دو هفته زندان برای ریختن رنگ خوراکی در آب!+عکس

هنرمندی در ایسلند، تو یه حرکت عجیب یکی از چشمه آب گرم معروف این کشور رو صورتی رنگ کرد؛ ابتکاری که براش گران تموم شد و اون رو روونه زندان کرد!

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: «مارکو ایواریستی» که اصالتا اهل کشور شیلیه، با به کار گیری رنگ خوراکی قرمز، آب این چشمه طبیعی رو به رنگ صورتی درآورد. البته آقای ایواریستی واسه این شیرین کاری اش از مقامات محلی اجازه رسمی نداشته. در نتیجه به خاطر دستکاری در طبیعت بکر، به دو هفته زندان محکوم شد!

صاحبان این چشمه آب گرم هم روی خوشی به این قضیه نشون ندادند و کار اون رو «خرابکاری» خوندن. یکی از این زمین داران می گوید: «این هنر نیس! واقعا متاسفم که توریستی از بیرون مرز کشور با اینجور ایده ای وارد کشور می شه. اعلام نفرت من از این کار به شکل کلمات نمی گنجد.»

27F9ED9D00000578-3055145-image-m-8_1429965244214.jpg

ایواریستی هم دفاعیات جالبی داره. اون خود رو بر خلاف بقیه یه «نقاش طبیعت» می دونه: «من اون کاری رو کردم که باید انجام می دادم؛ چون که من یه نقاش طبیعت هستم که از بوم نقاشی استفاده نمی کنه. من مستقیما روی طبیعت نقاشی می کنم!» اون در ادامه، درباره غیرقانونی بودن کارش می گوید: «من واسه هنرم از کسی اجازه نگرفتم؛ چون باور ندارم که اون واسه شخص خاصیه. من به آزادی باور دارم؛ پس این طبیعت به هیچکی تعلق نداره؛ همونجوریکه حق طبیعی همه مردمه.»

اون درباره دلیل این ابتکارش هم می گوید: «من عاشق طبیعت هستم. به چه دلیل وقتی مردی همسرش رو دوست داره، واسه اون انگشتر الماس می خرد؟ واسه اینکه این کار یه جور تزیین حساب می شه. من هم طبیعت رو دوست دارم؛ پس اون رو تزیین می کنم.»

البته این اولین باری نیس که ایواریستی دست به اینجور کاری می زند و این چشمه آب گرم پنجمین پروژه ایشون به حساب میاد. اون سال گذشته هم آبشار یخ زده نروژ رو صورتی کرد. باحال اینجاس که ایواریستی با افتخار عکس تموم مکان هایی که به این شکل صورتی کرده رو در سایتش منتشر می کنه. اون درباره آخرین هنرمندی خودش هم این جوری می نویسد: «پنجمین ایالت صورتی من چشم به جهان گشود.» با این علاقه عجیب آقای نقاش به رنگ آمیزی طبیعت، معلوم نیس پس از این مجازات دوهفته ای، بازم هوای رنگ کردن طبیعت به سرش می افتد یا خیر؟!

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

noindex خبرگزاری مهر