رازهایی که باید برای همسرتان فاش کنید

marieage

حتی تو یه زندگی مشترک هم، همیشه راز هایی هست که در مورد معلوم کردن شون دودلی می کنین. امروز فرصت خوبی واسه گفتن اون هاست؟ همسرتون شما رو بهتر از هرکسی می شناسد. صبح ها خواب آلود و بی آرایش می بیندتان، می دونه که شب ها خروپف می کنین یا جسم تون از چه مریضی ای رنج می برد. اون می دونه چه روزی نباید با شما شوخی کنه یا چه وقتی باید در مقابل بدرفتاری تون سکوت کنه. می دونه که در خونواده بابایی تون چه مشکلاتی وجود داشته و داره یا این که می دونه چه آرزوها و انتظاراتی دارین اما با وجود همه این ها خیلی چیزها هست که اون در مورد شما نمی دونه. اصلا لازمه که هرآنچه در درون تون هست براش معلوم کنین؟ درسته که نه! خیلی چیزها ممکنه در درون تون بگذره و اون از اون ها آگاه نشه اما یادتون نره که هر موضوعی نباید در گروه این رازهای مگو قرار گیرد اما چه چیزایی رو نباید از همسرتون مخفی کنین؟

اینکه واسه پولا برنامه ریختین

وقتی که می خواین بدون اطلاع همسرتون یه وام بگیرین یا اینکه حساب پس انداز مخفی ای داشته باشین، حتما فکر می کنین این تنها مقداری پوله و نمی تونه به مشکل بزرگی واسه زندگی تون تبدیل شه اما این تفکر اصلا غلطه. صحبت، صحبت پول نیس بلکه اینجا پای اعتماد به میان میاد. این موضوع وقتی به بحران بزرگی تبدیل می شه که شوهرتون بفهمه در وقتی که زندگی شما به اون پول احتیاج داشته، شما به اون از پس اندازتون چیزی نگفته بودین.

اینکه زندگی مشترک تون در برابر خطره

اگه حس می کنین این زندگی اون چیزی که می خواستین نیس و اگه فکر می کنین روز به روز حس تون نسبت به زندگی مشترکتون ناخوشایندتر می شه، در گفتن این موضوع لفتش ندین. این رازی نیس که با اون بسوزید و بسازین بلکه باید در موردش با همسرتون صحبت کنین، هر ۲ شما به اشتباهاتتان واقف شید و واسه بهتر کردن شرایط تلاش کنین. ممکنه اون اصلا از اینکه اشتباهی مرتکب شده خبر نداشته باشه. این حقیقتی غیرقابل انکاره که نگاه مردونه به موضوعات با نگاه زنونه فرق داره و شما با صحبت کردنه که از نظرهای طرف مقابلتون خبردار میشین.

اینکه با یه مریضی درگیرین

بعضی دوست ندارن همسرشون رو با صحبت کردن در مورد مریضی شون نگران کنن یا فکر می کنن بیان این موضوع می تونه نشونه ضعف اونا باشه و دوست ندارن همسری ضعیف به نظر برسن.

اگه حس می کنین این زندگی اون چیزی که می خواستین نیس و اگه فکر می کنین روز به روز حس تون نسبت به زندگی مشترکتون ناخوشایندتر می شه، در گفتن این موضوع لفتش ندین.

همه این دلایلی که آدما در ذهنشون پرورش میدن باعث می شه که به شریک زندگی شون در مورد مریضی که سراغ شون اومده چیزی نگویند. این اتفاق پره از اشتباهات جورواجور. اینکه شما در دوره مریضی تون به پشتیبانی و همدردی و کمک شریک زندگی تون احتیاج دارین اصلی قابل انکاره. دلیل دیگه اینه که شاید به خاطر مریضی یا به خاطر داروهایی که مصرف می کنین از عهده انجام بعضی کارا برنیایید و نیاز باشه که کمک بیشتری بگیرین اما علاوه بر این، ۲ موضوع دیگه ای هم این وسط هست؛ اینکه شوهرتون اگه روزی این ماجرا رو بفهمه ممکنه نسبت به خود و زندگی مشترکتون دودلی کنه. ممکنه فکر کنه نتونسته همدرد خوبی واسه شما باشه یا اینکه اونقدر مورد علاقه و اطمینان شما نبوده که مشکلاتتون رو با اون قسمت کنین.

اینکه از رابطه تون ناراضی هستین

تو یه زندگی زناشویی و رابطه عاطفی ممکنه خیلیا فکر کنن رابطه زناشویی آنقدرها هم مهم نیس. شما باید در این مورد با همسرتون صحبت کنین. اگه کمکی از اون ساخته از اون کمک بگیرین و اگه لازمه به یه مشاور یا متخصص مراجعه کنین. پس خجالت نکشید و نترسین. شما می تونین با کمک همدیگه این مشکل رو هم حل کنین.

موهای اضافی صورت مردان + راهنمای آراستگی صورت

اهمیت گروه خونی در ازدواج

مجله سیب سبز