دلایل رابطه زنان متاهل با پسران و یا مردان متاهل ؟!

بدیش اینه امروزه به دلایل جور واجور و بعضی ناهنجاری فرهنگی شنیده می شه که در مواردی جزئی تماشاگر روابط بین زنان متاهل با پسران و یا مردان متاهل هستیم که این روابط بسیار آسیب زا و خراب کننده س. خیانت های زنونه عوامل مختلفی داره که می توان به اونا اشاره کرد:

 

خیانت

 

۱- نبود یه رابطه گرم و دوستانه با همسر

یکی از عوامل اصلی خیانت زنونه روابط زن و شوهره؛ وقتی که بین زن و شوهر، روابط زناشویی خوبی حاکم نباشه، این احتمال هست که زن به همسر خود خیانت کنه. مشکلات جنسی که کم کم واسه بعضی مردان به وجود میاد و مشکلات شخصیتی باعث می شه که مرد نتونه به همسر خود محبت کنه و از دست دادن محبت، عاطفه و روابط گرم و صمیمی باعث این خیانت ها می شه.

زنائی که محبت خوب و لازم رو از همسرخود دریافت کرده و یا روابط زناشویی خوبی بین اونا برقرار باشه، احتمال خیانت در اونا بسیار کمه.

 

خیانت زنان

۲- گذشته بی بندوبار زن

یکی دیگه از عوامل خیانت زن، گذشته اونه که تو یه خونواده بی بندوبار و خیلی آزاد پرورش یافته و تربیت شده است و تربیت غلط گذشته باعث می شه بازم حتی بعد از ازدواج هم این روابط رو حفظ کنه. بعضی از زنان که روابط زیادی داشتن، به دلیل اینکه روابط دوستانه و یا دوستی های دوران مجردی خود رو نمی تونن به اتمام برسانند و براشون بسیار سخته تا خود رو در زمان تاهل کنترل کنن در همون چارچوب به روابط خود ادامه میدن.

۳- احساس تنهایی کردن

مسایل شخصیتی هست که امکان داره یه زن تحمل تنهایی و بیکاری رو نداشته و به سختی می تونه دقایق و یا ساعتی رو تنها و بیکار بگذراند. این زنان وقتی که می خواهند تنهایی خود رو پر کنن وقتی می بینن همسرشون به دلیل مشغله کاری نمی تونه واسه اونا وقت بزاره گرایش پیدا می کنن که وقت خود رو با بقیه و یا جنس مخالف خود پر کنن.

۴- عوامل فردی و مشکلات شخصیتی زنان

عوامل فردی و مشکلات شخصیت و یا ویژگی های دو طرف می تونه بستری واسه خیانت باشه. وقتی در جامعه این روابط ناشایست، رواج پیدا کنه امکان داره وسوسه در زن ایجاد شه که این رابطه ها رو تجربه کنه. مسایلی مانند ماهواره، تهاجم فرهنگی، الگوهای فرهنگی ناهنجار و غلط در خونه، همه این عوامل می تونن در خیانتهای زنونه اثر داشته باشه؛ در نتیجه احترام و حریم های خونواده شکسته می شه و افراد معتقد چارچوب های اخلاقی نیستن.

۵- دوران مجردی محدود

بعضی از زنان به دلیل اینکه گذشته خوبی نداشته ان و یا زمان مجردی خیلی محدود بودن وقتی شرایطی رو می بینن که زنان و مردان، رابطه آزادانه ای با هم دارن. این افراد چون می خواهند گذشته خود رو جبران کنن، به خیانت رو می اورند. شرکت درپارتی، رابطه با دوست ناباب و مسائلی دیگه می تونن انگیزه خیانت رو زیاد کنه.

۶- مشکلات اقتصادی

مسئله دیگر مشکلات اقتصادی که در جامعه س، البته مسئله اقتصادی به تنهایی عامل خیانت زنونه نیس. فرد ممکنه نیازای مالی بیشتری رو در خود احساس کنه؛ ولی اگه معتقد چارچوب های اخلاقی باشه؛ امکان نداره با هر تحریک، وضعیت معیشتی کنار بیان؛ اما فردی که به خاطر پول با جنس مخالف خود رابطه برقرار می کنه، بیشتر به دلیل میل به تجمل گرایی، مصرف بیشتر، مدگرایی و خرید کردن، به جنس مخالفی بالاتر از چارچوب خونواده رو می آورد تا مورد پشتیبانی اون قرار گیرد.

در این مورد تعداد زنائی که به دلیل فقر مادی به رابطه با جنس مخالف رو می بیارن بسیار کمه. اما وقتی زن به دلیل اینکه همسرش معتاد بوده و یا بیکار و مریضه خیانت می کنه در واقع «فحشا» است؛ یعنی زن خودفروشی می کنه تا نیازای مالی خود رو تامین کنه.

۷- تنوع طلبی

دلیل دیگه خیانت زنونه، تنوع طلبیه. در بعضی وقتا مشخص شده فرد نتوانسته س با همسرخود زندگی کنه و شاید بارها ازدواج کرده.

بهترین راه حل اینه که باید دلیل این رابطه ها رو در سطح فردی مشخص شه و باید فرد به روانشناس مراجعه کنه. باید مشخص شه که فرد مشکلات شخصیتی داردو یا خیر. ممکنه درگیر روابط چندگانه شن و زیاد وفادار نباشه، بعضی از افراد شخصیت ناهنجار و ضد اجتماعی داشته و در سطح خانوادگی باید مداخلات اجتماعی و فرهنگی صورت بگیره.

واسه اینکه در جامعه زنان آسیب نبینن و واسه حفظ حریم خونواده بیشتر خونواده ها باید آموزش ببینن. آموزش هایی از راه رسانه های گروهی، تلویزیون، رادیو و… باید انجام بشه و این افراد باید فهمیده باشن که اینجور مسائلی چقدر می تونه هم در آینده خود و هم آینده فرزندان، آسیب جدی وارد کنه.

 

 

به نقل از : برنا

برنا خیانت