دانلود : مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

تکه ای از متن پایان نامه :

از نظر لینگستان زوج هایی که والدین آنها از میزان تحصیلات بالاتری برخوردارند بیشتر در خطر طلاق قرار دارند به علاوه میزان طلاق در مناطق شهری بالاتر از مناطق روستایی می باشد که این موضوع می تواند بعلت هزینه های پایین یافتن شریک جدید در نواحی متراکم شهری و ذهن سنتی تر روستاییان باشد هویت در پژوهش خود در استرالیا به این نتیجه می رسد که سطوح بالاتر مذهبی و داشتن بچه ، خطر طلاق را کاهش می دهد همچنین سطوح بالاتر تحصیلات در زنان خطر طلاق را افزایش می دهد در حالیکه بر عکس در مردان تحصیلات بالاتر شکست در ازدواج را کاهش می دهد.

در پژوهش توسط والرشتاین و همکارانش با عنوان ((جدایی ، طلاق )) نشان داد که بین            کشمکش ها و رفتارهای خشن و پرخاشگرانه با طلاق ارتباط هست.

نتایج پژوهش هوبر و همکارانش نشان می دهد تغییر توجه در مورد تأثیر های خانوادگی و اجتماعی زن و شوهر در نتیجه تغییر هنجارهای مربوط به الگوی خانواده سنتی (مرد نان آور و زن خانه دار ) یکی از عوامل موثر بر افزایش طلاق بشمار می رود . در وضعیتی که برابری جنسیتی بعنوان یک ارزش عمومی پذیرفته شده و ترویج می گردد احساس بی عدالتی نسبت به تقسیم کار خانگی ، رضایت شخصی زنان را از زندگی زناشویی کاهش داده و باعث  می گردد آنان بیش ا ز مردان به طلاق بیاندیشند.

از نظر کالجمین افراد مذهبی که رفتارهایشان را اعتقادات آنها تنظیم می کند کمتر طلاق     می گیرند  و میزان طلاق در آنها کم می باشد . بطوری که افراد مذهبی تر تحت شرایط خاصی ، دست به طلاق می زنند.

لیوید (1995) معتقد می باشد زمانی احتمال فروپاشی زندگی زناشویی در بالاترین حد می باشد که  زوجین برای توسعه روابط بدیل فرصتهای داشته باشند.

 مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته مشاوره خانواده: مقایسه ابعاد تعارضات زناشویی در زوجین متقاضی طلاق توافقی و طلاق غیرتوافقی

]]>