معرفي کتاب هاي کمک درسي کنکور سراسري

اصلي‌ترين منبع سوالات کنکور سراسري، کتاب‌هاي درسي‌ان و خوندن اونا براي نتيجه گرفتن، شرط لازمه، اما کافي نيست! براي فهميدن بعضي از مباحث، آگاهي از جزئيات هر مطلب، آشنايي با تست‌هاي مختلف در اون موضوع و… تهيه کردن جزوات و کتب کمک آموزشي، ضروري‌اند. به طور کلي نميشه يه انتشاراتي و موسسه رو معرفي کرد که همه‌ي نيازهاي ما برطرف کنه، به همين خاطر در ادامه، با توجه به تجربيات و توصيه‌هاي رتبه‌هاي برتر کنکور و اساتيد و مشاوران، بهترين منابع موجود در بازار رو معرفي مي‌کنيم.

  • ادبيات:

از اونجايي که فارسي بالاترين ضريب رو بين دروس عمومي داره، بنابراين مهم ترين درس عمومي هم يجورايي محسوب ميشه، بايدحواستون رو خوب جمع کنيد که بتونيد از اين درس شيرين درصد خوبي رو به دست بياريد. معمولا پيشنهاد ميشه که حتما اين درسو به صورت موضوعي بخونيد.

پيشنهاد:

 کتاب ميکروطبقه بندي طلايي گاج(روند آموزشي اين کتاب بر اساس تيپ تست‌هاي کنکور طراحي شده و به صورت درس به درس طبق کتاب درسي نيست. در واقع شما در هر بخش از کتاب با يک مبحث (قرابت، املا، معني واژه، تاريخ ادبيات، آرايه و زبان فارسي) سروکار داريد. اين کتاب در دو جلد (پرسشنامه و پاسخنامه) تهيه شده)– کتاب هاي موضوعي نشر الگو (تست محور)

  • عربي:

از اونجايي که درس عربي در گذشته هاي نه چندان دور درس بد قلقي بود و پوست بچه هاي نظام قديم رو به نوعي کنده بود بايد بگم که شما بچه هاي نظام جديد خيلي خوش شانس هستيد که با درس عربي اي سر و کار داريد که خيلي مهربون تر نسبت به گذشته هست و آسون تر شده.

پيشنهاد:

کتاب عربي کامل جامع کنکور سري ميکرو طلايي گاج(ساختار کتاب به اين صورت هست که ابتدا در قالب درسنامه نکاتي آموزش داده شده و در قسمت بعد تست‌ها ارائه شدن و بعد از اون پاسخ تشريحي. درسنامه هر مبحث مفصل هست و براي آموزش کامل درس عربي مناسبه. درسنامه ساده و رواني که داره باعث شده در درسي عربي در هر سطحي که باشيد، براتون مناسب باشه).

عربي جامع خيلي سبز(ساختار کتاب تقريبا مشابه گاج هست و درسنامه هاي خوب و کاربردي به همراه تست ها و پاسخنامه پر باري که داره به شما در رسيدن به درصد هاي بالا کمک ميکنه).

  • دين و زندگي:

رقابت اصلي کنکور دين و زندگي در درست خوندن، درست معني کردن و درست فهميدن آيات و متن کتاب درسي هست. سوالات دين و زندگي کنکور نشون داده در قسمت آيات و روايات مفهوم اهميت بيشتري پيدا کرده و بعضاً سوالات با پيچيدگي‌هاي ادبي خاص در گزينه‌ها و صورت سؤال ديده ميشه.

پيشنهاد:

ديني جامع خيلي سبز(يه منبع جامع، با درسنامه و نکات مفيد و تستايي استاندارد)

دين و زندگي سفير خرد(مزيتي که اين کتاب نسبت به کتاب‌هاي ديگه داره تست‌هاي تاليفي مفهومي و چالش برانگيز اين کتاب هست که نسبت به ساير کتاب ها بيشتره).

  • زبان انگليسي:

مهم ترين نکته تو اين درس نحوه مطالعه اون و توانايي درک جملات و تست زني در حجم زياد هست.

پيشنهاد:

کتاب زبان انگليسي کامل جامع کنکور سري ميکرو طلايي(کيفيت کتاب ها و سوالات گاج خوب و درجه يک و از همه مهم تر هم سو با کنکور سراسري بوده که راه هر گونه انتقادي رو بسته).

کتاب زبان انگليسي جامع خيلي سبز(درسنامه‌ها به زبان شيوا و روان توضيح داده شدن و منبع خوبي براي آموزش اين درس به حساب ميان)

  • در دروس اختصاصي، فقط به معرفي منابع درجه يک رشته تجربي مي‌پردازيم، چون که در رشته‌هاي ديگه تقريبا معلومه که چه کتابي بهتره، اما در تجربي چون رقابت شديدتر، و حجم کتابا و انتشاراتي‌ها هم بيشتره.
  • رياضيات(تجربي):

 

آمار بالاي درصدهاي صفر و حتي منفي در کنکور براي درس رياضي نشان مي‌دهد يکي از چالش‌هاي کنکوري‌هاي تجربي کنار آمدن با درسي مثل رياضيه. داشتن پايه ضعيف و جدي نگرفتن يادگيري مفاهيم رياضيات در سال‌هاي گذشته باعث شده تا علاقه کمي براي خواندن و حل مسائل در دانش آموزان تجربي وجود داشته باشه. کم نبودن کنکوري‌هايي که به علت قوي بودن در درس‌هاي رياضي و فيزيک نتايج شگفت آورري کسب کردن. اگر رشته‌هاي تاپ تجربي مثل پزشکي را دوست داريد، بايد با رياضي آشتي کنيد.

پيشنهاد:

براي رياضيات چندين کتاب عالي در بازار وجود داره که تقريبا در يک سطح هستن و شما با توجه به ارتباطي که با هر کدوم از اين کتاب هاي برقرار کرديد، ميتونيد يکي رو انتخاب کنيد. اين کتاب ها شامل ميکروي طلايي، خيلي سبز و مهر و ماه هست. کتاب مهر و ماه يکم از بقيه بهتر و محبوب تر هست. کتاب آي کيو هم در درجه بعد براي افراد قوي تر ميتونه مفيد باشه.

  • زيست شناسي:

قبل از همه چيز بگم که منابعي که معرفي ميکنم در درجه دوم اهميت قرار داره و درجه اول اهميت کتاب درسي هست که تسلط به اون واجبترين کار در رسيدن به درصدهاي بالاي زيست شناسي هست. توصيه اکيد من اين هست که کتاب درسي رو هربار آناليز کنيد و فعالانه بخونيد، چون هربار بخونيد نکات جديدي پيدا خواهيد کرد حتما ميپرسيد چند دور کتاب رو بخونيم من ميگم هرچقدر بيشتر بهتر طوريکه خط به خط کتاب رو از بر باشيد و به خوبي توي ذهنتون طبقه بندي کنيد.

پيشنهاد:

در زيست شناسي منابع خوب زياد است و انتخاب منبع بيشتر بستگي به سطح و زمان شما دارد. اگر کنکوري هستيد و سطح شما متوسط به بالاست بهترين انتخاب کتاب هاي الگو است و بعد از اون ميتونيد به سراغ آي کيو بريد. اگر متوسط يا ضعيف هستيد کتاب خيلي سبز (با تست ها و درسنامه هاي عالي) يا ميکرو طلايي زيست کامل بهترين انتخاب ها براي شما هستند. اما اگر وقت زياد داريد و درسال هاي پايه مشغول به تحصيل هستيد به شما مطالعه کتاب هاي فاگوزيست نيز پيشنهاد ميکنم.

 

فيزيک(تجربي):

پيشنهاد:

ميکروطلايي گاج(بهترين و محبوب ترين کتاب فيزيک کنکور است که تقريبا همه رتبه برترها ازش استفاده کردن. اين کتاب چهار جلد شامل تست و پاسخنامه پايه و دوازدهم ميشه. جلد اول پايه يا دوازدهم دربردارنده‌ي «بانک تست + پاسخ‌نامه‌ي کليدي» است و  جلد دوم اين کتاب پاسخ‌ نامه‌ي تشريحي سوالات و آموزش نکات کليدي مباحث است).

خيلي سبز(اين انتشارات نيز مجموعه اي 4 جلدي براي فيزيک منتشر کرده. در فيزيک پايه يک جلد سوال و يک جلد پاسخنامه است اما براي فيزيک دوازدهم هر جلد شامل نيمي از دوازدهم ميشه و شامل تست و پاسخ با هم است).

شيمي:

اگر کنکور هاي اخير در درس شيمي بررسي کنيد متوجه خواهيد شد که سهم سوالات محاسباتي بيشتر از سوالات صرفاً حفظي شده به همين جهت براي اينکه نتيجه قابل قبولي در اين درس بگيريد بايد با روند کنکور هاي اخير همراه شويد و بهترين کتاب کمک آموزشي شيمي را انتخاب کنيد.

پيشنهاد:

مبتکران(ساختار بي نظير کتاب و لحن صميمي مولف بدون اغراق جذابيت خاصي به اين کتاب پر طرفدار بخشيده است. روند کلي کتاب به اين شکل شروع مي شود که تست‌هاي هر فصل به صورت مبحثي قرار داده مي‌شود. در بخش پاسخنامه تشريحي کتاب کادرهاي آموزشي بسيار خوبي قرار داده شده که مطالب درسي را حسابي براي شما باز مي کند).

خيلي سبز(سه جلد داره که براي پايه کلا يک جلد هست ولي براي دوازدهم دو جلد هست که هرکدام نيمي از کتاب رو پوشش ميده. درسنامه هاي جامع و بسيار رواني دارد و وجود بخش هايي به نام شيمي درماني و هم چنين کادرهاي آموزشي متنوع و دقيق باعث شده که دانش آموز به  تمامي کتاب مسلط بشه. تستهاي خوبي نيز دارد. در کل ميشه گفت با مبتکران در يک سطحه و حتي بعضا از اونم بهتره).

 

 

منبع : محصل ایرانی

 

هم چنين براي ديدن ليست و منابع کمکي از

بهترين منابع کنکور 1400 تجربي پي سي کنکور

https://p30konkor.com/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%a8%d8%b9-%da%a9%d9%86%da%a9%d9%88%d8%b1-%d8%aa%d8%ac%d8%b1%d8%a8%db%8c/

– بهترين منابع کنکور 1400 انساني پي سي کنکور

https://p30konkor.com/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%a8%d8%b9-%da%a9%d9%86%da%a9%d9%88%d8%b1-%d8%a7%d9%86%d8%b3%d8%a7%d9%86%db%8c/

– بهترين منابع کنکور 1400 رياضي پي سي کنکور

https://p30konkor.com/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%a8%d8%b9-%da%a9%d9%86%da%a9%d9%88%d8%b1-%d8%b1%db%8c%d8%a7%d8%b6%db%8c/

مشاهده و استفاده کنيد.