو روی مرورگرتان باز شه و پخش اون شروع شه.

در این ویدیو پلیر مانند یوتیوب توانایی انتخاب کیفیت به کاربر داده شده هر چند که این فیلد براساس سرعت اینترنت شما به صورت هوشمند تنظیم و براساس اون فیلم نشون داده می شه.

ویدیو پلیر سایت آپارات فیلیمو

با تستی که ما با اینترنتای جور واجور از جمله اینترنت همراه نسل چهارم ۴G انجام دادیم کیفیت و سرعت پخش فیلما بسیارخوب بوده و میشه از دیدن اونا لذت برد.