مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی – پایان نامه

دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

تکه ای از متن پایان نامه :

2

کاربرد نظریه ی دلبستگی برای طلاق به فهم ما از طلاق کمک کرده می باشد . برای یک مورد، پژوهش پیرامون خطر طلاق نشان داده می باشد که یک سبک دلبستگی ناایمن خطر طلاق و ازدواج مجدد را افزایش می دهد (سگلیان و گاردنر، 1999). سبک های دلبستگی برای توضیح فرایند کنار آمدن و سازگاری در زوج های جدا شده نیز بهره گیری می شوند (برمن، 1998، برن بوم و همکاران، 1997) . به علاوه، نظریه دلبستگی به فهم ما از فرایندهای عاطفی زوج ها در طول طلاق کمک می کند. آلن اسروف، نظریه پرداز دلبستگی توضیح داد که عواطف منفی شدید که در طول جدایی ازدواجی بروز می کند، پاسخ طبیعی به فقدان یک دلبستگی مهم می باشد . از این دیدگاه، خشم ، انتقام جویی و افسردگی بخشی از یک رشته عوامل رشدی طبیعی در زوج های طلاق هستند.

تهدید ناشی از فقدان قریب الوقوع، رفتار متناقض جاذب- دافع را به دنبال دارد. زوج های جدا شده اغلب برای آشتی کردن کمتر کوشش می کنند تا بتوانند حس امنیت را بازگرداند (دانوان و جکسون، 1990). متخصصان قانونی یک سلامت روانی می توانند دامنه ی واکنش های عاطفی طبیعی نسبت به جدایی را درک کنند تا احتمال آسیب دیدن افراد مطلقه را فرونشانند. آنها می توانند از چنین دانشی برای مداخله جهت کمک به زوج هایی که واکنش های عاطفی منفی در آنها غلبه دارد، بهره گیری نمایند. در نهایت، نظریه ی دلبستگی برای فهم واکنش های کودکان نسبت به طلاق اهمیت دارد. وقتی یک والد (یک مرجع دلبستگی برای کودک) از زندگی روزانه کودک ناپدید می گردد، برای کودک طبیعی می باشد که احساس گناه را تجربه کند و لازم می باشد والدین مطلقه کوشش کنند با به حداکثر رساندن ارتباط با کودک، به او فرصت دهند تا این آزردگی در طول دوره ی کوتاهی پس از جدایی، به حداقل برسد.

مطلب مرتبط با این موضوع :  دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد : مسئولیت مدنی سر دفتران اسناد رسمی نسبت به درج شروط باطل و مبطل در اسناد رسمی در تطبیق با حقوق فرانسه

اختلالاتی که در بین زوجین مراجعه کننده به دادگاهها بسیار مشاهده می گردد و عامل بسیار مهمی در بروز طلاق می باشد اختلال شخصیت پارانوئید می باشد . این اختلال که هسته مرکزی آن را عدم اعتماد به دیگران و بدبینی  و بددلی تشکیل می دهد از عوامل مشکل ساز جدی در روابط با دیگران و روابط زناشویی می باشد. اینگونه افراد ، جهان خارج خود را در جهت مقابل و متضاد با خود

 مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته مشاوره خانواده: مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی