راز پیرمردی که ۱۵ سال گودال نشین بود + عکس

روستای «نیار» در بخش شاسکوه بیرجند قرار داره که داستان عجیب پیرمردی چاله نشین در اونجا رقم خورده.

کلوخ محمد ۸۰ ساله س. ایشون هیچوقت ازدواج نکرده و شغلش چوپانی بوده و در زلزله سال ۷۶ خونه اش بر سرش فرود اومد اما این مرد یه فرق بزرگ با همه داشت. کلوخ محمد هیچوقت حاضر نشد دوباره واسه خودش خونه ای بسازه و از اون زمان تا امروز که ۱۵ سال می گذره ایشون تو یه چاله و چاله ای که خودش حفر کرده زندگی می کنه.

سبک خونه اش شباهت زیادی با خونه هایی در بیابان داره که زمین رو گود می کنن و رویش رو با هر چیزی که دم دست هست مثل آهن، پلاستیک، فرش، میلگرد و چوب می پوشانند؛ خونه عجیب کلوخ محمد هم این طوره.

کلوخ محمد در این باره میگه: «تا هفت سال پیش چوپان بودم به دلیل خشکسالی و مرضی که اون سال گرفتار دام هامون شد همه شون مردند. الآن حدود هفت ساله که بیکارم چون توان کار کردن هم ندارم. فقط یه داداش دارم که مشهد زندگی می کنه و سالی یه بار به اینجا سر می زند، درآمدم یارانه س و پول کمیته امداد که به من می پردازند.»

دیواره های خونه اش عجیب هستن. هر یک متر دور تا دور خودشو سوراخ کرده و به عنوان طاقچه خونه استفاده کرده، داخل خونه اش همه چیزه، از یه پیاله نیکل که هم با اون آب می خورد و هم غذا تا یه کتری مشکی و دو قابلمه مشکی تر که نشون از زندگی سخت ایشون داره.

کلوخ محمد می افزاید: «نون رو تیکه تیکه می کنم داخل قابلمه و با نوشابه می خورم!! تنها هستم و چون از خرج زن و بچه می ترسیدم! هیچ وقت زن نگرفتم. از خونه همسایه یه کابل کشیدم تا تنها یه لامپ کم مصرف روشن کنم و در تاریکی نمانم.»

باشگاه خبرنگاران راز