دلیل بدتر شدن آلرژی چیست؟

eye

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله سلامت؛ چه آبریزش بینی داشته باشین یا داشته باشه زیاد مهم نیس. همیشه آدمایی که گرفتار به حساسیت فصلی هستن نشونه هایی رو از خود میدن که باعث شناسایی اون می شه. حساسیت ممکنه با گذشت زمان بدتر شه و دلایل زیادی واسه این هست. مهم نیس چی باعث بدتر شدن نشونه های مریضی شما می شه. شما می تونید از راه حل های به درد بخور واسه بهبود شرایط خود استفاده کنین. حالا سوال اینجاس که به چه دلیل حساسیت در افراد روز به روز بدتر می شه. در این مقاله همراه ما باشین تا دلایل این رو با هم مرور کنیم.

تغییرات آب و هوایی:

معمولا تغییرات آب و هوایی تاثیر زیادی روی حساسیت افراد داره. فصل هایی از سال که گرده افشانی گل ها و گیاهان شروع می شه می تونه حساسیت رو بدتر کنه. گیاهان از سطح بالای کربن دی اکسید موجود در هوا واسه ایجاد گرده افشون های قوی استفاده می کنن. این موضوع باعث می شه فصل حساسیت زود شروع شه و دیر به پایان برسه. نوسانات درجه گرما هم می تونه حساسیت رو بدتر کنه. گیاهان ممکنه گرده افشانی رو به جز فصل بهار در فصل های دیگه سال هم شروع کنن و همین امر باعث می شه حساسیت در همه فصول ادامه یابد. حتی اگه در طول زمستون هیچ گرده ای در هوا وجود نداشته باشه، تغییر در آب و هوا می تونه نشونه هایی مثل حساسیت رو در فرد بسازه. مثلا اگه سه شنبه درجه گرما هوا ۶۰ درجه باشه و در اواخر هفته به ۳۰ درجه افت کنه، می تونه باعث ایجاد رینیت وازوموتور شه که مثل رینیت آلرژیکه. افزایش دما می تونه باعث ایجاد التهاب در داخل بینی شه و نشونه هایی مثل حساسیت رو ایجاد کنه.

آلاینده های هوا:

شاید تازگیا به یه شهر آلوده سفر کردین یا اینکه در شهری زندگی می کنین که آلودگی هوای زیادی داره. معمولا حساسیت در شهرها بیشتر از روستاها دیده می شه و این موضوع به خاطر آلاینده هاییه که در هوا یافت می شه.

استرس:

استرس طولانی رو هم به شرایط حساسیت زای خود اضافه کنین. وقتی که استرس دارین ممکنه حساسیت شما بدتر شه. استرس باعث ایجاد التهاب می شه و بدن رو در برابر آلرژن ها حساس تر می سازه. وجود استرس هم اینکه می تونه نشونه های مشابهی با حساسیت بسازه.

سن:

خوب باید بدونین که حساسیت کم کم و با افزایش سن بدتر می شه چون مدت بیشتری در برابر مواد حساسیت زا قرار گرفتین. قرار گرفتن زیادتر از اندازه در برابر آلرژن ها می تونه حساسیت رو پیشرفت دهد. سیستم ایمنی بدن شما به مدت زمان زیادی نیاز داره تا در مورد مواد آلرژن اراده کردن کنه.

آلرژی به آجیلای خوراکی دیگه به دنبال حساسیت به پسته

سبزیجات ضد آلرژی کدوما هستن؟

آلرژی مجله سلامت