توصیه های ریچارد برانسون مشهور برای شادابی و موفقیت

ریچارد برانسون در ۱۶ سالگی ترک تحصیل کرد و شرکت زنجیره ای گروه ویرجین رو تاسیس کرد که حالا بیشتر از ۴۰۰ شرکت رو تحتِ کنترل خود داره. ارزش خالص سرمایه اون ۴ میلیارد دلار تخمین زده شده و با اینکه حجم کاری بالایی داره اما همیشه خوشحال و سرزنده س و از کاری که می کنه حال می کنه. اون حالا در جزیره کارائیبی زندگی می کنه که ۱۸۰ هزار دلار واسه خرید اون هزینه کرده.

پیشنهاد هایی که اون واسه زندگی بهتر به مردم می کنه از این قراره:

  • با جرأت باشین

ریچارد برانسون در یکی از سخنرانی هاش در سیاتل این جوری گفت که قبل اینکه اینترنت وجود داشته باشه واسه شناساندن برندش باید سوار بالن شده و از روی کوه ها می گذشت تا بتونه به همه جا بره. اون بر این نظره که فقط با افتادنای همیشگی میشه به موفقیت رسید:

«شاید آدم پردل و جربزه زندگی ابدی نداشته باشه اما آدم ترسو اصلا لذت زندگی رو نمی چشد.»

  • کار بقیه رو تقلید نکنین

«شاید فرمول موفقیت بقیه به کار شما نیاد. هیچ دو کارآفرینی رو پیدا نمیکنید که از یه راه به موفقیت رسیده باشن چون طرز فکر و شخصیت اوناس که باعث رسیدنشان به اهداف می شه.»

  • آرزوهای بزرگ داشته باشین
«بیشتر به اون چیزی که فکر می کنیم دست پیدا میکنیم. جهان رو با چشم باز ببینین و فرصتا رو دریابید. هیچوقت اجازه ندین خیالات بقیه زندگی تون رو بسازه حتی اگه ایده شما به نظرشون زیادتر از اندازه ایده آل گرایانه باشه.»
  • سر وقت حاضر شید

شاید فکر کنین وقت شناسی واسه آدم موفقی مانند ریچارد برانسون لزومی نداشته باشه و بتونه دقایقی تاخیر کنه اما ریچارد عقیده داره:

«چه قرار کاری داشته باشین چه پرواز، باید به موقع به اونجا برسین. شاید نکته قدیمی باشه اما من ده های خیلی از اون سود بردم. همه هستی شما در کار و کاسبی، آبرو و اعتبارتانه پس در حفظ اون باید تلاش کنین.»

  • شنوای خوبی باشین

شنیدن مهارتیه که بیشتر افراد باید اون رو تقویت کنن:

«واسه ایجاد کار و کاسبی باید مشکلی رو حل کنین. واسه حل مشکل باید گوش شنوایی داشته باشین.»

  • تیم خوبی بسازین
فقط با داشتن یه تیم خوب میشه کار و کاسبی ای رو درست کرد. آدمایی مناسب تیم تون هستن که حتی در نبودتون کارا رو خوب انجام داده و به وجود شما وابسته نباشن:

« من هیچوقت در انجام دادن همه کارا عالی نبوده ام اما افراد عالی رو واسه انجام دادن اونا پیدا می کردم. آدمایی که با پشتیبانی همدیگه به موفقیتای زیادی رسیدن. اگه اینجور آدمایی رو پیدا کردین حتما اثر اونا رو در رشد تون ذکر کنین.»

  • به سلامتی تون اهمیت بدید

برانسون در لینکدین اینجور گفت:

«زمانیکه ازم پرسیده شد کلید موفقیت چیه؟ موارد زیادی از جمله محول کردن کارا، افراد تیم، یادگیری از شکست و … رو واسه موفقیت ذکر کردم اما کلیدی ترین عامل خود شمائید. وقتی می تونین به همه موارد گفته شده عمل کنین که بدن سالمی داشته باشین.»

برانسون هر جایی که باشه، هر روز ورزش می کنه. چون اون مدیر ۴۰۰ شرکته اما وقتی رو به ورزش اختصاص میده، پس با این شرایط هیچ بهونه دیگری از شما مورد قبول واقع نمی شه.

  • هدف تون فقط پول نباشه

شرکتایی که به جز پول هدف بزرگ تری داشته باشن بهتر از دیگر شرکتا کار می کنن:

برنده هایی که در این چند سال موفق شن حتما هدفی بالاتر از سود دارن
  • زمان تون رو واسه اون چیزی که دوست ندارین صرف نکنین

«زندگی کوتاه تر از آنیه که زمان تون رو صرف کاری کنین که دوست ندارین. اگه پروژه ای رو دوست نداشته باشم یا حس خوبی به من نده هیچوقت اون رو انجام نمی دم.»

جهان پر از فرصته. استارتاپایی که هنوز کشف نشده ان، کارا و شرکتای جدید و … می تونن مثالایی از اون باشن. منظور از انجام دادن کاری که به اون علاقمندید این نیس که هر لحظه از کارتون لذت ببرین بلکه اینه که دست کم بعضی از حولوحوش کارتون رو دوست داشته باشین.

منبع: inc – دیجیاتو