رابطه عسل و کاهش وزن

WeightLoss-honey

عسل و کاهش وزن دو چیز در رابطه به هم هستن. به چه دلیل عسل نسبت به شکر انتخاب زیرکانه تریه؟

به گزارش آلامتو به نقل از شهدستان ؛ قند تصفیه شده رژیمی بدون مواد معدنی و ویتامینهاست و به خاطر همین به اون “بی کالری” می گن.این نوع قند واسه متابولیزه شدن از مواد مغذی بدن استفاده میکنه و وقتی که این مواد مغذی تموم می شن متابولیز کلسترول و چربی هم متوقف شده، اندازه کلسترول و چربی در بافتها و ارگانهای بدن بالا رفته و احتمال دچار شدن به مرض چاقی زیاد می شه. خبر خوب اینه که عسل، به عنوان یه شیرین کننده طبیعی، دارای ۲۲ آمینو اسید و مواد معدنی متفاوتیه که واسه متابولیزم بدن لازم بوده و باعث جلوگیری از مرض چاقی می شن. نوشیدن آبلیمو همراه مقدار کمی عسل در صبح قبل از خوردن صبحونه بدلیل اینکه متابولیسم بدن رو زیاد می کنه بهترین روش درمانی ضد سلولیته. اگه مصمم هستین که از وزن خود کم کنین و متابولیسم خود رو زیاد کنین این رژیم عسل و آبلیمو رو امتحان کنین. یکی دیگه از نوشیدنیهای بسیار معروف و مربوط به عسل و کاهش وزن نوشیدنیه که از عسل و دارچین درست می شه.خیلی از مردم فهمیدن که این داروی خونگی در کاهش وزن بسیار موثره. مراحل جفت و جور اون آسونه: نصف قاشق سوپخوری دارچین رو تو یه فنجون آب جوش ریخته و بهم بزنین. در ظرف رو گذاشته و بمدت نیم ساعت اون رو کنار بذارین. بعد اون رو از صافی بگذرونین و یه قاشق سوپخوری عسل به اون اضافه کنین. صبح نیم ساعت قبل از صبحونه با معده خالی اون رو بخورین.

کسائی که تمایل به زیاد غذا خوردن دارن و یا اینکه بعد از غذا خوردن احساس ناراحتی در معده شون می کنن می تونن از عسل واسه هضم بهتر غذا کمک بگیرن. عسل یه کربوهیدرات ساده س! که می تونین در زمان روزه داری بدلیل وجود قندهای ساده و قابل هضم موجود در اون، ازش استفاده کنین.

غذاهایی که غنی از قندها و یا تجمعی از قندها هستن کربوهیدرات نامیده می شن. نوع چینش قندها تعیین می کنه که غذا منبع کربوهیدرت ساده یا پیچیده س. وقتی که قندها به شکل ردیف چیده می شن، هماننند چینش قندهای نشاسته که در شکل های جور واجور غلات وسبزیجات داریم، به اون کربوهیدرات پیچیده می گن.

تئوری جدید “رژیم غذایی خواب زمستانه” رابطه ای رو بین عسل پر از فراکتوز و کاهش وزن نشون میده. این تئوری میگه که خوردن یه یا دو قاشق عسل در شب همرا با آب ولرم و یا به تنهایی، با افزایش سوخت و ساز کبد، افزایش متابولیسم سوخت چربی و آزاد کردن هورمونهای استرس به خواب راحت و به طور همزمان کمک می کنه.

اگه فکر میکنین که قند مصنوعی و یا شیرین کننده هایی مانند اون به شما کمک میکنن که از وزن خود کم کنین به طور کامل از مرحله پرتین. قند مصنوعی هر چند ممکنه چند کالری رو از شما بگیره اما چندین مشکل سلامتی دیگه رو واسه شما بوجود می آورد.

همین امروز رژیم عسلی خود رو شروع کنین.

شکار عسل وحشی در دل طبیعت

خواص ماسک عسل واسه پوست + روش درست کردن و استفاده

عسل کاهش وزن