جدیدترین ترفند های اینستاگرام که همه باید بدانیم – ۲

اینستاگرام شبکه ی اجتماعی بسیار سرگرم کننده ایه و محل مناسبی واسه کسب درآمد به حساب می رود. اگه با ترفندهای اینستاگرام آشنا باشین، به کار گیری اون به مراتب براتون راحت تر می شه. پس به ادامه مطلب جدیدترین ترفندای اینستاگرام که همه باید بدونیم – ۱ می پردازیم.

سرفصل محتوا

 • ۱۳- تبلیغات نامربوط رو مخفی کنین
 • ۱۴- عکس هاتون رو به صورت شخصی واسه دوستان تون بفرستین
 • ۱۵- چند حساب رو همزمان مدیریت کنین
 • ۱۶- کامنت های خود رو پاک کنین
 • ۱۷- کامنت ها رو فیلتر کنین
 • ۱۸- تصاویر رو زوم کنین
 • ۱۹- حساب کاربری مخصوص کسب و کار بسازین
 • ۲۰- بیشتر از یه فیلتر روی عکس خود اعمال کنین
 • ۲۱- عکس های دنباله دار بذارین
 • ۲۲- شدت فیلترها رو تنظیم کنین
 • ۲۳- عکس یه بار مصرف بفرستید
 • ۲۴- ویدئوهای بدون صدا بفرستین
 • ۲۵- استوری خود رو از افراد خاص مخفی کنین
 • ۲۶- در حال ضبط استوری زوم کنین

۱۳- تبلیغات نامربوط رو مخفی کنین

بعضی وقتا اینستاگرام تبلیغاتی که فکر می کنه به شما ربط داره رو در تایملاین تون نمایش می دهد. این تبلیغات براساس عکس هایی که لایک می کنین، آدمایی که فالو کرده اید و دیگه اپلیکیشن هایی که مشاهده می کنین واسه شما به نمایش در می آیند.

اگه از مشاهده ی یه سری تبلیغات خوشتون نمی آید می تونید اینستاگرام رو از این موضوع باخبر کنین تا به الگوریتم های خود یاد دهد که شما چه پُست هایی رو می پسندید و چه پست هایی رو دوست ندارین. واسه مخفی کردن تبلیغات روی علامت ۳ نقطه ی بالای عکس هایی که Sponsored هستن، کلیک کنین و بعد گزینه Hide This رو انتخاب کنین.

instagram

بعد از شما پرسیده می شه که به چه دلیل نمی خواهید این تبلیغات رو ببینین که می تونید خیلی راحت گزینه مورد نظر خود رو انتخاب کنین.

instagram

۱۴- عکس هاتون رو به صورت شخصی واسه دوستان تون بفرستین

به اشتراک گذاشتن عکس ها به صورت عمومی یا منتشر کردن اون ها واسه فالوورهایتان تنها راه تولید محتوا در این شبکه ی اجتماعی نیس. شما می تونید اون ها رو واسه تعدادی از دوستانتون به صورت شخصی بفرستین، کاری مانند فرستادن پیام در فیسبوک یا پیام متنی گروهی در تلگرام! هم اینکه، می تونید عکس هایی که بقیه به اشتراک گذاشته ان رو واسه دوستانتون بفرستید؛ البته به شرطی که صفحه اون شخص عمومی باشه یا دوستانتون اون رو فالو کرده باشن.

واسه این کار عکس مورد نظر خود رو آپلود کرده و ویرایش کنین. وقتی که وارد آخرین مرحله می شید در قسمت بالای صفحه، Followers به صورت پیش فرض انتخاب شده و عکس رو واسه همه ی آدمایی که شما رو فالو کرده ان، نشون میده. واسه تغییر اون روی Followers کلیک کنین و بعد Direct رو انتخاب کنین. از این مرجله می تونید فرد مورد نظر خود رو انتخاب کرده و عکستون رو واسه اون بفرستین.

واسه دسترسی پیدا کردن به پیغام های Direct می تونید روی علامت نامه که در بالا سمت راستHomepage واقع شده کلیک کنین. واسه فرستادن عکسی که از قبل آپلود شده، پُست مورد نظر رو باز کنین بعد روی آیکونی که به شکل یه هواپیمای کاغذیه کلیک کنین. بعد شخص مورد نظر رو انتخاب کرده و عکس رو واسه اون بفرستین.

۱۵- چند حساب رو همزمان مدیریت کنین

بیشتر از یه حساب کاربری در اینستاگرام دارین؟ خیلی از آدمایی که از اینستاگرام استفاده می کنن یه حساب کاربری واسه عکس های شخصی و یه حساب کاربری واسه کسب و کارشون دارن. همون طور که می دونین لاگین کردن بین حساب ها و هر دفعه وارد کردن نام کاربری و پسورد کمی سخته، اما اینستاگرام با امکان اضافه کردن حساب کاربری این مشکل رو هم حل کرده.

واسه انجام این کار وارد صفحه ی پروفایل خود شید و وارد Options (علامت چرخ دنده در آیفون و آیپد و علامت ۳ نقطه در اندروید) شید. بعد به پایین صفحه برید و روی Add Account کلیک کنین. در این مرحله باید نام کاربری و پسورد خود رو وارد کنین. از این به بعد واسه وارد شدن به یه حساب کاربری دیگه فقط کافیه روی عکسی که در سمت چپ گوشه ی پایین صفحه اضافه شده کلیک کنین و حساب کاربری مورد نظر خود رو انتخاب کنین.

۱۶- کامنت های خود رو پاک کنین

تا حالا براتون پیش اومده که بخواین کامنتی رو که واسه شخص دیگری گذاشته اید پاک کنین؟ یا اینکه یه نفر یه کامنت ناجور پایین عکس شما گذاشته باشه و بخواین واسه همیشه از دست اون خلاص شید؟ واسه این کار کامنت مورد نظر رو بیارین و با دست روی اون نگهدارین. بعد روی علامت سطل زباله ای که در بالای صفحه به نمایش درمی آید کلیک کنین.

۱۷- کامنت ها رو فیلتر کنین

این یکی از ترفندهای اینستاگرامه که به درد کاربران مشهور می خورد. اگه این امکان رو ندارین که همه ی کامنت ها رو بخونین و اون هایی که ناجور هستن رو پاک کنین می تونید یه سری کلمه های کلیدی رو انتخاب کنین تا اینستاگرام کامنت های شامل اون کلمات کلیدی رو فیلتر کنه.

واسه این کار به صفحه ی پروفایل خود برید (علامت چرخ دنده در آیفون و آیپد و علامت ۳ نقطه در اندروید). بعد روی Comments کلیک کنین. گزینه  Hide Inappropriate Comments رو فعال کنین. این گزینه باعث می شه اینستاگرام کامنت ها یا عبارت هایی که به عنوان متن های توهین آمیز شناخته می شن رو مخفی کنه.

هم اینکه می تونید لیستی از کلماتی که به نظر خودتون ناجور هستن بسازین تا اینستاگرام کامنت های شامل این لغات رو مخفی کنه.

instagram

۱۸- تصاویر رو زوم کنین

زوم کردن تصاویر قابلیتیه که اینستاگرام تازگیا امکان اون رو درست کرد. واسه زوم کردن دو انگشت خود رو روی عکس بذارین و اون ها رو به سمت لبه های گوشی کشیده و از جزئیات تصاویر لذت ببرین.

۱۹- حساب کاربری مخصوص کسب و کار بسازین

می دونستید که می تونید حساب مخصوص کسب و کار بسازین و از این روش آمار پروفایل خود رو تحلیل کرده و تبلیغ کنین؟

اینستاگرام این توانایی رو در سال ۲۰۱۶ اضافه کرد. واسه این کار وارد صفحه پروفایل شده و به Options برید (علامت چرخ دنده در آیفون و آیپد و علامت ۳ نقطه در اندروید). بعد گزینه Switch to Business Profile رو انتخاب کنین و روی Continue در پایین صفحه کلیک کنین.

در این مرحله، اینستاگرام از شما می خواهد که به حساب کاربری خود در فیسبوک وصل شید. این کار رو انجام بدین و بعد اطلاعات مورد نظر اینستاگرام رو وارد کنین. واسه انجام این کار نیازه تا شماره تلفن، نشانی ایمیل یا نشانی محل کار خود رو وارد کنین. درآخر روی Done کلیک کنین تا تغییرات در پروفایلتان ذخیره شه. البته یادتون نره که صفحه تون حتماً باید عمومی باشه و این امکان واسه صفحه های خصوصی فعال نمی شه.

۲۰- بیشتر از یه فیلتر روی عکس خود اعمال کنین

بعضی وقتا ما دوست داریم چند فیلتر روی عکس های خود اعمال کنیم تا به تصویر دلخواه خود برسیم. اینستاگرام امکان انجام اینجور کاری رو به شما نمی دهد، اما ترفندی که ما در ادامه به شما می بگیم می تونه این امکان رو جفت و جور کنه. به ترفند شماره ۸ مراجعه کنین و عکس خود رو بدون اینکه آپلود کنین با فیلتر مورد نظر ذخیره کنین. بعد اون عکس رو دوباره در اینستاگرام آپلود کرده و فیلتر مورد نظر خود رو روی اون اعمال کنین.

این ۲ مرحله رو هر تعداد دفعه ای که دوست داشته باشین می تونید انجام بدین.

۲۱- عکس های دنباله دار بذارین

اینستاگرام عکس های شما رو به صورت منظم و پشت سر هم نشون می دهد پس شما می تونید یه عکس رو به ۳ یا ۹ قسمت تقسیم کنین. و به ترتیب در اینستاگرامتان منتشر کنین تا در صفحه ی پروفایلتان به یه شکل واحد در بیان. واسه تقسیم کردن عکس خود می تونید از نرم افزارهایی مانند فتوشاپ استفاده کنین.

instagram

۲۲- شدت فیلترها رو تنظیم کنین

بعضی وقتا ما از یه فیلتر روی عکس خوشمون میاد، اما دوست داریم شدت اون رو کم یا زیاد کنیم واسه انجام اینجور کاری کافیه بعد از اعمال فیلتر مورد نظر دوباره روی اون کلیک کنین تا صفحه ی مربوط به تنظیم شدت اون باز شه. شما با چپ و راست کردن دایره ای که روی خط قرار گرفته می تونید شدت فیلتر رو تنظیم کنین. درآخر روی Done کلیک کرده و در صورت تمایل عکس خود رو بارگذاری کنین.

۲۳- عکس یه بار مصرف بفرستید

شما می تونید واسه دوستای خود عکس ها یا ویدئوهای یه بار مصرف به صورت Direct بفرستین. منظور از عکس یه بار مصرف اینه که به محض مشاهده شدن بوسیله طرف مقابل پاک می شه. واسه این کار روی علامت هواپیمای کاغذی Homepage کلیک کنین تا وارد قسمت پیام ها شید.

بعد روی علامت دوربین پایین صفحه کلیک کنین. یه عکس بگیرین، اون رو ویرایش کنین و بعد روی گزینه ی Next در پایین صفحه سمت چپ کلیک کنین، بعد شخص مورد نظر خود رو انتخاب کرده و با زدنSend عکس رو واسه اون بفرستین. شما هم اینکه از راه  New Group می تونید گروهی از کاربران مورد نظر خود رو انتخاب کرده و عکس رو واسه اون ها بفرستید.

۲۴- ویدئوهای بدون صدا بفرستین

بعضی وقتا ما می خواهیم فیلمی رو در اینستاگرام به اشتراک بذاریم که دوست نداریم صدای پیش زمینه ی اون پخش شه. واسه این کار ویدئوی مورد نظر خود رو آپلود کنین. بعد وارد مرحله بعد شده و روی آیکون کنترل صدا کلیک کنین تا صدای اون قطع شه. یادتون نره که این کار رو با  هم می تونید انجام بدین. بعد از ضبط ویدیو روی علامت کنترل صدا کلیک کرده و صدا رو قطع کنین.

۲۵- استوری خود رو از افراد خاص مخفی کنین

شاید براتون پیش بیاد که بخواین استوری خود رو از یه فرد خاص مخفی کنین واسه انجام این کار وارد پروفایل خود شید و به Options برید (علامت چرخ دنده در آیفون و آیپد و علامت ۳ نقطه در اندروید). بعد وارد Story Settings شید. بعد روی Hide My Story From کلیک کنین و آدمایی که دوست ندارین استوری تون واسه اون ها به نمایش درباید رو وارد لیست کرده و درآخر Done رو بزنین.

۲۶- در حال ضبط استوری زوم کنین

واسه اینکه هنگام ضبط فیلم در استوری در اینستاگرام زوم کنین با انگشت خود دکمه ی ضبط رو فشار بدید و بعد همون انگشت خود رو به سمت بالا و پایین تکون بدید تا دوربین زوم شه.

 

منیع: بازاریابی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *