راه ضد صدا کردن اتاق چیست؟

ضد صدا کردن اتاق

اگه به دنبال یه محیط آروم و به دور از صداهای اضافی هستین باید تغییراتی در چیدمان منزل خود بسازین.

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ خیلی از کسائی که تجربه زندگی آپارتمون نشینی رو دارن می دونن بعضی وقتا یه همسایه پر سرو صدا می تونه زندگی جهنم کنه. بعضی وقتا هم می خواین در اتاقی که دارین آرامش داشته باشین و این موضوع دیگه به آپارتمون محدود نیس.

اما براتون خبر خوبی دارم شمام می تونین بدون اینکه پول زیادی خرج کنین آپارتمون یا اتاقی آروم داشته باشین.

در ادامه می خوام ترفندهایی رو به شما آموزش دهم که با به کار گیری اونا می تونین لاتاقا و آپارتمون خود رو ضد صدا کنین.

عایق هوا کردن در اصلی خونه

تموم صحبتایی که در سالن آپارتمانتان می شه رو از قسمت پا دری خونه می شنوین؟ در اصلی خونه مشکل صدا داره. بستن راه های نفوذ هوای دور و بر در ورودی صداها رو کم می کنه.

زیر در آپارتمانتان شکاف بزرگی دارین؟ به پایین در خونه یه قطعه پوشاننده اضافه کنین. در انگلیسی به این صفحه ها door sweep می گن و یه حالت جارویی داره و به پایین در پیچ می شه. اگه می خواین صدا رو حسابی بگیرین می تونین روی هر دو سمت در ورودی خونه از اون بچسبونین. قسمت جارویی پایین این صفحه ها باعث می شه گرد و خاک، رطوبت، حشرات و صدا وارد خونه نشه. بعد از این کار می تونین دور و بر در رو هم چک کنین تا اگه جایی هوا نفوز می کرد اون رو هم در صورت امکان بپوشونین.

پرده واسه در

از دیگر روشی که می تونین استفاده کنین نصب یه پرده روی در ورودی خانه س. این پرده اگه به اندازه کافی کلفت باشه وقتی بسته می شه تمامصداهایی که از در نفوذ می کنه رو میگیره و اجازه عبور به چیزی نمی ده.

چیجوری درخشش صدا رو کاهش بدیم؟

صدا از سطوح سفت مشخص می شه. این یعنی صدای آزار دهنده ممکنه از چیزی که هستن بدتر هم بشن. خبر خوب اینکه می تونین با قرار دادن هدف دار باف و منسوجات جلوی این درخشش رو بگیرین.

هدف پوش,ندن دیواره ها و حتی سقفیه که پوشش ندارن. با این کار دیگه صدا با سطوح سفت برخورد نمی کنه و درخشش اون تا حدود زیادی کم و یا به کلی دفع می شه.

در تصویر بالا می بینین که چیجوری دیواره ها و حتی سقف پوشیده شده. این کار مخصوصا در دستشویی آپارتمانا می تونه خوب جواب بده.

به کار گیری یه پد قالیچه کلفت

هیچی مانند فرش نمی تونه انعس صدا رو تو یه محیط بگیره. پس اگه کفِ خونه چوبیه و یا پارکت و سرامیک با انداختن یه فرش می تونین درخشش صدا رو کم کنین. اما اگه یه پد کلفت قالیچه زیر اون بذارین امکان کاهش درخشش صدا رو تقویت کردین.

گرفتن صدا با قفسه کتاب

دیوار آپارتمانتان نازکه؟ به کار گیری یه قفسه بزرگ کتاب مانند تصویر بالا می تونه صدای آپارتمون بغل دستی رو خاموش کنه.

آویزون کردن یه فرش یا بافت از دیوار

آویزون کردن یه قالیچه یا بافت کلفت از دیوار هم به افزایش ضد صدا شدن دیوار کمک می کنه.

پنلای آکوستیک

پنلای آکوستیک رو می تونین به صورت تخته ای و یا به صورت بافتی بخرین و به دیواره ها آویزون کنین. با اینکه بیشتر اونا طوری طراحی شدن که اجازه درخشش صدا از سطوح سخت رو ندن، بعضی هم واسه جلوگیری از ورود سر و صدا از پنجره و دیواره ها به کار برده می شن. درهایی هم هست که واسه اتاق خواب و در ورودی به کار می رن و خاصیت آکوستیک دارن.

پردهای ضد صدا

واسه اینکه از ورود صداهای بیرون به داخل خونه جلوگیری کنین می تونین از پردهای آکوستیک هم استفاده کنین. شاید پیدا کردن اینجور پردهایی نیازمند کمی پرس و جو باشه اما واقعا کاربردی هستن. هم اینکه باز و بسته شدن این نوع پردها بسیار ساده س!.

پنجره الحاقی

اگه می خواین جلوی صدای بیرون رو بگیرین اما نمی خواین منظره پنجره رو از بین ببرین می تونین از پنجره های الحاقی استفاده کنین که روی پنجره حال حاضر خونه سوار می شن. این پنجره ها هیچ فرقی از نظر شفافیت با پنجره خونه شما ندارن. اما طوری طراحی شدن که سر و صدای بیرون رو تا ۵۰ درصد یا حتی بیشتر دفع کنن. هر زمان که به اونا نیاز نداشته باشین هم می تونین خیلی ساده جداشون کنین.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

بدونیم چیجوری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *