رابطه در دوران نامزدی باید چگونه باشد؟

معمولاً در ازدواجایی که در ایران انجام می شه، دوران نامزدی، زمونه ای قبل از رفتن زیر یه سقفه که دختر و پسر در اون به صورت شرعی و قانونی عقد کرده و به هم محرم می شن.  در این دوران، رابطه دختر و پسر بسیار بیشتر و آزادتر از زمان قبل از عقد و محدودتر از دوران ازدواج و رفتن زیر یه سقفه. البته این محدودیت از کم تا زیاد با در نظر گرفتن خونواده های دو طرف فرق داره.

به گزارش آلامتو به نقل از ؛ معمولاً دوران عقد رو دوران شناخت می گن. این دوران طلایی باعث می شه که دختر و پسر بهتر همدیگه رو شناخته و با روحیات و خواسته های هم آشنا شن. در این دوران خیلی از شناختا که یکی از مهم ترین اون ها شناخت جنسی دو طرف از همه، صورت میگیره. چون یکی از ویژگی های مهم ازدواج غیر از ایجاد رابطه ای دوستانه و محبت آمیز، جفت و جور آوردن رابطه ی جنسیه. رابطه ی جنسی، زن و مرد رو بی درنگ در کنار هم قرار می دهد تا این که همسران در همه فعالیت های دیگه هم با هم باشن.

دوران عقد از طرفی، دوران بسیار سختی واسه زوج جوونه . در این دوران که معمولاً دختر و پسر بعضی وقتا با هم خلوت می کنن، کنترل کردن غریزه جنسی سخته و همین موضوع این دوران رو سخت می کنه. خواسته ها و نیازای جنسی یکی از مهم ترین مسائل و بعضی وقتا مشکل ساز ترین موضوعات پیش اومده در این دورانه. در دوران عقد، دختر و پسر از دید قانونی و شرعی زن و شوهر هستن و می تونن نزدیک ترین رابطه زناشویی رو با هم داشته باشن، ولی محدودیتایی که جامعه و خونواده ها در این دوران قرار دادن، باعث می شه که برقرای رابطه آزادانه جنسی در این زمان محیا نباشه.

رابطه جنسی دوران عقد از خود تعریفی داره و این تعریف با در نظر گرفتن خونواده های دو طرف، مخصوصاً دختر فرق داره. اما واقعاً تکلیف دختر و پسر در این دوران چیه و اون ها چیجوری می تونن همدیگه رو از نظر جنسی ارضا کنن؟ خیلی از زن و شوهرا با در نظر گرفتن تعاریف جور واجور خونواده های خود در این مورد و گسترش دادن یا کم کردن این دایره محدودیت به مشکل برمی خوردند. بعضی از زوج¬ها در این دوران زیادتر از اندازه رعایت کرده و یعنی حیا رو در جای نادرست خود استفاده می کنن. در این دوران، هر زن و مردی وظیفه داره که به خواسته های جنسی همسر خود در حد مناسب جواب گوید. دختر و پسر می تونن با هم بیرون برن، دست همدیگه رو بگیرن و علاقه شون رو با لمس بدن همدیگه بیشتر کنن، اما باید توجه داشته باشن که با در نظر گرفتن سخت گیری خونواده ها در جلوگیری از بارداری دختر در این دوران، زوج در حد رابطه کامل جنسی پیش نرن.

بعضی از دختران در این دوران، از نیازای ابتدایی همسران شون دوری کرده و اون رو نادرست می دونن. اون ها برآورده کردن کوچیکترین خواسته های همسر رو به رفتن زیر سقف مشترک میندازن و نمی دونن که اشتباه اون ها تا چه حد می تونه به رابطه سالم شون ضرر وارد کنه. نباید از یاد برد که ازدواج در اسلام و جامعه ی ما، تنها راه ارضا کردن غریزه جنسیه و ً یه پسر هم یکی از نیتای ازدواجش این موضوعه و اگه این نیازای ابتدایی بوسیله دختر رفع نشه، احتمال کشیده شدن پسر به رابطه هایی غیر از ازدواج و دلسرد شدن اون از همسرش، هست و چه خوبه که این نیازها بوسیله این راه حلال رفع و مراجعه شه و البته پسر هم باید متوجه باشه که واسه خواسته هاش محدودیت بزاره و همسرش رو در سختی قرار نده.

البته این وسط، خونواده ها هم بسیار نقش دارن. خونواده ها موظف هستن شرایطی رو به وجود بیارن که زوج عقد کرده بتونن با همدیگه تنها باشن و در تنهایی بعضی از نیازای هم رو رفع کنن. در زمانی سخت گیری بسیار خونواده ها در این رابطه که حتی خلوت کردن دختر و پسر رو واسه لحظه ای درست نمی دونن، این موضوع ریشه دار شده و حتی ممکنه دختر از طرف شوهر و پسر از طرف همسرش مورد سرزنش قرار بگیره. نباید از یاد برد که دختر و پسر در این دوران، به طور کاملً به هم حلال هستن و رابطه اون ها با هم نه فقط نادرست نیس، بلکه به طور کاملً درست و مناسب هستش و در واقع همون رابطه ایه که اسلام به اون سفارش کرده. از طرفی دیگه باید به زوج آموزش داده شه که دوران عقد محدودیتایی هم داره و هر زوجی واسه تمرد نکردن از قوانین دوران عقد باید بتونه این حدود رو رعایت کنه.

البته باید توجه کرد، که چون بیشتر بعد از دوران عقد مراسم عروسی برگزار می شه، واسه خود زوج هم لازمه تا محدودیتا رو رعایت کرده و انتظارات مناسب از هم داشته باشن و از طرفی دیگه رابطه به طور کاملً آزاد زناشویی در دوران عقد ممکنه باعث از دست دادن اشتیاق افراد واسه زودتر رفتن زیر یه سقف شه و از طرف دیگه، چون در دوران عقد، زوج بیشتر با هم آشنا شده و امکان به تفاهم نرسیدن و به دنبال اون جدا شدن شون هست، بهتره که رابطه جنسی شون کنترل شه.

ازدواج راهی واسه برطرف کردن نیازای مهم زندگی افراده و فردی که به ازدواج روی می آورد، یعنی ارضای نیازهایش رو از درست ترین و برگزیده ترین راه ممکن انتخاب کرده، غلطه که پس از عقد هم راه رو بر اون بست و اون رو در انتظار نگه داشت و این انتظار باعث پشیمونی اون از ازدواج شه. بلکه باید با آموزش درست، راه رو واسه برآورده کردن خواسته هاش درست کرد.

منبع:کتاب بهداشت روابط جنسی همسران

خواص عشق واسه بدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

زناشویی سلامت نیوز