دسته‌بندی نشده

مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی – دانلود پایان نامه ارشد

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

تکه ای از متن پایان نامه :

-16- جمع بندی چارچوب نظری و ادبیات پژوهش

طلاق مانند پدیده های اجتماعی می باشد که از دیدگاه نظری واحدی قابل مطالعه و تبیین نیست. لذا به مقصود مطالعه تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق در این پژوهش از چند دیدگاه نظری ، یعنی نظریه های کارکرد گرایی ، همسان همسری ، نظریه شبکه و مبادله اجتماعی بهره گیری شده می باشد.

بر اساس نظریه کارکرد گرایی ، کارکردگرایان معتقدند که کارکرد زنان در جامعه به امور خانوادگی محدود می گردد از این رو فکر می کنند که واگذاری نقشی به زنان در امور اقتصادی سبب تخریب کارکردهای جامعه کنونی می گردد در همین راستا رابرت لین ادعا می کند که مشارکت زنان در امور اقتصادی ( و یا هر نوع وابستگی خارج از خانه ) به معنای دزدی از فرصت های خانوادگی و صرف آن در امور اقتصادی می باشد. کارکردگرایان معتقدند جنبش آزادی زنان موجب شده می باشد تا زنان در کنار مردان به مشارکت اجتماعی بیش تر ، اشتغال و کسب درآمد و افزایش سطح مهارتهای شغلی و تحصیلات بالا توجه کنند.

در مطالعه دیگری بر روی 1650 استرالیایی مطلقه توسط ولکات و هاگز از سری مطالعات انجمن خانواده استرالیا در سال 1999، معضلات اارتباطی به خصوص کیفیت عاطفی ارتباط ناهماهنگی ، خیانت ، رفتارهای خشونت آمیز شامل خشونت فیزیکی با همسر و بچه ها ، خشونت عاطفی و کلامی ، اعتیاد به مواد و الکل ، حسادت ، برتری طلبی ، عدم بلوغ و بیماری های جسمی و روحی (البته با برتری بیماری روحی ) بعنوان علل طلاق طبقه بندی شدند. همچنین در این پژوهش مشخص گردید که تنها بخش کوچکی از پاسخ دهنده ها (کمتر از 2% ) ناهماهنگی جنسی را بعنوان علت اصلی طلاق ذکر کردند.

نوشته ای دیگر :   پایان نامه ارشد : عوامل مؤثر بر پذیرش نوغانداری در استان گیلان

پژوهشی با عنوان ((مطالعه طولی در مورد مشکلاات زناشویی و طلاق ناشی از آن )) به وسیله آماتو و راجرز (1997) در آمریکا به روش پانل (مطالعه طولی ) انجام گرفت . مطالعات آنها نشان داد که معضلات نکاحی ؛ مثل خیانت جنسی ، حسادت ، نوشیدن الکل ، ولخرجی در پول ، بد اخلاقی

 مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته مشاوره خانواده: مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

]]>