رابطه عاشقانه‌تان را تضمین کنید

loveشاید واسه شمام پیش اومده باشه، وقتی که مشغول یه صحبت تلفنی مهم هستین، نامزدتون وارد خونه می شه: در این حالت با اشاره دست اون رو با داخل هدایت و پس از ۱۰ دقیقه، در حالیکه از اون صحبت خسته هستین تازه با همدیگه سلام و احوالپرسی می کنین. یا مثلا آخر هفته رو در کنار هم سپری کردین و هنگام خداحافظی واسه رسیدن به یه قرار کاری مهم بسیار عجله دارین  و در رو با عجله می بندید و از خونه خارج میشین.

به گزارش آلامتو به نقل از برترینا ؛ این شرایط قابل درک و عادی هستن اما این شرایط واسه روابط دوطرفه هزینه داره چون این اتفاقای به ظاهر ساده، بیشتر کیفیت روابط زن و شوهرا در زمانایی که با هم یا جدا از هم هستن رو تعیین می کنه. دکتر جون گاتمن – محقق روابط آدما و نویسنده کتاب «چه چیز باعث طول عمر بیشتر عشق می شه؟

چیجوری اعتماد بسازیم و جلوی خیانت رو بگیریم؟» – میگه: «تشریفات روابط ما بسیار مهم و لازمه» چون این کارا نه فقط باعث پایداری ارتباطات می شه بلکه از امکان ایجاد خیانت هم جلوگیری می کنه. دکتر گاتمن: «لحظه هایی که دو نفر در کنار هم هستن خیلی با اهمیته. تلاش کنین در لحظه های کوتاه و گذرا هم به همدیگه به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین مثلا به هم بگید تو واسه من مهم هستی و خوشحالم که هستی».

چیجوری لحظه های زودگذر می تونن رابطه عاشقانه شما رو تضمین و از خیانت جلوگیری کنن

همیشه در دسترس بودن واسه همدیگه و نمایش اهمیت رابطه در طول زمانای زودگذر، بخشی از درک عمیق دوطرفه س که زن و شوهرا با آخر عشق به همدیگه میدن. در کتاب «چه چیز باعث طول عمر بیشتر عشق می شه؟»، دکتر گاتمن میگه این نوع درک دوطرفه روشیه که زن و شوهرا واسه نیفتادن در سرازیری شک به رابطه شون به کار می گیرن تا از ایجاد خیانت جلوگیری کنن.

یکی دیگه از دلایل مهم خیانت دوطرف به همدیگه اینه که هر کدم از دو طرف تو ذهن خود، شریک خود رو با دیگری مقایسه می کنه و تصور می کنه که اون ارزش توجه رو نداره. و همین مقایسه منفی باعث می شه تا ادما از همدیگه فاصله بگیرن.

دیدار دوباره

شاید شمام شنیده باشین که شانس دوبار در خونه آدم رو نمی زنه. این موضوع رو میشه به لحظه هایی که در کنار نامزد خود هستین هم گسترش داد. لحظه های اولین وقتی که در کنار همدیگه هستین تعیین کننده کیفیت رابطه شما – منفی یا مثبت – هستن.

سلام و خوشامدگویی بسیار گرم و با مهربونی ای داشته باشین تا حس با ارزشی رو به طرف مقابل خود منتقل و اون رو خوشحال کنین و در نتیجه هر دو طرف از احساسات مثبت ایجاد شده لذت ببرین.

تعدادی از کارایی که نشون میده روابط شما خوب پیش میره شامل موارد زیر هستن:

  • گوشی تلفن خود یا هر وسیله حواس پرت کن دیگه رو زمین بذارین و با تموم وجود و با توجه کامل به نامزد خود سلام و خوشامدگویی کنین.
  • به اون بگید که دیدن دوباره اون بسیار خوشحال هستین.

خداحافظی گرمی داشته باشین

اگه همیشه سلام و خداحافظیای بسیار ساده و معمولی دارین شاید در اول این کار خیلی سخت به نظر برسه اما تلاش کنین به شریک خود نشون بدید از بودن در کنار اون خوشحال هستین و لحظه های خود رو پر از انرژی مثبت کنین.

در روابط دراز مدت، تلاش کنین همیشه مکالمات کم کننده استرس داشته باشین. این بهترین روش واسه شروع دیدار مجدده. محققان کشف کردن، اگه هر کدوم از دو طرف فقط ۱۵ دقیقه در مورد مسایل پر استرس روز خود صحبت کنن در حالیکه طرف مقابل فقط گوش میده و نظر یا راه حلی ارائه نمی ده، بسیار ارزشمنده. در این زمان احساس می کنین طرف مقابل با همه وجود به شما گوش میده و می تونین رابطه خوبی با اون بسازین.

چیجوری خداحافظی گرم تری داشته باشیم

اختصاص چند دقیقه وقت واسه خداحافظی کردن از همدیگه می تونه باعث بهتر شدن روابط دو طرف در وقتی باشه که دور از هم هستن. پس، قبل از جدا شدن از نامزد خود به اون بگید چقدر از بودن در کنار اون لذت بردین و در کنار اون بودن براتون بسیار ارزشمنده و دوست دارین دوباره در آینده ای نزدیک در کنار هم باشین. واسه قرار ملاقات دوباره با همدیگه برنامه ریزی کنین یا مثلا بگید: فردا با تو تماس می گیرم. همه این کارا باعث می شه تا نامزد شما حس خوبی داشته باشه.

واسه بهتر شدن روابط خود می تونین از نامزدتون سوال کنین چه کاری اون رو بیشتر خوشحال می کنه و  همون کار رو دفعه بعد واسه اون انجام بدین. یا حمایتای لازم از اون رو به اون نشون بدید. یا حتما از برنامه های روزانه همدیگه آگاهی داشته باشین تا بدونین که در اون روز چه اتفاقای مهمی قراره واسه نامزدتون رخ بدن. این موضوع به درک دوطرفه شما کمک زیادی می کنه.