دیدنیهای هیجان انگیز ونکوور کانادا

vancouver-island

بازدید از یه موزه و اقامت تو یه هتل لوکس یه ایده آل منطقی واسه بیشتر گردشگرانه اما بعضی از گردشگران به دنبال هیجان هستن و جاذبه های معمولی واسه اونا اهمیت چندانی نداره.

به گزارش آلامتو و به نقل از سایت ما؛ در جزیره ی ونکوور با وجود نهنگ ها و خرس ها، تفریحات هیجان انگیز و طوفان های رعدآسا هیچ وقت کمبود آدرنالین دارید.

اهمیتی نداره که سن تون چقدره یا عاشق ی چه چیزایی هستین، همیشه تیکه ای از آدمی در جستجوی ماجرا هستش. جزیره ی ونکوور با دورنماهای فراوون و حیرت انگیزه یکی از بهترین جاهاییه که می تونید با تجربه ی واقعی ماجراجویی روبرو شید.

این جزیره، که در خارج ساحل بریتیش کلمبیا قرار گرفته، هم اندازه ی اسکاتلنده و پر از مناظر متنوعه. تنوعی بالایی از تصاویر مانند صحنه هایی مسحور کننده از جنگل بارانی قدیمی، کوه های برافراشته در دوردست، سواحل بادزده و وحشی در انتظار کشف شدن هستن.

اما در میون این تصاویر پس زمینه، تجربه هایی بی بدیل حتی دلیرترین ماجراجوها رو تحت تاثیر قرار میده.

در این مطلب فهرستی از سه ماجراجویی هیجان انگیز برتر در فضای طبیعی فوق العاده ی جزیره ی ونکوور رو معرفی می کنیم.

گشت های تماشای خرس و نهنگ

۱. تجربه پیش رو

دیدنیهای هیجان انگیز ونکوور کانادا

در بریتانیا تعداد زیادی از تورهای تماشای نهنگ وجود نداره، پس واسه رقم زدن این تجربه باید به دورترها برید. در یکی از مقاله های «Telegraph» از جزیره ی ونکوور به عنوان بهترین مقصد تماشای نهنگ در جهان نام برده شده بود.

کانال «Johnstone Strait» رو در جهان با گاو ماهی و نهنگ کوهان دارش می شناسن. واسه تماشای اون ها تعدادی سفر قایقی هست اما بهترین راه واسه کسب تجربه ای صمیمی در دیدار با غول ها فقط با کایاک ممکن می شه.

در یه وقتی که بر آب های جزیره می رانید احتمال دیدن چیزای دیگری به غیر از نهنگ هم هست. ونکوور سکونت گاه خرس های مشکی و گریزلیه پس در تورهای تماشای این جونور هم ثبت نام کنین.

اگه واسه تون کافی نیس ناحیه «Tofino» تورهای زندگی وحشی داره که شما رو به «چشمه آب گرم Cove» میبره، جایی که می تونید در زیر آبشار به آب تنی مشغول شید.

۲. اقامت

اول با پروازی به ونکوور می رسید و بعد با هواپیمای شناور یا کشتی به جزیره ی ونکوور جا به جایی مکان می کنین. باید جاهای مورد بازدیدتان رو انتخاب کنین؛ ویکتوریا پایتخته و تورهای تماشای نهنگ رو پیشنهاد می کنه، «کمپبل ریور» و «پورت هاردی» واسه دیدن گریزلی مناسب هستن.

اگه به این جا سفر کنین با محیط زیستی حیرت آور روبرو می شید، سرزمینی که سکونت گاه عقاب، نهنگ و خرسه. اقامت در جزیره حسی صمیمی در رابطه با طبیعت در رو ح تون می آفریند و شما رو از آشوب زندگی روزمره به دور می کنه.

وجود لژهای چوبی در وسط محیطی قشنگتر تجربه ای اصیل از زندگی وحش رو ممکن می سازند.

اگر در پایتخت اقامت کردین «هتل و سوییت های Chateau Victoria» سوییت ها، استخر سرپوشیده و آب گرم لوکسی داره و تنها چندین قدم با اسکله و مراکز تجاری فاصله داره.

۳. غذا

درسته که تعداد رستوران های جذاب و باکیفیت در این محل کم نیس، پس مشکلی در انتخاب دارید. «Shelter» انتخاب فوق العاده ایه: اون ها ادعا می کنن که «نقطه ای کانونی واسه محلی ها و گردشگران سرتاسر جهان» در توفینو هستن.

مواد خام اون ها طبیعی و برگرفته از منابع بومیه.

ماجراجویی در فضای باز نانایمو

۱. ماجرای پیش رو

دیدنیهای هیجان انگیز ونکوور کانادا

نظرتون در مورد سفری با کابل بدون کابین نفس گیر بر فراز رودی قشنگتر و راهی جنگلی مثبته؟ درباره ی پرش از ارتفاع ۴۵ متری چیجوری؟

البته مهارهای امنیتی و تیمی فوق العاده شما رو خوب پشتیبانی می کنن. این فعالیت های هیجان انگیز شدیدا اعصاب تون رو تحریک می کنه، اما اگه به ندای بزدلانه ی «فراموشش کن» درون تون پیروز شید خاطره ای بی مثل شکل می گیره.

حس ماجراجویی تون رو در بین حرکت بر فراز رود نورانی نانایمو، گذر از لبه ی صخره ها و نوک درختان ارضا کنین. دورنمای نشاط آور رودخانه رو از زوایای جور واجور دیدن تجربه ای استثنایی و خاص هستش.

در دل جنگل خطوط کابلی، بازی های هوایی، تاب های غول آسا و بانجی جامپ ها مسافران رو سرگرم می کنن. بانجی جامپ ها مستقیما روی رودخانه قرار گرفته ان که باعث می شه قبل از شیرجه آرامش محیط رو تنفس کنین.

طبق توانایی افراد جور واجور فعالیت هایی تعبیه شده و هیچی شما رو متوقف نمیکنه.

۲. اقامت

نانایمو شهریه که در ساحل شمال شرقی جزیره ی ونکوور واقع شده؛ شهر به حساب زیاد هتل هاش مباهات می کنه پس انتخاب های زیادی پیش رو دارین.

اما اگه در «Parksville» در شمال نانایمو اقامت کنین، چشم اندازی خوش منظره از شهری که سکونت گاه محلی های مهربون و سواحل بی ایراده مشاهده می کنین.

هتل «Beach Club Resort Hotel» ادعا می کنه که باشکوه ترین اتاق ها رو در پارکس ویل داره. اتاق ها با بالکون های شخصی، دکور داخلی ساده و درونمای های دیدنی از سواحل و کوه ها همراه س.

۳. غذا

در میان رستوران های جور واجور رستوران «Pacific Prime» گزینه ای فوق العاده س. رستوران، ایوانی در خارج ساحل داره که تجربه ی غذایی بی نظیری رو جفت و جور می کنه.

سرآشپز رستوران که تحت تاثیر روش آشپزی «ساحل غربی» بوده در طبخ غذاهای تازه و هیجان انگیز مهارت خاصی داره.

اون ها با برنامه ی آکواریوم ونکوور «Ocean Wise» و منابع محلی همکاری می کنن تا جای هیچ شکی در کیفیت غذا باقی نمونه.

تماشای طوفان، توفینو

۱. تجربه پیش رو

دیدنیهای هیجان انگیز ونکوور کانادا

در تابستون توفینو کعبه آمال موج سوارانه. این محل که در لبه ی پارک ملی «Pacific Rim» قرار گرفته موج هایی خروشان و ساحلی طلایی داره. اما بالاترین درجه هیجان در فصل زمستون نهفتهه.

طی ماه های زمستون، سواحل اون جلوه گاه طوفان های خشن شمال غرب اقیانوس آروم هستن. سفر به ساحل شرقی جزیره ی ونکوور شما رو در دل این اتفاق عجیب قرار می دهد.

لژهایی خوش منظره که از دید کارکرد به سالن سینما شباهت دارن شما رو در فضای دنج و گرم خود اسکان میدن و این در حالیه که می تونید از اون جا نمایش بزرگ طبیعت رو نظاره کنین.

اما به افراد خطر پذیرتر پیشنهاد می شه واسه حس کردن اثر حقیقی طوفان در امتداد ساحل چرخ ای بزنن. هیچ هیجانی قابل مقایسه با برآمدگی بزرگ اقیانوس، وز وز کردن بادها در میان درختان سدار و رعد و برق نیس.

این تجربه به راستی بسیار ماندگاره و خاطرات و داستان هایی رو رقم می زند که تا آخر عمر به یاد خواهند موند.

طوفان ها در میان ماه های نوامبر و فوریه بسیار قوی هستن. البته باید گفت که به خاطر آب و هوای غریب ساحل غربی کانادا وقوع طوفان در میان ماه های مارس و اکتبر هم غیر محتمل نیس.

همونجوریکه آشکاره لباس مناسب واسه گرم و خشک موندن لازمه. می تونید تصور کنین که یه وان گرم پس از این تجربه چه مزه ای داره؟ دیگه بهتر از این نمی شه.

۲. اقامت

سایت «The Wickaninnish Inn» بهترین گزینه اقامت واسه تماشای طوفانه. در سالیان آخر بعضی هتل ها واسه برآوردن این نیاز ساخته شده ان اما بعضی وقتا بهترین انتخاب، انتخابی اصیل و قدیمیه.

در سال ۲۰۱۱ «کمیسیون گردشگری کانادایی» تماشای طوفان در ویکانینیش این رو «تجربه ای با امضای کانادا» بیان کرد.

۳. غذا

رستوران «The Pointe» که در سایت ویکانینیش قرار داره مکانی ایده آل واسه لذت بردن از یه وعده ی غذایی لذیذه.

رستوران چشم انداز ۲۴۰ درجه ای از اقیانوس آروم داره پس مطمئن باشین حتی لحظه ای از طوفان رو از دست نمیدید.

اخذ ویزای کانادا توریستی ، کاری و تحصیلی

با این مدارک ساده بدون هیچ سختی ای ویزای کانادا دریافت کنین..

تور کانادا سایت ما