دو وزن از کشتی آزاد و فرنگی المپیک ۲۰۱۶ حذف شد

wrestlingکمیته بین المللی المپیک اعلام کرد یه وزن از کشتی آزاد و یه وزن از کشتی فرنگی بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو حذف شد و به جای اون کشتی زنان در شش وزن المپیکی برگزار می شه.

به گزارش کمپ ورزش به نقل از ایسنا، در حالی که در گذشته مسابقات کشتی در بازی های المپیک در هفت وزن آزاد، هفت وزن فرنگی و چهار وزن زنان برگزار می شد، در نشست خبری ژاک روگ، رئیس کمیته بین المللی المپیک در مسکو اعلام شد که یه وزن از کشتی آزاد و یه وزن از کشتی فرنگی بازی های المپیک ۲۰۱۶ حذف شد و به جای اون دو وزن به رقابت های کشتی زنان اضافه شد تا از این پس مدال های کشتی در بازی های المپیک به صورت ۶ وزن آزاد، ۶ وزن فرنگی و ۶ وزن زنان تقسیم شه.

کمیته بین المللی المپیک اعلام کرد، این کار هم جهت با ایجاد تعادل بین کشتی زنان و مردان و در جهت حذف کشتی از بازی های المپیک ۲۰۲۰ انجام شده.

البته تا الان اعلام نشده که وزن های حذف شده کشتی آزاد و فرنگی مردان واسه المپیک ۲۰۱۶ کدوم هستن و شاید در جریان مسابقات جهانی بوداپست مجارستان در موردش تصمیم گیری می شه.

این اخبار در حالی از نشست خبری روگ در آستانه مسابقات جهانی دوومیدانی در مسکو مخابره شده که فیلا هنوز رسما چیزی اعلام نکرده اما این تغییرات قطعی به نظر می رسند.

ایسنا