رابطه عشق و سلامتی در چیست؟

اونا که سلامت نگر هستن، عشقای بهتری رو تجربه می کنن. رابطه سلامت نگری با عشق از دو راه و روش قابل بررسیه:

۱. افراد سلامت نگر باحال تر هستن:

اونایی که به تغذیه خود اهمیت میدن یا پاکیزگی محیط زیست براشون مهمه، در نظر جنس مخالف جذاب ترن. این سلامت نگری نشونه ای از تعهده. من باید آدم معتقد و هم اینکه آینده نگری باشم که تغذیه، سلامت و محیط زیست برام مهم باشه.

شاید یکی از جذاب ترین ویژگیای معشوق واسه یه رابطه درازمدت احساس تعهد باشه. البته معیارهای جذابیت واسه رابطه های کوتاه مدت با درازمدت فرق داره.

سلامت نگری و تعهد از معیارهای جذابیت واسه رابطه های جدی و درازمدت هستن پس کسی که معشوق رو به فست فود دعوت کنه، واسه یه رابطه گذرا و کوتاه مدت جذابه و اینکه به آبمیوه طبیعی دعوت کنه، به عنوان یه معشوق جدی و معتقد جذابیت بیشتری داره.

از دیدگاه روانشناسی تکاملی، عشق یه سرمایه گذاری عاطفی، جدی و طولانی مدته و اونایی که نشون بدن زندگی رو جدی می گیرن و هدفای درازمدت دارن، افراد جذاب تری هستن. سلامت نگری یکی از این نشونه هاست.

۲. سلامت نگری به بخش شخصی محدود نمی شه و ابعاد اجتماعی داره:

واسه اونایی که سلامت نگر هستن، سلامت همه آدما، سلامت آیندگان که هنوز به دنیا نیامده ان، محیط زیست، سلامت حیوانات، سلامت روان جامعه و… مهمه. این افراد عاشق مردم و طبیعت هستن.

به تعبیر سعدی، به همه عالم عاشقند. اونا که وجودشون پر از کیمیای عشقه و هیجان کمک به آدما و بهتر کردن وضع موجود رو دارن و بدون سوگیری و قضاوت به همه آدما همونجوریکه هستن عشق می ورزند، آمادگی بیشتری واسه یه عشق کامروای فردی دارن.

من همیشه عقیده دارم بهترین راه واسه اینکه پیش بینی کنین احساس عاشقانه معشوقتان به شما ماندگاره یا نه، اینه که به احساسا و برخوردهایش با بقیه توجه کنین.

اگه واسه معشوق شما درد و رنج بقیه مهمه، توانایی همدلی با آدما رو داره، از کمک به بقیه حال می کنه و تو یه کلمه «مهربون» است، تا حد زیادی خیالتون راحت باشه که احساس عاشقانه اش به شمام ماندگاره.