دیدنی های ایتالیا برای سفر

قصد سفر به ایتالیا رو دارین؟ چون که نه، ایتالیا کلکسیونی از جاذبه های توریستی معروف رو در خود جای داده و آرزوی هر فردیه که یه سفر تفریحی به ایتالیا داشته باشه.

به گزارش آلامتو به نقل از مگلی؛ چه یه سرباز کهنه کار باشین که در جست و جوی یه فرصت کوچیک اما فرق داره و چه یه بازدید کننده باشین که دنبال یه تجربه منحصر به فرد می شه، سفر به ایتالیا واسه شما بسیار فوق العاده هستش. داشتن یه تعطیلات قشنگتر در ایتالیا، فقط محدود به بازدید از مکانای برگزیده قدیمی اون مثل «رم»، «ونیز» و «فلورانس» نیس.

در مقابل، ایتالیا با وسعت ۳۰۱ در ۳۳۸ کیلومتر مربع، دارای عجایب مسحور کننده ایه که شما رو از شلوغیا دور می کنه و به عنوان یه مکان کشف نشده به قلب شما رخنه می کنه. پس چی چشم شما رو گرفته؟ این شش مکان دست نخورده و فوق العاده ایتالیا رو بشناسین و اگه می تونین، حتما به اونا سفر کنین. یادتون نره که سفر به این مکانای قشنگتر، تجربه ای دلپذیر و همیشگی رو واسه شما به ارمغان میاره.

  1. «Puglia»

تشکیل شده از ۶ استانه. مناطق «Puglia» یا «Apulia»، شما رو از فشار و شلوغی سرسام آور شهرها دور می کنه. این منطقه، پر از زیباییای طبیعی، یه تاریخ غنی و غذاهای استثنائی محلیه. «Puglia» منطقه ای کشف نشده در جنوب ایتالیاه که در اول ورود، هر توریستی رو به خود جذب می کنه.

کسائی که عاشق غذا هستن، مطمئنا خوراکای این جا رو دوست دارن. تاریخ شناسا عاشق میراث این منطقه که به قرن هفتم برمیگرده، می شن و عاشقان طبیعت منظره دریایی اون رو ستایش می کنن. همه اینا بدون ازدحام جمعیتی که در دیگه مقصدهای محبوب توریستا هست، در این منطقه دور هم جمع می شن و پذیرای مسافران هستن. هم اینکه نوشیدنیای «Puglia» در سراسر ایتالیا مشهوره. این منطقه یه سری از تجربه های فراموش نشدنی رو به شما ارائه میده. با سفر به این مکان عالی، آرامش و شادی زیادی دشت می کنین.

  1. «Ascoli Piceno»

واقع در منطقه مارکه و پایتخت این استانه. این منطقه هم، نوشیدنیای بسیار خوش مزه ای داره که دارای معروفیت جهانی هستن.

Ascoli Piceno

هم اینکه این مکان، بهترین نقطه واسه پیدا کردن قارچای خوراکی در این سیاره س. این شهر دارای مناطق بزرگی از مناظر و طبیعتای خوش منظره و قشنگتر هستش. طوری که دو رودخانه از اون میگذره و بوسیله سه کوهستان محاصره شده. دو پارک ملی در نزدیکی «Ascoli Piceno» هست که اون جا رو تبدیل به یه منطقه رویایی واسه دوستداران طبیعت، کوهنوردان و ماجراجویان کرده.

  1. جزایر «ایگادی» (Egadi)

جزایر Egadi

تا الان ساحلی دست نخورده و تابش آفتاب رو تصور کردین؟ این مجمع الجزایر کوچیک سیسیلی، به خاطر نداشتن قانونی واسه خودروها، سرزمینی پیشرفت نیافته و داشتن آب کریستالی روشن، بسیار محبوب مسافرانه. درحالی که دیگه جزایر سیسیلی مثل «پانتلریا» و «لیپاری» دارای حمله گردشگران هستن، جزایر زیبای ایگادی تقریبا دست نخورده باقی مونده ان.

تماشای ماهی گیران محلی درحالی که در حال تعمیر تورشون هستن و یا بالا رفتن از کوه ها واسه دیدن مناطقی خارج از این جهان، بسیار بی نظیره و در این منطقه واسه شما شدنیه. این منطقه بسیار بکر و دست نخورده و آفرینش طبیعت قشنگتر رو میشه در اون با چشمون خود، نظاره کرد.

  1. «Abruzzo»

تنها یه ساعت تا پایتخت فاصله داره. این منطقه سحرآمیز قشنگتر با جنگلای باستانی «راش»، زمینای پهناور، سواحل دست نخورده و روستاهای کوهستانی قرون وسطی بسیار قشنگ تر و جذاب شده. زیبایی این منطقه به گونه ایه که به نظر می رسه وارد بهشت شده ایم.

Abruzzo

واقعا، «abruzzo» به عنوان سبزترین منطقه در اروپا شناخته می شه. دلیل این نام گذاری، داشتن پارکای ملی و ذخایر طبیعی فوق العاده زیبای این منطقه س.

کوه ها اون جا رو تبدیل به مکانی عالی واسه اسکی در زمستون کردن و سواحل اون یه پیشنهاد عالی واسه گذروندن تابستانه. کمی دور از باوره که این چشم انداز قشنگتر خیلی راحت در نزدیکی مرکز شلوغی در دسترسه.

  1. «Montagnana»

Montagnana

جایی در قلب دشت ونتوه. «Mintagnana» به عنوان یکی از زیباترین شهرهای محکم اروپا شناخته شده. دیواره های ساخته شده اون، در قرون وسطی از برجی به ارتفاع ۸ متر، مواظبت می کردن. مطمئنا، شما با دیدن برج با عظمت «Piazza Maggiore»، درخشش معماری ونیز در قرن هجدهم رو می بینید.

«Mintagnana» هنوز شهری کوچکه که بهترین و عالی ترین امکانات و رستورانا رو به عنوان یه شهر مدرن ارائه میده. در این شهر یه تقویم رویدادهای فرهنگی غنی مثل جشنواره «Prosciutto Veneto Euganean DOP» در ماه می و «Palio» هست. این جشنواره های استثنائی، در ده شهر اون و در ماه سپتامبر برگزار می شه.

  1. «Collalto Sabino»

این منطقه، به عنوان یکی از زیباترین روستاهای ایتالیا شناخته شده. این زیست گاه تاریخی، حتی در بالاترین درجه تابستون بی انتها خلوت و ساکته.

گردشگرانی که به این جا میان، می تونن از قلعه قرون وسطایی «Lazio» بازدید کنن، در خیابونای سنگی مرکز تاریخی سرگردان شن و از مناظر خیره کننده کوه ها لذت ببرن. این منطقه در فاصله ۵۰ کیلومتری شمال رم قرار داره. این روستای کوچیک، یه منطقه عالی و ایده آل واسه فرار از فشار و شلوغی موجود در شهرها هستش.

اگه به ایتالیا سفر کردین، حتما یه سر به این منطقه بزنین. داشتن یه سفر یه روزه خوب به این منطقه و اقامت تو یه هتل اصیل ایتالیایی، سفر شما رو واسه همیشه خاطره انگیز می کنه و می تونین یه تجربه قشنگتر و فوق العاده عالی از سفر به ایتالیا به دست بیارید.

زیباترین جاذبه های گردشگری اروپا

آبشارهای جذاب و دیدنی در اروپا

تور ایتالیا جهانگردی مگلی