مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی – دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد

دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

تکه ای از متن پایان نامه :

، عدم ارتباط و عصبانی بودن میزان طلاق را افزایش می دهند . در این میان ارتباط جنسی نامشروع پیش بینی کننده قوی برای طلاق بود.

نتایج گزارش کلی ((طلاق در ایران بخش روان شناسی اجتماعی موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی )) بعضی از عوامل مرتبط با  توسعه را داشت که عبارت بوده از :

– میزان طلاق  در مناطق شهری بیش از سه برابر آن در مناطق روستایی می باشد.

– در نواحی کم درآمد ، ازدواج در سنین پایین منجر به طلاق زودرس می گردد.

– در نواحی مرفه ، سن ازدواج و طلاق بالاتر می باشد (ناصحی به نقل از حسینی 1386 : 19) .

– پایدار فر و آقا جانیان در سال 1362 پژوهشی تحت عنوان ((شکل اجتماعی طلاق )) انجام داده اند که بعضی از موارد مرتبط با توسعه آن در زیر آمده می باشد:

– میزان طلاق در شهر بیش از روستاست.

. بنابراین بررسی میزان آشفتگی تعاملات همسران تا حد زیادی ناشی از این می باشد که زنان کوشش های همسرانشان را برای پایان دادن به تعارضات نمی پذیرند.

پژوهشگران یک مطالعۀ مشاهده ای از ارتباط بین فرهنگ های متفاوت با سطوح مختلف مردسالاری، انجام دادند(50 زوج سفید پوست آمریکایی، 52 زوج پاکستانی در پاکستان و 48 زوج پاکستانی مهاجر ساکن در آمریکا). بین فرهنگها، ارتباط توقع- کناره گیری با آشفتگی زناشویی ارتباط داشت که این یافته، یافته های قبلی را به گروههای جدید گسترش داد. اما یافته ها این تفکر را که رفتارهای متوقع بودن و کناره گیری ذاتاً مردانه یا زنانه هستند را به چالش کشیدند.به علاوه نتایج اشاره می کنند به رواج عوامل زمینه ای، بویژه تفاوت های قدرت جنسیتی و فرهنگ پذیری در درک الگوی تعاملی زناشویی توقع-  کناره گیری. درمانگرانی که با زوجین مهاجر یا خارجی کار می کنند بایستی تعمیم پذیری بین فرهنگی از تئوریهای موجود را دربارۀ ارتباط زناشویی مطالعه کنند.(رهمن و هالتزورث ،2006).

مطلب مرتبط با این موضوع :  پایان نامه در رابطه با : مطالعه رابطه کیفیت سود و نقدشوندگی سهام در بورس اوراق بهادار تهران

 مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته مشاوره خانواده: مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی