دیدنی ترین نقاط جهان برای سفر و گردشگری

جهان با بعضی تصاویر خاص و دیدنی که در گوشه گوشه هاش هست، شناخته و دیده می شه که می تونن روی اندازه دیدار آدم ها از هر منطقه ای موثر باشن.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: هرچه تصاویر ظاهری عجیب و غریب تر داشته باشن، سخت تر می توان از اون ها چشم برداشت و ترس و تعجب رو همراه با هم به وجود می آورد، مردم در همه جای دنیا معمولا به تماشای تپه ها، بیابان ها و سواحل جور واجور می روند؛ اما چیزی که ممکنه این تجربه رو جذاب تر و هیجان انگیزتر کنه، به وجود اومدن چشم اندازی با داستانی مخفی در اون هستش.

مکان های زیادی در دنیا هست که اینجور فضایی رو با به کار گیری امکانات طبیعی به وجود می آورد و همه این ها در زیبایی زمین خلاصه نمی شه و حس حیرت زدگی و تشکر زیادی رو واسه ساکنین هم به همراه داره.

در زیر تعدادی از این تصاویر رو می تونید به تماشا بشینین.

جزیره کوفی فی در تایلند

با اینکه در هر صورت رفتن به ساحل اتفاق خیلی جالبیه اما حضو در اینجور ساحلی حتما هیجان انگیز هستش و فضایی متفاوت با دیگه ساحل های دنیا داره. ساحل این جزیره یکی از نقاط بی مثل دنیاست که حتی فیلم هایی رو هم در اون تصویربرداری کرده ان.

مناظر دیدنی

باغ خدایان در هاوایی

یه باغ خاص از جنس سنگ در هاوایی که شکل های جور واجور متفاوتی از تخته سنگ ها رو در خود جای داده. فضای متفاوتی که در این منطقه هست به مهمانان مجموعه ای از تخته سنگ هایی با ابعاد، سایزها و رنگ های متفاوتی رو پیشنهاد می دهد که همه اون ها به دلایل طبیعی تغییر شکل هایی به خودشون داده ان.

مناظر دیدنی

هامپی در هند

یکی دیگه از نقاطی که مجموعه ای از سنگ ها رو به شکل منحصر به فردی در خود جای داده، در این جا سنگ های بزرگ و کوچیکی رو می توان دید که در کنار همدیگه قرار گرفته ان، هم اینکه از میون این صخره ها رودی می گذره و از همین رو این مکان جای مناسبی واسه توریست هاییه که می خواهند سنگ ها رو ببییند و در عین حال از طبیعت رو هم در کنار اون داشته باشن.

مناظر دیدنی

گویلین در چین

این شهر از زیباترین مکانهای دیدنی است که هر ساله توریست های زیادی واسه تماشایش می روند. در این جا تصاویر فوق العاده ای رو می توان دید و هم اینکه با قایق هایی که در مسیرهای رودی قرار گرفته، می توان از غارهای رنگی راه دیدن کردو این منطقه جای آرامیه که سنگ آهک به آرومی حتا و هوای جلال و شکوه رو به منطقه داده.

مناظر دیدنی

جنگل سنگ در چین

این چنگل بسیار جذاب، چشم انداز خیلی فوق العاده ای هم داره که به تماش نشستن بعضی از بخش های اون مانند دیدن یه تابلوی نقاشیه. این زیبایی ها هم واسه توریست ها جذابیت بالایی داره هم واسه عکاس ها و از همین رو عکس های خیلی از این منطقه رو می توان دید که هر کدوم به تنهایی از آدم ها واسه حضور در این بخش دعوت می کنن.

مناظر دیدنی

کاپودیکا در ترکیه

کاپادیکا چشم اندازی به طور کامل رویایی و مانند فیلم ها داره. در صحرای تریکه مجموعه ای از سنگ هایی با ابعاد جور واجور رو می توان دید که با رنگ های روشنی دیده می شن و تصاویر زیبایی در کنار همدیگه می سازند. این منطقه که از اون به عنوان شهر پریان یاد می شه بالن سواری داره که از اون می توان به عنوان هدیه ای دوست داشتنی یاد کرد که امکان پرواز بر فراز این چشم انداز قشنگتر رو جفت و جور کرده.

مناظر دیدنی

دریاچه خالدار در کانادا

این دریاچه عجیب با دایره های رنگی پوشیده شده که مانند خال های عجیب و متفاتی به نظر می رسند. این رنگ ها از درخشش نورآاسمان به دست می آیند و کوچیکترین فرق در حال و هوای محیط رو در خودشون نشون میدن. البته این دریاچه خاصیت های درمانی هم داره و البته حتما جای هیجان انگیزی واسه اون دسته از توریست هاییه که به دنبال تصاویر متفاوت و خاص هستن.

رودخانه سرخ در اسپانیا

مطمئنا یکی از تصاویر قشنگتر در دنیا رو داره و با هر بار دیدن اون به رازی که در خودش مخفسی کرده بیشتر فکر می کنیم. دلیل سرخی این رودخانه آهن هاییه که از فعالیت های معدنی در دور و بر اون وارد رودخانه شده. مطمئنا این رودخانه مانند بیگانه ای واسه مردم دیگه س در حالی که به طور کامل طبیعیه و تنها رنگ متفاوتی داره.

مناظر دیدنی

دریاچه صورتی در استرالیا

این یکی از عجیب ترین اتفاق های طبیعی در دنیاست. ممکنه دریاچه های سفید یا آبی های مختلفی رو هممون دیده باشیم، اما مطمئنا رنگ صورتی واسه یه دریاچه شک نداشته باشین عجیبه. رنگ صورتی آب به دلیل یه نوع جلبک سبز و هلوباکتریوم های آبیه که رنگدونه های قرمز اون ها در آب به این شکل مشخص می شه. این مکان عجیب حتما یه بار ارزش دیدن داره.

مناظر دیدنی

جاده غول آسا در ایرلند شمالی

این راه اقیانوسی خیلی راحت می تونه توریست های زیادی رو به سمت خودش بکشونه. این منطقه شامل بیشتر از چهل هزار استوانه س که نتیجه فوران های آتیش نشانی بوده ان. در آخر باید گفت که فعل و انفعالات طبیعی باعث به وجود اومدن ستون های جذابی شده که توریست ها رو به این منطقه می کشوند.

چشمه خون گرم در ژاپن

این جاذبه طبیعی و عجیب هم ژاپنی ها و هم توریست های دیگه رو راغب می کنه که واسه تماشای این منطقه بیان. رنگ قرمزی که در آب هست، به وجود اومده بوسیله اندازه بالای آهن در اون هستش. این منطقه رو در ژاپن به عنوان جهنم می شناسن و به دلیل وجود بخار آب گرم زیاد، تنفس هم کار سختیه، با این حال از این منطقه واسه اهداف درمانی استفاده های زیادی می شه.

بیستی بدلنز در نیومکزیکو امریکا

برون شک واسه این منطقه می توان عنوان اثر سورئال رو گذاشت. این منطقه پر از تپه های موج دار رنگیه که به دلیل درخششی که در محیط هست، حتی عجیب تر به نظر می رسند. سنگ ها در این بخش از زمین به شکل عجیبی خورده شده ان و مطمئنا بیستی بدلنز یکی از زیباترین مناظر دنیاس که همه این زیبایی رو از رنگ ها و طبیعت حقیقی خودش گرفته.

مناظر دیدنی

پارک ملی اولوراکاتا در استرالیا

یکی از مکان های مهم این لیست همین پارک کلی استرالیاست. گنبدهای بزرگ سنگی و قرمزی که از بین صحرای استرالیا سر بر آورده ان و چشم انداز منحصر به فردی رو با ماسه ها و سنگ ریزی های قرمز به وجود آورده ان. جالبه بدونین که در این منطقه مردم بومی بازم زندگی می کنن و شاید هر روز با دیدن این چشم انداز روز خودشون رو شروع می کنن.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

جهانگردی خبرهای داغ روز خبرگزاری مهر مطالب باحال روز