دور جدید مذاکرات ایران و ۱+۵ کمتر از یک ماه دیگر

دور جدید مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۱+۵ در ماه نوامبر برگزار می شه.

روز دوشنبه کاترین اشتون رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا بیان امیدواری کرد در مذاکرات با ایران پیشرفت انجام بشه.

مهر به نقل از دیلی استار نوشت: روسیه از ادامه مذاکرات هسته ای بین ایران و گروه ۱+۵ به نمایندگی “کاترین اشتون” مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ماه نوامبر خبر داد.

خبرگزاری اینترفکس روسیه با اعلام این خبر از قول “سرگئی ریابکوف” معاون وزیر خارجه روسیه نوشت: مذاکرات که واسه ماه نوامبر برنامه ریزی شده واقع بینانه س.

بر این پایه ریابکوف از اعلام جزئیات بیشتر در مورد این مذاکرات و مکان انجام اون دوری کرد. ایشون در عین حال گفت مکان دور جدید مذاکرات مسکو نخواد بود.

این مقام روسی هم اینکه از دور جدید تحریمهای از روی دشمنی غربیا علیه جمهوری اسلامی ایران نگرانی خودشو اعلام کرد.

جالبه بدونین تا کنون سه دور مذاکرات هسته ای بین ایران و اعضای دائم شورای امنیت هم اینکه آلمان برگزار شده.

در همین حال سخنگوی کاترین اشتون بیان امیدواری کرد که ایران به ” مذاکرات واسه حل موضوع هسته ای” ادامه بده.

خبرگزاری کویت در این باره گزارش داد: مایکل مون، سخنگوی کاترین اشتون، رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه شنبه با اشاره به اعمال تحریمای جدید اتحادیه علیه ایران در بروکسل به خبرنگاران گفت که تحریما بخشی از راه و روش راه دو طرفه ما هستش که در اون تلاش می کنیم ایرانیا رو تحت فشار گذاریم و تحریما رو بر اونایی متمرکز کنیم که مسوول این برنامه هسته یی هستن.

ایشون گفت: ما در نشست قبلی مسکو تماسای خوبی با ایرانیا داشتیم.

مون اضافه کرد که اشتون در ماه اوت با سعیدت جلیلی، گفتگو کننده هسته یی ارشد ایران گفت وگو کرد و این چند هفته بعد با ملاقات دو طرف در استانبول دنبال شد که در اون دیدار ” فضا بسیار خوب بود”.

سخنگوی اشتون هم اینکه گفت: ما بسیار با امید به اینکه ایرانیا بتونن به زودی واسه گفت و گوهایی به ۳+۳ ملحق شن. ما همه از اطمینان پیدا کردن از این که این موضوع یه راه حل دیپلماتیک داره، نفع می بریم.

خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *