دسته‌بندی نشده

دانلود پایان نامه : مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

تکه ای از متن پایان نامه :

از این میان متغیرهای دخالت دیگران در زندگی زوجین و میزان برآورده نشدن انتظارات همسران از یکدیگر دارای بیشترین تاثیر برمیزان گرایش به طلاق بوده اند (باقریان نژاد.اصفهانی، 1380).

2-4- .معضلات ارتباط و ناسازگاری

آن چیز که در ازدواج مهم می باشد سازگاری زناشویی و رضایت از ازدواج می باشد. سازگاری زناشویی وضعیتی می باشد که در آن زن و شوهر در بیشتر مواقع احساسی ناشی از خوشبختی و رضایت از همدیگر را دارند. سازگاری در ازدواج از طریق علاقه متقابل ، مراقبت از یکدیگر ، پذیرش ، درک یکدیگر و ارضای نیازها ایجاد می گردد (سین ها و ماکرجک، 1990 ، نقل از مومن زاده ، 1384 ) به عبارتی سازگاری زناشویی را می توان شامل رضایت زناشویی ، توافق کلی ، میزان مصاحبت و همراهی با یکدیگر و رضایت بخش بودن ارتباط جنسی دانست  که دارای دو ویژگی تداوم و خشنودی می باشد (مومن زاده ، 1384) .

زوجین سازگار زن و شوهرهایی هستند که توافق زیادی با یکدیگر دارند ، از نوع و سطح روابطشان راضی اند ، از نوع و کیفیت گذاران اوقات فراغت رضایت دارند و مدیریت خوبی را در زمینه وقت و مسائل مالی خود اعمال می کنند (گریف ، 2000، نقل از احمدی ،b 1384 ) . ثنایی (1379) سازگاری را میزان هماهنگی و توافق زوجین در زمینه مسائل زندگی مشترک می داند و زوجین فاقد این هماهنگی را که به شیوه های ناسازگارانه و غیر موثر باهم ارتباط مستقر می نمایند زوج ناسازگار می نامند. هالفورد (1384) در تعریف زوجین ناسازگار می گوید : زوجینی هستند که از زندگی زناشویی خود رضایت نداشته و به شیوه ناسازگارانه با یکدیگر ارتباط مستقر می سازند.همانگونه که در  تعریف زوجین ناسازگار گفته گردید در این گروه از زوجین رضایتمندی از ارتباط و ازدواج یا وجود ندارد و یا به قدری اندک می باشد که نمی تواند موجب تفاهم ، همدلی و یا تداوم ارتباط گردد و زوجین در آن به گونه ای ناکارآمد و ناسازگارانه نسبت به هم واکنش نشان می دهند و ارتباط مستقر می سازند.

 مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته مشاوره خانواده: مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

]]>