دیدنی های تور گرجستان

بعد از آشنایی با کشور گرجستان می تونین با انتخاب چندمورد از دیدنیای این کشور واسه سفرتون به طور کاملً آماده شید.

به گزارش آلامتو به نقل از سایت ما؛ گرجستان از جاذبه های گردشگری بسیار محبوب، به خصوص در میان ایرانیاس. در این مقاله می خواهیم بهترین جاذبه های گردشگری این کشور رو به شما معرفی کنیم.

متسختا (Mtskheta)

یکی از قدیمی ترین شهرهای گرجستان و جزو فهرست میراث جهانی یونسکوه. این شهر در ۲۰ کیلومتری شمال تفلیس واقع شده و شک نداشته باشین ارزش یه بار دیدن رو داره.

جاهای دیدنی گرجستان,متسختا

کوتائیسی (Kutaisi)

پایتخت قبلی و بزرگ ترین شهر گرجستانه که دولت این کشور هم در این شهر جای داره.

جاهای دیدنی گرجستان,کوتاییسی

سوانتی (Svaneti)

منطقه ای در شمال غرب گرجستان که به واسطه ی میراث معماری مهم و تصاویر زیبایش معروفه. این شهر هم در لیست فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده.

جاهای دیدنی گرجستان,سوانتی

قفقاز بزرگ (The Great Caucasus)

بلندترین منطقه ی کوهستانی در اروپا که بین دریای سیاه و دریای خزر کشیده شده و ۱۲۰۰ کیلومتر ادامه داره. بلندترین نقطه ی این منطقه، کوه البروس (Elbrus) است که در کوه های قفقاز قرار داره.

جاهای دیدنی گرجستان,قفقاز

اوشگولی (Ushguli)

دهاتی کوچیک که از سطح دریا ۲۲۰۰ متر ارتفاع داره و در نتیجه مرتفع ترین روستای اروپا هستش. این داهات هم اینجور به واسطه ی برج های مراقبت خاص اش که به سبک سوانتیه، معروفه.

جاهای دیدنی گرجستان,اوشگولی

پارک ملی برجمی (Borjomi Kharagauli National Park)

یکی از بزرگ ترین و شاید خارق العاده ترین پارک های ملی اروپا، پارک ملی برجمیه. کلیسای جامع باگراتی (Bagrati Cathedral) یکی دیگه از آثار تاریخی برجسته در فهرست میراث جهانی یونسکو و شاهکار تاریخ مدرن و قرون وسطایی در معماری گرجستان، کلیسای جامع باگراتیه. این کلیسا در شهر کوتایسی واقع شده.

جاهای دیدنی گرجستان,پارک ملی

صومعه گلاتی(Gelati Monastery)

طی سالیان متمادی این صومعه یکی از اصلی ترین مراکز فرهنگی و روشن فکری در گرجستان بوده و امروز، یکی از پر بازدیدترین مکان های تاریخی در گرجستانه.

جاهای دیدنی گرجستان,گلاتی

کلیسای جامع ترینیتی تفلیس (Holy Trinity Cathedral of Tblisi)

این کلیسا که مردم عادی اون رو «سامبا» (Sameba) هم می نامند، از تموم شهر تفلیس دیده میشه. کلیسای جدید این مجموعه که در سال ۲۰۰۴ تکمیل شده، سومین کلیسای بلند ارتدوکس شرقی در دنیا هستش.

جاهای دیدنی گرجستان,ترینیتی

ناریکالا (Narikala)

ناریکالا دژی محکم بر فراز تفلیس و رودخانه ی «کورا» (Kura) است. این دژ، جاذبه ایه که علاوه بر دیدن خود اون، می تونید از منظره بی نظیری که از داخل اون می تونید دید هم لذت ببرین. این قلعه منو یاد دژ بوداپست انداخت.

جاهای دیدنی گرجستان,ناریکالا

متخی (Metekhi)

متخی یکی از قدیمی ترین محله های شهره که روی تپه ای مرتفع ساخته شده و کلیسایی کوچیک رو هم در خود جای داده؛ مکانی قشنگتر و عاشقونه، به خاص به هنگام غروب آفتاب و وقتی که نور نارنجی رنگ خورشید بر تپه می افتد.

جاهای دیدنی گرجستان,متخی

دریاچه لاک پشت (Turtle Lake)

تو یه بعدظهر آفتابی، به همراه دوستان تون کمی خوراکی وردارین و یه قایق پدالی اجاره کنین. محلی که دریاچه در اون واقع شده فوق العاده زیباست و می تونید از جو آروم و محیط زیبای دریاچه لذت ببرین.

جاهای دیدنی گرجستان,دریاچه لاکپشت

پارک متاتسمیندا (Mtatsminda Amusement Park)

این پارک درست کنار برج تلویزیون تفلیس واقع شده و مطمئنا عاشقش میشین. تفریح در این پارک فوق العاده ارزون بوده و پر از ایده های باحال و جذاب واسه لذت بردنه. و اصلا خسته کننده نمی باشه.و جالبه بدونین که این یکی از بهترین پارک هاییه که دیده ام.

جاهای دیدنی گرجستان,متسامیندا

شهر قدیمی (The Old City)

باید گردشی در شهر داشته باشین و دیدنی های مهم شهر از جمله موزه ملی گرجستان، کاخ ریاست جمهوری و میدون آزادی رو ببینین یا خیلی راحت در شهر چرخیده و مغازه های محلی رو ببینین. اگه طرفدار راگبی یا فوتبال هستین، دیدن یه مسابقه در ورزشگاه «دینامو» (Dinamo) رو از دست ندین.

جاهای دیدنی گرجستان,قدیمی

غذاهای تفلیس

در گوشه و کنار شهر، رستوران های محلی سنتی و مدرن بسیاری هست که بهترین و خوشمزه ترین غذاهای محلی گرجی رو سرو می کنن. لذت ببرین!

جاهای دیدنی گرجستان,غذا

تور مناسب گرجستان و انتخاب اون

بهترین جزیره تفریحی گرجستان

تور گرجستان سایت ما