دلایل ترس از ازدواج در زنان چیست؟

چه قبول کنین و چه نه، هر اتفاقی بهاری داره و بهار ازدواج هم گل سالای جوونی، یعنی دهه سوم یا اوایل چهارمین دهه زندگیه.

ازدواج

نمی گیم تموم زوجایی که قبل یا بعد از این سن به خونه بخت رفته ان، شکست خورده برگشته ان اما این واقعیت رو هم رد نمی کنیم که اونا لذت چند سال بیشتر خوشبخت بودن در کنار یه شریک واقعی رو از دست دادن. نگاهی به شناسنامه تون بندازید.

اگه بیشتر از تعداد انگشتان یه دست از این دهه بهاری گذشته س باید به شما اخطار بدیم.

زمان شما واسه تجربه یه آرامش متفاوت هر روز کمتر می شه. پس تا دیر نشده، یه بار این مطلب رو مورد بررسی قرار بدین و ببینین که در گروه کدوم یکی از زنان ازدواج فرار جا می گیرین.

قصه های شکست، دیده و شنیده اید

هم دیده اید و هم شنیده اید که زندگی بعضی از زوج ها یا به طلاق رسمی رسیده یا طلاق عاطفی! می ترسید به روز بقیه بیفتید و گرفتار به دردشون شید! پس دور ازدواج رو خط قرمز می کشید. این ساده ترین راه نیس؟

راه حل: چشم هاتون رو بشوئید و جور دیگه نگاه کنین. فقط کافیه با فکر و عاقلانه انتخاب کنین و تجربه زندگی خود رو بالا ببرین. بهتره دست به کار شید، مهارت های همسرداری رو بیاموزید و فنون حل مسئله و مدیریت بحران رو فرا گیرید.

از زمین خوردن می ترسید

همه زنا به یه شکل به شکست عاطفی جواب نمی دن. بعضی زود فراموش میکنن و سرگرم کار و زندگی می شن اما واسه بعضیا فراموشی کار سختیه. اونا روی نام عشق برچسبی منفی می چسبونن و تصمیم می گیرن دیگه سراغش نرن. شمام یکی از این دو دسته هستین؟

راه حل: اگه بیشتر از شش ماهه که جدایی رو گذرونده اید و هیجانای منفی تون تا حدودی فروکش کرده، می تونین با مشاوره و بررسی رابطه قبلی، نقش خودتون رو در بحرانایی که گذرونده اید پیدا کنین.

شاید شما به انتخابی ناجور دست زده بودین و شاید هم در زمان ناجور و در مکان نادرست تو یه رابطه قرار گرفته بودین. از قانون همه یا هیچ استفاده نکنین و با گسترش دادن تجربه هاتون به موقعیتای دیگه، خود رو از لذت عاشق شدن و زندگی در کنار فردی که می تونه به شما آرامش دهد محروم نکنین.

وقتی حس تعهد کم رنگه

بعضی وقتا فکر می کنین شما حتی نمی تونید با خودتون کنار بیائید و وظایف مربوط به خودتون رو انجام بدین، چه برسه که بخواین یکی دیگه رو رتق و فتق کنین، در مقابلش از خودگذشتگی نشون بدید، آرزوهاش رو برآورده کنین، خلاصه اون که همسرداری کنین! بی رودربایستی شما از معتقد شدن می ترسید.

راه حل: منتظر معجزه و یا زمان مناسب و یا خاص نباشین. تلاش کنین نسبت به خودتون معتقد شید! آستین بالا بزنین و واسه پذیرش مسئولیت، کاری کنین. در اولین قدم توانایی هایی خود رو بشناسین و نقاط ضعف تون رو کشف کنین. با اطلاع از ویژگی های مثبت و منفی خود می تونی مهارت های جدیدی یاد بگیرین. در دومین قدم، با زنائی که ازدواج موفق داشته ان، هم کلام شید و از اونا درباره مسئولیت های یه زن معتقد و وظیفه شناس پرس و جو کنین

تلاش کنین آگاهانه انتخاب کنین و جایی واسه شک و شبه س خونواده باقی نذارین . در صورت مخالفت منطقی و با دلیل و برهان، اون رو پذیرا باشین و دوباره با نگاهی عمیق تر خواستگارتان رو بکاوید. اما در صورت سخت گیری نا به جا و بهونه گیری، پای انتخاب تون وایسید

منتظر گزینه های بهترید

اگه با وجود روبرو شدن با مردانی که فکر می کردین توان خوشبخت کردنتون رو داشتن، بازم به خاطر از دست ندادن گزینه های بهتری که شاید در آینده سراغتون میان، جواب منفی دادین، به شما مشاوره با یه روانشناس رو پیشنهاد می کنیم. چون که این مدل تفکر می تونه زمینه بروز وسواس فکری در شما باشه.یادتون نره که در هر زمینه ای ممکنه انتخاب بهتری وجود داشته باشه.

راه حل: به جای اینجور فکر و خیالای بی نتیجه ای، بهتره نیازاتون رو خوب بشناسین و نسبت به جنسیت روانی خود و جنسیت روانی جنس مخالف، اطلاعات مفیدی به دست بیارین. وقتی که بعد از ایجاد شناخت مناسب دست به انتخاب بزنین و گزینه پیش رو ا واسه ازدواج با خود مناسب ببینین، دیگه جای نگرانی باقی نخواد موند. پس عجله نکنین و با شناخت و قدم به قدم جلو برید. از همه مهمتر اینه که مسئولیت این تصمیم رو بردوش بگیرین و با یه بام و دو هوا بودن،خود رو در شک و شبه س نگه ندارین.

womens-health

ترس از ازدواج در زنان

زیاد از حد عشق کارید: شاید شما اونقدر غرق مناسبات شغلیتان شدین که نمیتونین فکری اساسی واسه زندگی عاطفیتان کنین. ممکنه فکر کنین هیچی در دنیا شما رو به اندازه پیشرفت کاری راضی نمی کنه و البته شاید اونقدر غرق این تفکر شدهاید، که حتی فکر تغییر هم در سرتون چرخ نمیزند. نگاهی به محیط کارتون بندازید. آدمایی که مثل شما عشق کارن کم نیستن.

کسائی که حتی در چهارمین و پنجمین دهه زندگیشون، فقط با پروندههای روی میزشون زندگی میکنن. حالا کمی دقیقتر به اونا نگاه کنین. واقعا این افراد خوشبخت و راضی هستن؟

راه حل: شمایی که کارتون همه زندگیتون بوده، قرار نیس یه شبه خانهنشین شید. پس باید مردی رو انتخاب کنین که توان پذیرش محدودیتهای شما رو داشته باشه. اون باید با نوع کار شما و شرایطی که دارین آشنایی داشته باشه تا بتونه تصویر دقیقی نسبت به مشکلات احتمالی که در این راه پیش میاد رو در ذهنش شکل دهد.

اگه نمی خواید که در میونه راه هم خودتون و هم اون رو ناامید کنین پس تلاش کنین تصویری دقیق از اهداف و شرایطتان رو واسه خواستگارتان شکل بدید و قبل از هر تصمیمی، ببینین که چقدر اهدافتون تو یه جهت هستن و تا چه حد می تونین با محدودیتهای همدیگه کنار بیایید. البته این تموم ماجرا نیس.

شما نمیتونین بدون هیچ تغییری پیش برید و تنها انتظار داشتهباشید که همسر آیندهتان شما رو درک کنه. شما باید قبول کنین که بعد از ازدواج، شرایط کاریتون هم شکل دیگری بهخود میگیره و شما دیگه نمیتونین تموم لحظه های زندگیتون رو با پروندههای کاریتون بگذرونین.

مجردی

لذت مجردی، شیرینی دیگری داره

آسایش و آرامش خونه بابایی با هیچ چیز قابل مقایسه نیس. می خواهید تا اون جایی که ممکنه از اون لذت ببرین و استفاده کنین. نمی خواهید خیلی زود خود رو اسیر مسئولیت ازدواج کنین و با نگرانی های ممکن الوجود اون خود رو اذیت کنین؛ به دیگر سخن، از مشکلات تاهل می ترسید.

راه حل: قبول کنین لذت بردن از مجردی طرز فکر امروز شماس ، ممکنه چند سال بعد آرزوی تاهل داشته باشین، اما بسیار دیر شده باشه. بدونین بسیاری مثل شما فکر کرده ان ولی حالا پشیمونن.

سبک زندگی آزادانه و غیر مناسب خود رو سر و سروسامون بدید و کمی خود رو محدود کنین، چون که محدودیت منطقی، شرط اول در ازدواجه. وظیفه شناسی و معتقد بودن رو تمرین کنین. این تغییر رو هر چی سریع تر تا دیر نشده، شروع کنین.

با خونواده تون کنار نمی آئید

خونواده تون پرتوقع هستن و همیشه شما رو وارد رقابت با دیگه دختران دم بخت فامیل می کنن؟ ممکنه در مورد ازدواج و معیارهای انتخاب همسر دیدگاهی متفاوت از خونواده داشته باشین! و به هزاران دلیل دیگه می ترسید و نمی تونید به خواستگاران تون جواب «بله» بدین.

راه حل: هر چند ممکنه مرد رویاهای شما با مرد رویایی که خونواده تون بهتر می دونن توفیر بسیاری داشته باشه، اما هیچوقت به انتخاب فردی که تنها مورد تائید خونواده تونه بله نگوئید، این شمائید که قراره با خواستگارتان زیر یه سقف برید نه خونواده تون. واسه مقابله با این مشکل، تلاش کنین آگاهانه انتخاب کنین و جایی واسه شک و شبه س خونواده باقی نذارین .

در صورت مخالفت منطقی و با دلیل و برهان، اون رو پذیرا باشین و دوباره با نگاهی عمیق تر خواستگارتان رو بکاوید. اما در صورت سخت گیری و بهونه گیری، پای انتخاب تون وایسید. اما بدون تنش و با جملات منطقی و یا حتی متوسل شدن به فردی عاقل و بالغ از انتخاب تون دفاع کنین.

فیلترهای های محدود کننده دارین

معیارهای سفت و سختی دارین چون نمی خواهید بی گدار به آب بزنین. می ترسید با انتخاب تون مورد تمسخر بقیه قرار گیرید. به دنبال کسی هستین که گل بی خار باشه و بقیه اون رو بهترین ببینن و بدونن. این مسئله انتخاب تون رو سخت تر کرده و دل تون رو ناراضی به هرکی!

راه حل: این درسته که نباید به هر کسی بله بگید. اما باید بدونین همسر آینده شما، انسانیه با ویژگیهای مثبت و منفی مثل خود شما. خود و معیارهای تون رو بشناسین.

در قدم بعدی معیارهایی که شما رو تا همین امروز تنها نگه داشته، از نظر بگذرونین. بعد فهرست ملاک انتخاب تون رو از ویژگی هایی که می تونید از اونا چشم پوشی کنین، پاک سازی کنین.

حالا وقت اون هستش که خواستگارتان رو با معیارهای جدید بررسی کنین اگه ۵۰ درصد شرایط رو داره، بهتره کمی بیشتر در مورد این انتخاب فکر کنین.

نشونه های دوست داشتن واقعی پسران

چیجوری یه زن موفق باشم؟

ازدواج تبیان زنان چیه