دنا , محصول جدید ایرانخودرو

دنا , محصول جدید ایرانخودرو

ایران خودرو با منتشر کردن این عکس، از تولید جدید ترین مدل خود به نام دنا خبردادهه که قراره هفته آینده رونمایی شه.

اطلاعات فنی زیادی درباره این ماشین داده نشده و تنها رسانه ها از این ماشین به عنوان سومین برند ملی نام می برند. با این حال گفته می شه که این ماشین نمونه تغییریافته ای از مدل سمنده که موتورهای تازه ۱۷۰۰ سی سی ایران خودرو روی اون سوار شده و فعلاً فقط با جعبه دنده دستی تولید می شه.

این ماشین نتیجه پروژه ای به نام NX۷ه که فروردین ماه گذشته با هدف به روز کردن سمند شروع شد. مدل های آزمایشی دنا در بهمن ماه ساخته شد و به گفته مدیران ایران خودرو قراره این ماشین سال آینده به بازار عرضه شه.

جواد سلیمانی قائم مقام ایران خودرو می گوید که در این مدل جدید، جلو و نمای بغل دستی ماشین تغییر کرده و داخل کابین ماشین هم به روز شده و این ماشین با استانداردهای ایمنی اروپا ساخته شده. جواد نجم الدین، مدیرعامل ایران خودرو هم گفته که بخش های تغییریافته در این ماشین بدون مشورت گرفتن از کشورای دیگه طراحی شده.

قراره سال آینده ۳۵ هزار دستگاه از مدل دنا تولید شه و تولید اون تا سال ۹۴ به صد هزار دستگاه در سال برسه. ایران خودرو اعلام کرده که هرساله ۱۵ هزار دستگاه از این مدل به روسیه، ترکیه، منطقه خلیج فارس، آفریقا و شرق آسیا صادر می شه. اما فعلاً مهمترین بازار این ماشین در داخل ایرانه و ایران خودرو امیدواره دنا بتونه حریف جدی واسه ماشین های وارداتی باشه.

قراره دو مدل از دنا به بازار عرضه شه. مدل ال ایکس که موتور جدید ایران خودرو با نام EF۷ روی اون سوار می شه و مدل ای ال ایکس که نسخه توربوشارژ همین موتور قوای محرکه اون رو تولید می کنه. گفته می شه این موتور می تونه ۱۵۰ اسب بخار نیرو تولید کنه.

مدل ای ال ایکس امکانات اضافه دیگری مثل رینگ اسپورت، فرمون برقی، آینه برقی تاشو، چراغ های مه شکن،کیسه هوای جانبی هم به خریداران عرضه می کنه.

منبع: www.atremehr.com

جمع آوری: آلامتو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *