رابطه جنسی یک شبه چه مشکلات و عوارضی دارد؟

زوج ناراحت Sad-moods-romantic-couple

بدیش اینه بعضی وقتا تماشاگر اون هستیم که بعضی آقایون در ایجاد رابطه با خانمها فقط به دنبال رابطه جنسی هستن اونم از نوع غربی و یه شبه و بدون این دست اون دست کردن بعد از دوستی به طرف مقابلشون پیشنهاد رابطه جنسی میدن که این موضوع خلاف همه معیارهای اخلاقی، شرعی و انسانی جامعه س.

به نقل از سایت مردمون؛ خانمهایی که دونسته و نادانسته وارد اینجور روابطی می شن باید بدونن که هدف اون شخص چیزی جز سوء استفاده جنسی نبوده و هیچوقت مسئله عشق و دوست داشتن در میان نیس و احتمال خیلی زیاد هست که بعد از تموم شدن رابطه جنسی دیگه شاید حتی یه بار هم از ایشون خبری نشه و همین مسئله باعث بروز مشکلات روحی، جسمی و احساسی زیادی شه. رابطه جنسی مخصوصا واسه خانمها باید به همراه احساس و اتصال عاطفی عمیق باشه و فقط به بعد از ازدواج بیفته.

در این مقاله بررسی میکنیم که واسه خانوم ها هم امکان داره که بدون ایجاد عکس العمل احساسی یا وابستگی، با کسی رابطه جنسی برقرار کنن؟ یعنی، خانوم ها هم می تونن مثل خیلی از آقایون رابطه جنسی بی احساس داشته باشن؟ در ۹۹% از موارد جواب منفیه.

بیشتر خانوم ها نمی تونن بدون وارد کردن قلب و احساس خود یا انتظارات و انتظارات بعدی، با کسی رابطه جنسی برقرار کنن اما به چه دلیل؟ اجازه بدین کمی به بیولوژی بدن اونا بپردازیم. وقتی خانوم ها شروع به تبادلات فیزیکی با مردی  می کنن، از در آغوش کشیدن گرفته تا ایجاد رابطه جنسی، مقدار زیادی هورمون پیوندی اُکسی توسین در بدن اونا ترشح می شه.

زمانیکه این هورمون ترشح می شه، شیمی مغز تغییر کرده و فرد از نظر احساسی، پیوند بیشتری با فردی که اون رو تحریک کرده پیدا می کنه. اگه تصور می کنین که یه خانوم می تونه بدون ایجاد هیچ حسی با مردی رابطه برقرار کنه، مطمئن باشین که اکسی توسین همه چیز رو تغییر میده! حتی اگه واقعاً علاقه ای به دیدن دوباره اون نداشته باشه، مطمئناً هنوز دوست داره از اون خبر داشته باشه تا مطمئن شه که همه ارتباطش به طور کاملً بی معنی نبوده. و اگه قبل از ایجاد رابطه به اون تمایل داشته باشه، اکسی توسین باعث می شه انتظارش از اون رابطه بیشتر شه. باعث می شه روز بعد همیشه نگاش به تلفن همراهش باشه و انتظار یه تماس یا پیام رو بکشه و فکرش هم همیشه پیش اون هستش. این بدیش اینه به طور کاملً طبیعیه. میل خانوم ها به رابطه عاطفی بخاطر تغییر هورمونی ایجاد شده در مغزشون و  چون موجوداتی احساسی هستن، بعد از ایجاد رابطه جسمی بیشتر می شه.

وقتی زنی وارد یه رابطه جنسی عادی بدون آینده می شه و چیزیکه می خواهد رو طلب نمی کنه یا چیزیکه دوست داره رو انجام نمی دهد یا در هر حال احساس رانده شدن می کنه، دچار یه نوع خماری بعد از معاشقه می شه. این خماری بخاطر وجود هورمون های پیوندی زیاد در بدن اونه که هیچکی رو واسه وصل شدن پیدا نمی کنن. ممکنه احساس ناامیدی، ناراحتی، عصبانیت، گناه یا خجالت کنه چون مقدار زیادی اکسی توسین در بدنش تولید شده بدون اینکه کسی رو پیدا کنه که با اون رابطه احساسی پیدا کنه.

علاوه براین، خانوم هایی که در مسیرهای الهی قدم برمی دارن نسبت به این نوع ارتباطات حساس تر هستن. به چه دلیل؟ چون وقتی واسه ارتقای معنویت خود تلاش می کنیم، آگاه تر و روشن تر می شیم و احساس وابستگی و اتصال بیشتری داریم و بخش بزرگی از رشد الهی ما درمورد پایین کشیدن دیوارهاییه که حس نبود وابستگی و رابطه رو ایجاد می کنن. طبیعتاً حساس تر شده و نسبت به راهنمای درونمون دقیق تر می شیم. اگه آگاهانه وارد شیم و با آدمایی رابطه برقرار کنیم که تمایل به ازدواج با ما رو دارن و رابطه جنسی رو به بعد از ازدواج میندازن، صمیمیت جسمی و جنسی  می تونه بخش مهمی از زندگی الهی رو تشکیل بده. درغیراینصورت، احساس خالی بودن و بی معنی بودن رو ایجاد کرده و واقعاً ارزشش رو داره؟

مطمئناً خیلی از خانوم ها دور این نوع روابط جنسی رو خط کشیده ان. اما شاید لازم باشه دوباره به مرزهای خود فکر کنین و ببینین انتخاب های شما چیجوری بر نوع مردهایی که با اونا رابطه برقرار می کنین، اثر میذاره. دفعه بعدی که در شرایطی قرار گرفتید که  فردی که از قبل نمی شناختین یا به اون علاقه ای نداشتید از شما درخواست رابطه جنسی کرد، این سوالات رو از خودتون سوال کنین:

  1. فقط به خاطر این اینکار رو می کنم که فکر می کنم وقتشه یا به نظر می رسد که واقعاً ازم خوشش اومده و دوست ندارم این علاقه اش از بین بره؟
  2. واسه اینکه به خودم یا فردی دیگه چیزی رو ثابت کنم می خواهم وارد اینجور ارتباطی شوم؟
  3. چه مرزهایی دارم و اونا رو عنوان کرده ام و به اونا احترام می گذارم؟
  4. می خواهم کارایی رو انجام دهم که اصلاً دوست ندارم و احساس خوبی از انجام اون پیدا نمی کنم؟
  5. به اون اجازه می دهم به جای اینکه با من و تمایلات من در این رابطه هماهنگ باشه، خودش فرمانروایی کنه؟
  6. بیشتر روی لذت دادن به اون تمرکز دارم تا لذت جسمی خودم؟
  7. اگه فردا دیگه هیچ خبری از اون نداشته باشم ناامید و ناراحت نمیشه؟

با خودتون رو راست باشین. مطمئناً وقتی هورمون ها شروع به ترشح می کنن، دیگه ذهنتون عالی و روشن کار نمی کنه. به خاطر همین خیلی مهمه که قبل اینکه وارد این جریان شید، این سوالات رو از خود سوال کنین. و مطمئن باشین اگه قبل از ازدواج وارد رابطه جنسی با اون شید، باعث نمیشه که بیشتر دوستتون داشته باشه! منتظر مردی بمونین که رابطه ای واقعی با شما شروع کنه و قصدش ازدواج باشه، از شما درمورد زندگیتون سوال کنه و کم کم به شما علاقه مند شه.

حالا برمی گردیم به سوالی که در اول مطرح کردیم. واسه خانوم ها هم امکان داره که بدون ایجاد عکس العمل احساسی یا وابستگی، با کسی رابطه جنسی برقرار کنن؟ در دو صورت همچین چیزی امکانپذیره. اولی وقتیه که زن بی قیده و قدرت جنسی بالایی داره و همیشه به دنبال تمایلات خود می رود، هیچ توقعی نداره و اصلا به دنبال هیچ رابطه ای نیس. دومی زنانیه که تمایل اون مرد بسیار بیشتر از اون زن بوده و به خاطر همین عشقبازی زیادی با زن انجام می دهد.

خیلی وقت ها اگه زنی از مردی خیلی خوشش نیاد، حتی بعد از ایجاد رابطه جنسی راحت تر می تونه بگذره و بره. هر دو این شرایط بسیار نادر هستن. در بیشتر موارد خانوم ها از ایجاد اینجور ارتباطاتی پشیمون می شن و وقتی می فهمن که اون مرد به دنبال ایجاد رابطه بیشتر نبوده، ناامید شده و تلاش می کنن خودشون رو توجیه کنن که اون رابطه یه تجربه خود براشون بوده.

خانوم ها باید بدونن که بدنشون مقدسه و تمایلات جنسی اونا بخشی از روحشونه. جسم و روح اونا هر دو واسه ایجاد لذت در اونا هستن. قلب اونا با تمایلات جنسیشون در ارتباطه و باید بدونن وقتی وارد رابطه جنسی می شن قلبشون رو هم وارد جریان کرده ان. به خاطر همین بهتره جنسیت و تمایلات جنسی خود رو فقط بعد از ازدواج و با راه هایی تجربه کنین که باعث نشه احساس بدی به خودتون پیدا کنین.

اگه رابطه ای به اون شکل زودگذر و یه شبه رو تجربه کردین، اول از همه باید بتونین خود رو ببخشین و دست از قضاوت کردن خود وردارین. به خودتون سخت نگیرید. به درگاه خدا توبه کنین. در دفترچه خاطراتتان چیزایی که از اون تجربه یاد گرفته اید رو یادداشت کنین و ببینین چیجوری این تجربه می تونه کمکتون کنه بفهمین واقعاً چه می خواهید و به دنبال چه هستین. افسار تمایلات جنسی تون رو دوباره به دست گیرید و از اون به بعد اون رو هماهنگ با واقعیت وجودیتان و نوع صمیمیتی که به دنبالشین راه ببرین.

نظر شما در این باره چیه؟ فکر می کنین ایجاد رابطه جنسی قبل از ازدواج و بدون ایجاد عکس العمل احساسی یا وابستگی چه مشکلاتی رو به همراه داره؟

نشونه های دوست داشتن واقعی پسران

چیجوری یه زن موفق باشم؟

زناشویی زنان مردمون