مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی – پایان نامه ارشد

دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

تکه ای از متن پایان نامه :

شواهد نشان می دهد تاثیرات آسیب زایی ناشی ازهر نوع خیانت به قدری قوی می باشد که نشانه هایی شبیه آسیب های (تروماهای) دیکر مانند اختلال استرس پس از ضربه دارد (گلاس و رایت ، 1997) .

2-14-7- دخالت اطرافیان

در ایران بسیاری از اختلالات زناشویی دخالتهای نابجا و غیر منطقی خانواده های اصلی در روابط زناشویی زوجین می باشد. متاسفانه بسیاری از خانواده ها پس از ازدواج به استقلال فرزندان خود تکریم نمی گذارند به خود اجازه هر گونه مداخله را می دهند . در بسیاری از موارد پدران و مادران از هر لحاظ ، فرزندان خود را تکه ای از وجود خود می دانند و این اجازه را به خود می دهند که درمورد مسائل زناشویی آنها تصمیم گیری یا اظهار نظر کنند در اینگونه موارد ، والدین به فرق خود از فرزندان خویش نرسیده اند . در مواردی هم مشاهده می گردد که فرزندان به فرق خود از دیگری نرسیده اند . این فرق به معنای قطع ارتباط نیست بلکه بدین معنا می باشد که والدین و فرزندان ضمن حفظ حس استقلال خویشتن و تکریم به حریم های خصوصی یکدیگر ، همچنان به هم محبت کنند و در عین دوست داشتن یکدیگر ، اجازه دخالت به حریم های خصوصی و زناشویی را ندهند . این به معنای بی احترامی به یکدیگر و در عین حال به معنای پرستش یکدیگر نیست (یونسی ، 1388)

مطلب مرتبط با این موضوع :  دانلود پایان نامه ارشد در رابطه با : مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

مطالعه ادبیات پژوهش نشان می دهد که ویژگی های جمعیت شناختی و دوره های زندگی ، که ریسک ازدواج را بالا می برد عبارتند از سالهای اولیه ازدواج ، همخانه بودن ، حاملگی قبل از ازدواج ، درآمد و تحصیلات پایین ، طلاق والدین ، عدم وجود ارزشهای سنتی خانوادگی ، ازدواج قبلی و شغل زنان . این فاکتورها بدلیل وجود عدم آمادگی برای انجام تأثیر های زناشویی یا حل تعارضات بین شخصی ، امکان طلاق را بالا می برد.

در پژوهش های انجام شده توسط برنز (1984) ، کلیک و پیرسون (1985) ولکات (1984) و نولر و همکاران (1997) مهارتهای ارتباطی ضعیف ، خلق پایین و غمگین ، کمبود عشق ناسازگاری ،

 مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته مشاوره خانواده: مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی