راز موفقیت فرگوسن + عکس کودکیش

Ferguson

سرمربی قبلی تیم فوتبال منچستریونایتد گفت آموزگار محبوب ایشون زنی بود خشن که ایشون رو با شلاق تنبیه می کرد.

به گزارش آلامتو به نقل از خبرگزاری مهر، “سرآلکس فرگوسن” که ۷۲ سال سن داره، در گلاسکو متولد شده. فرگی می‎گوید اون شلاقی رو که خانوم “الیزابت تامسون” با اون در خونه مبادرت به تنبیهش می کرده رو پیش خود نگه داشته. فرگی در دهه های ۴۰ و ۵۰ میلادی در مدرسه “بروملون روئد پرایمری” در “گووان” درس خواهدهه. تنبیه بدنی بچه ها از سال ۱۹۸۷ در مدارس بریتانیا متوقف شده.

براساس گزارش بی بی سی، فرگوسن گفت وقتی که در تیم رنجرز بازی می کرده آموزگارش با ایشون تماس می گرفته و تا وقتی که زنده بود با هم تماس داشتن. پس از اون خونواده اش، این شلاق رو به فرگوسن داده ان.

کودکی فرگوسن

فرگوسن در حالی که شلاق رو به دست گرفته

فرگوسن گفت: من تنونستم در مراسم تدفین خانوم معلم شرکت کنم چون در اون زمان هدایت منچستریونایتد رو رو دوش داشتم و خارج از انگلستان بودم اما چند ماه بعد بسته ای گرفتم. اون وصیت کرده بود که شلاق به من برسه. خواهرزاده اش اون رو به من رساند. به همراه بسته نامه ای بود که داخل اون نوشته بود: “تو بیشتر از هرکسی معنی این کمربند رو می دانی.”

فرگوسن گفت: این درسیه که من فرا گرفتم. نوه های من از این کمربند می ترسند. شش ضربه از این کمربندها و یه درد بی اندازه و محدودیت. من عادت داشتم دستم رو بکشم. اما این نوع از جریمه واسه کسی بود که از خط خارج می شد.

فرگوسن می گوید اون و شاگردان دیگه واسه خانوم تامسون احترام بسیاری قائل می شدن. فرگوسن وقتی ۱۱ ساله بود عرض گلاسکو رو طی کرد تا در مراسم ازدواج آموزگارش شرکت کنه.

فرگی گفت: وقتی الان درباره خانوم تامسون فکر می کنم متوجه می شوم فقط بحث آموزش مطرح نبوده. اون تلاش می کرد تا تورو تبدیل کنه به بهترین کسی که می توانی باشی.

این مربی اسکاتنلدی در ماه مه گذشته پس از ۲۶ سال حضور در منچستریونایتد از مربیگری این تیم انصراف کرد. اون رو به حاکم کردن مسائل انضباطی می شناسن و فریادهای اون در صورت بازیکنان رو به سشوار تشبیه کرده ان.

اخبار داغ فوتبالی خبرگزاری مهر نشر دوباره