رازهایی که مردان به زنان نمی‌گویند

ممکنه برداشت غلط از یه رفتار، باعث پایان پیدا کردن یه رابطه عاطفی شه. بعضی زن و شوهرا به دلیل نبود درک دوطرفه، دچار سوءتفاهم و بوجود اومدن کدورت در رابطۀ خود می شن. شاید دلیل اصلی این کدورت، فرق دنیای زنان و مردان باشه.

اگه دوست دارین بیشتر با دنیای مردان و رازهایی رو که ممکنه هیچ وقت واسه شما بازگو نکنن آشنا شید، ادامه مطلب که براساس روانشناسی جنسیت جمع آوری شده رو از دست ندین.

نشون دادن علاقه با رفتار

بعضی از مردان بهتر می دونن به جای گفتن دوستت دارم، با حرکات و اعمالشون علاقه خود رو نشون بدن. تعجب نکنین اما بعضی از مردان ممکنه با کمک کردن در امور خونه، تمیز کردن حیاط و حتی بیرون گذاشتن زباله ها، عشق خود رو به طرف مقابل نشون بدن. پس نشنیدن ‘دوستت دارم’ از زبون فردی که با اون در رابطه هستین رو به معنی بی احساس بودن و کم علاقگی ایشون نپندارید.

تعهد دادن دیر اما طولانی

مردان به ترس از تعهد دادن مشهورند. شاید به این خاطر که اونا در کل به ازدواج جدی تر و سخت گیانه تر از زنان نگاه می کنن. بیشتر مردها تا وقتی که مطمئن نشن تا آخر عمر می تونن زندگی مشترک رو تامین کنن، ازدواج نمی کنن.

تایید نکردن

وقتی که شما به حرفه های بقیه گوش می دین، شاید با بله، متوجه هستم و … فرد دوطرفه رو تایید و توجه خود رو به گفته هاش نشون می دین. اما بیشتر مردان این کار رو انجام نمی دن. با این وجود، معنی این، گوش ندادن و نبود توجه نیس. مردان ممکنه ساکت باشن و همزمان به حرفاتون فکر کنن، پس از ساکت بودنشون عصبانی نشید.

انجام فعالیتای مشترک

مردان بهتر می دونن روابط خود رو با انجام فعالیتای مشترک تقویت کنن، تا با گفتگو درمورد احساساتشون. واسه بیشتر مردان، انجام ورزشهای دونفره و روابط زناشویی، اونا رو به شریک زندگیشون نزدیک تر می کنه.

وقتی واسه خلوت کردن

همون اندازه که انجام فعالیتای دونفره مهمه، وقتی واسه خلوت کردن هم واسه مردان خیلی مهمه. شریک زندگی تون رو به انجام دادن کارا و سرگرمی مورد علاقه اش تشویق کنین. در این صورت شمام وقتی واسه خلوت کردن دارین. وقتی که دو طرف یه رابطه، وقتی واسه خلوت کردن و پرورش خود داشته باشن، از با هم بودن هم لذت بیشتری میبرن.

پیروی از والدین

اگه می خواین بدونین که یه مرد تو یه رابطه عاطفی چیجوری عمل می کنه، می تونین به رابطه پدر و مادر اون نگاه کنین. رفتار والدین، می تونه چه بخوایم نه نخوایم سرمشق زندگی یه مرد باشه.

فراموش کردن

زنان تجربه های بد و کدورتا رو به خاطر می سپارند و این افکار در اونا باعث احساس اضطراب، نگرانی و اندوه می شه. در مقابل، مردان می تونن رویدادهای ناخوشایند رو سریع تر از ذهن خود پاک کنن. ممکنه شما بخواین درمورد بحث تموم نشده روز قبل صحبت کنین، اگر شوهر شما ممکنه اونو بطور کامل از یاد برده باشه.

نبود تشخیص تغییرات رفتاری

بیشتر مردان توانایی تشخیص تغییرات رفتاری مانند عوض کردن تن صدا و یا به کار گیری کنایه رو ندارن. اگه می خواین ناراحتی و یا احساسات خود رو به مرد دلخواه خود حالی کنین، با اون روشن و البته با مهربانی صحبت کنین.

تشکر

از نظر مردان، قدرشناسی بحث بسیار مهمیه. تحقیقات نشون میدن پدرانی که به واسطه مراقبت از فرزندان خود مورد تشکر قرار می گیرن، شایسته تر و مصمم تر به همسران خود در این کمک و همراهی می کنن.

فکر کردن به رابطه جنسی

مردان زیر ۶۰ سال، دست کم یه بار در روز به رابطه جنسی فکر می کنن. این آمار تنها تو یه چهارم زنان صدق می کنه. هم اینکه خیالبافی مردان در این مورد جور واجور تر و در مقایسه با زنان دو برابر آنانه. فکر کردن به رابطه جنسی در مردان، چیزی طبیعی و غیرقابل تغییره.

رابطه جنسی موفق

عده خیلی از مردان، داشتن رابطه جنسی موفق رو بسیار مهم می دونن و بیشتر صمیمیت جنسی رو در داشتن رابطه با فردی که به اون معتقد هستن جستجو می کنن. چون زوجی که رابطه دراز مدت دارن، بیشتر همدیگه رو می شناسن و می تونن در برآورده ساختن خواسته های همدیگه موفق تر باشن.

تنوع در رابطه جنسی

بیشتر وقتا آقایون شروع کننده رابطه جنسی هستن. این در حالیه که بهتر می دونن شروع کننده، طرف مقابل باشه. بهتره در رابطه جنسی تنوع وجود داشته باشه تا کسل کننده و عادی نشه.

آماده نبودن واسه رابطه جنسی

برخلاف تصور بعضی از افراد، آقایون همیشه میل به داشتن رابطه جنسی ندارن. بعضی عوامل مانند مشغولیت ذهنی و استرس، مانع از ایجاد رابطه مطلوب می شه. پس اگه همسرتون از داشتن رابطه سرباز زد، به این معنی نیس که دیگه شما رو دوست نداره.

لذت دو طرفه

خشنود کردن طرف مقابل واسه مردان اهمیت زیادی داره. این وقتی شدنیه که طرف مقابل خواسته هاش رو بازگو کنه. بعضی از زنان از بازگو کردن خواسته هاشون خجالت می کشن، اما مردان وقتی از رابطه لذت میبرن که این لذت دو طرفه باشه.

مشکل در ایجاد رابطه

مردها وقتی که پا به سن می ذارن، ممکنه دربرقراری رابطه دچار مشکل شن. همسر اینجور آدمایی می تونه با دلگرمی دادن، استرس ایشون رو برطرف کنه.

صحبت درمورد چیزای مورد علاقه

اگه مردان در رابطه خود احساس دوست داشته شدن و قدرشناسی نکنن، ممکنه در مکانای دیگه دنبال خواسته هاشون بگردند. بعضی مردان خود رو با کار و یا ورزش سرگرم می کنن و بعضیا هم با زنان دیگه رابطه برقرار می کنن. واسه پیشگیری از این، بهتره زن و شوهر درباره خواسته ها و چیزای مورد علاقه خود صحبت کنن و با بی توجهی، رابطه خود رو بحرانی نسازند.

وقف کردن خود

بیشتر مردان خود رو وقف زندگی زناشویی می کنن. در حالیکه اگه همسر این افراد هم بتونن در هزینه های زندگی همکاری کنن، زندگی زناشویی پرثمری دارن.