رانندگی مجازی با خودروی لامبورگینی

اگه شمام عاشق اتومبیلای سنتی اونم از نوع لوکس و گرانقیمتش باشین، بهتره این خبر رو بدونین که حالا دیگه بدون هزینه کردن حتی یه ریال می تونین از نزدیک به بازدید از نمایشگاه اتومبیلای سنتی در ایتالیا و ژاپن بشینین.

روزگاری بود که عاشقان اتومبیل در سراسر دنیا واسه بازدید از نمایشگاه اتومبیلای گرانقیمت قدیمی، بار سفر می بستند و با هزینه زیاد راهی کشورهایی چون آلمان، انگلستان، ایتالیا و ژاپن می شدن تا مدلای مورد علاقه شون رو از نزدیک ببینن.

این روزا تکنولوژی نوین هزینه های زیادی رو واسه عاشقان اتومبیل حذف کرده و با کمک دوربینایی که گوگل در نمایشگاه های جور واجور اتومبیل در سراسر دنیا کار گذاشته، می تونین به صورت مستقیم فراریا، لامبورگینیا، بنزها و بی ام دبلیوها و حتی مزداهای قدیمی رو از نزدیک ببینین.

سرویس خدمات گوگل استریت ویو، معمولا خیابونا، مکانای دیدنی و موزه های آثار باستانی رو واسه مشاهده مستقیم تحت پوشش قرار می داد، اما این بار به سراغ کارخانه های بزرگ تولید و طراحی اتومبیل و حتی نمایشگاه های بزرگ بین المللی رفته و به جای ما حتی پشت ماشین هم می شینه و از فرمون، دنده، گاز، کلاچ و از چراغا و روکش ماشین عکسبرداری می کنه تا با خیال راحت در خونه و محل کارتون به تماشای اونا بشینین.

مانند بقیه علاقه مندان به اتومبیل وقتی که شنیدیم کارخانه مزدا از گوگل دعوت کرده تا سرویس خدمات گوگل استریت ویو رو در نمایشگاه و موزه اتومبیل هاش در هیروشیما بذاره و جزئیات بیشتری از این اتومبیلای قدیمی رو به دنیا نمایش دهد، همه حیرت زده شدیم.

تا حالا خدمات زیادی با این وسیله به کل دنیا ارائه شده بود، ما کهکشونا رو از راه دور به صورت آنلاین می دیدیم، تصاویر پانورامای تموم آثار باستانی دنیا رو در صفحه نمایشگر کامپیوترمان می دیدیم و از خیابونای شلوغ نیویورک و بمبئی تا خیابونای خلوت و آروم پاریس و رم، همه رو درحالی تماشا می کردیم که پشت میزمون سر کار یا در خونه نشسته بودیم. اما هیچ کدوم نمی تونه هیجان تماشای موزه لامبورگینی رو واسه عاشقان ماشین داشته باشه.

در این موزه که در ایتالیا قرار داره، ۲۷لامبورگینی شامل سه ماشین مسابقه فرمول یه، تعداد کمی از طراحیای قدیمی و خیلی از مدلا و موتورهای طراحی شده قرار دارن و از همه مهم تر مدل سدان استوک هم در این میونه چشم نوازه. اونایی که عاشق مدلای سنتی و قدیمی و البته گذشته لامبورگینی هستن، از دیدن شکل های جور واجور و اقسام مدلای عجیب و غریب اتومبیل در موزه لامبورگینی به هیجان میان.

این مدلا شامل P140، مدل دیابلو P132 که بسیاری مثل سیذتا مورودره و نمونه عجیب و غریبی از مدل فردیناند پیچه که مدت کوتاهی قبل از پیوستن کارخانه لامبورگینی به گروه شرکتای فولکس واگن ساخته شده.

موزه دیجیتالی لامبورگینی یه ترفند تازه رو هم به نمایش گذاشته که موزه مزدا در هیروشیمای ژاپن این امکان رو نداره. فقط کافیه با دوربین گوگل به ماشینی نزدیک شید، با نزدیک شدن به اتومبیل، در ماشین براتون باز می شه و دوربین به جای شما سرش رو داخل می بره و کل محیط داخلی ماشین رو براتون نمایش میده، این تازه اول کاره، اگه بخواین دوربین به جای شما روی صندلی نشسته و نمای نزدیکی از فرمون، داشبورد و حتی آینه میده و با نگاه به آینه می تونین عقب ماشین رو هم ببینین.

این امکان گوگل البته هنوز فقط واسه تعداد خاصی از لامبورگینیا هست، اما همین ایجاد باعث شده که خیلی از کارخانه های سرشناس تولید اتومبیل هم از گوگل بخوان اینجور امکانی رو واسه موزه شون در نظر بگیره. اگه بخواین در اینترنت به بازدید از این موزه برید کافیه کلمه Museo Lamborghini رو در سایت google map جست وجو کنین. /همشهری اقتصادی

باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *