بیشترین کلمات جستجو شده در گوگل در سال ۲۰۱۸

مانند سنت هر ساله گوگل با نزدیک شدن به پایان سال میلادی فهرست بیشترین کلمات جستجو شده در گوگل در سال ۲۰۱۸ رو منتشر کرد.

سرفصل محتوا

  • در سال ۲۰۱۸ چه کلماتی بیشتر در گوگل جستجو شدن؟
  • جستجو  های برتر بخش اخبار سال ۲۰۱۸
  • جستجو  های برتر ورزشکاران در سال ۲۰۱۸
  • ورزش

 • زیرو رو کردن و گشتنای برتر در بخش فیلم و سینما در سال ۲۰۱۸
 • زیرو رو کردن و گشتنای برتر در بخش بازیگران در سال ۲۰۱۸
 • زیرو رو کردن و گشتنای برتر با جملات How to “چیجوری…”  در سال ۲۰۱۸
 • زیرو رو کردن و گشتنای برتر با هر موضوعی در سال ۲۰۱۸

در سال ۲۰۱۸ چه کلماتی بیشتر در گوگل جستجو شدن؟

هم اینکه “مک میلر” خواننده آمریکایی و “استن لی” نویسنده مشهور خیلی از فیلمای ابرقهرمانانه هم که در سال جاری درگذشتند، به ترتیب در رتبه سوم و چهارم این فهرست قرار دارن.

“استیون هاوکینگ” فیزیکدان جنجالی آمریکایی هم در مارس سال جاری درگذشت و نام ایشون در رتبه نهم فهرست قرار داره.

در این رده بندی نام یه سرآشپز معروف، یه طراح مد و لباس و یه خواننده دیگه س که در آخر از ۱۰ کلمه پر جستجو در سال ۲۰۱۸ هفت مورد به مرگ افراد مشهور اختصاص پیدا میکنه.

اما در این فهرست نام “Meghan Markle” عضو جدید خونواده سلطنتی انگلیس که امسال با پرنس هری ازدواج کرد در جایگاه ششم قرار داره.

ازدواج

فیلم موفق “پلنگ مشکی” (Black Panther) هم پنجمین کلمه پر جست وجو در سال بود و در آخر همونطور که پیش بینی می شد مهم ترین اتفاق سال جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بود که باعث شد کلمه “جام جهانی” (World Cup) بیشترین جستجو رو در کل سال داشته باشه. فهرست کامل ۱۰ جستجو رو در ادامه می ببینن.

در کل در بین این زیرو رو کردن و گشتنا نام ۱ اتفاق، نام ۳ خواننده، نام ۱ فیلم ، نام ۲ نویسنده، نام ۱ شخصیت حقیقی ، نام ۱ دانشمند و نام ۱ طراح مد دیده می شه.

World Cup
Avicii
Mac Miller
Stan Lee
Black Panther
Meghan Markle
Anthony Bourdain
XXXTentacion
Stephen Hawking
Kate Spade

جستجو  های برتر بخش اخبار سال ۲۰۱۸

هم اینکه کلمه “Government Shutdown” به معنی تعطیلی دولت هم در این رتبه بندی دیده می شه. (در دولت آمریکا وقتی که بخشای سیاسی نتونن بر سر تخصیص بودجه به توافق برسن، تعطیلی دولت اتفاق می افته، در این حالت تموم بخشای دولتی تعطیل می شن و کارمندان بدون حقوق از کار آویزون می گردن، در این وضعیت تنها خدمات حیاتی مانند پلیس، بیمارستانا، پست، آتیش نشانی و… فعال می مانند.)

توافق

در سال ۲۰۱۸ به دلیل اختلاف بین جهوری خواهان و دموکراتا بر سر لایحه بودجه دولت ترامپ، این کشور تعطیلی دولت درزمان سه روز اتفاق افتاد.) در ادامه ۱۰ جست و جو برتر بخش اخبار رو می ببینن.

ترامپ

World Cup
Hurricane Florence
Mega Millions Result
Royal Wedding
Election Results
Hurricane Michael
Kavanaugh Confirmation
Florida Shooting
Greve dos caminhoneiros
Government Shutdown

جستجو  های برتر ورزشکاران در سال ۲۰۱۸

فیلیپ کوتینیو بازیکن مطرح برزیلی که در اوایل سال به بارسلونا ملحق شد و هم اینکه هری کین آقای گل جام جهانی هم در ۱۰ سرچ برتر ورزشکاران دیده می شن.

هم اینکه مقابله جنجالی حبیب نورماگومدف و کانر مک گریگور منجر شد تا نام این دو هم در ۱۰ جستجو برتر ورزشکاران جای بگیره.

نکته باحال نبودن فوتبالیستای معروف یعنی رونالدو، مسی و نیمار در این فهرسته.

Tristan Thompson
Alexis Sánchez
Lindsey Vonn
Shaun White
Khabib Nurmagomedov
Kawhi Leonard
Naomi Osaka
Philippe Coutinho
Conor McGregor
Harry Kane

زیرو رو کردن و گشتنای برتر در بخش فیلم و سینما در سال ۲۰۱۸

در بخش فیلم و سینما هم همونطور که گفته شد فیلم “پلنگ مشکی” (Black Panther) بیشترین جست وجو رو داشت. در ادامه فیلم “Deadpool 2″ در جایگاه دوم و ” Venom” با بازی کامل هاردی در جایگاه سوم قرار دارن.

هم اینکه فیلم انتقام جویان ” Avengers: Infinity War” چهارمین فیلم با سرچ بالا در گوگله. در این فهرست نام انیمیشن حیرت انگیزان ۲ ” Incredibles 2″ و فیلم دنیای ژوراسیک ” Jurassic World: Fallen Kingdom” هم دیده میشه. در ادامه فهرست کامل ۱۰ جستجو برتر در بخش فیلم و سینما رو مشاهده می کنین.

Black Panther
Deadpool 2
Venom
Avengers: Infinity War
Bohemian Rhapsody
A Star Is Born
Incredibles 2
The Nun
A Quiet Place
Jurassic World: Fallen Kingdom

زیرو رو کردن و گشتنای برتر در بخش بازیگران در سال ۲۰۱۸

در بخش بازیگران سیلوستر استالونه که معمولا ایرونیا ایشون رو به خاطر بازی در فیلم خاطره انگیز راکی می شناسن با وجود ۷۲ سال سن هنوزم بسیار محبوبه و در جایگاه اول این فهرست قرار داره. این بازیگر امسال در سه فیلم Escape Plan 2، Creed II، Backtrace به نقش آفرینی پرداخته.

Pete Davidson بازیگر جوون آمریکایی که بیشتر به خاطر حضور در برنامه هفتگی Saturday Night Live شناخته می شه نفر سوم این فهرسته.

اما در دنیای فعلی که اخبار تجاوز جنسی از طرف سیاست مداران، بازیگران یا حتی ورزشکاران در نقاط جور واجور جهان زیاد به گوش می رسه، Bill Cosby کمدین کهنه کار آمریکایی هم بارها متهم به این ناهنجاری شده.

در سال جاری اون واسه چندمین بار متهم به تجاوز و آزار جنسی شد که در آخر حکم زندان و جریمه نقدی واسه اون به همراه داشت و به خاطر همین نام اونم میان بازیگران پر جست وجو ساله.

هم اینکه Gary Oldman که به خاطر بازی در فیلم Darkest Hour برنده جایزه اسکار و گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش اول مرد شد هم در جایگاه هشتم این فهرست دیده می شه.

Sylvester Stallone
Logan Paul
Pete Davidson
Bill Cosby
Noah Centineo
Donald Glover
Allison Mack
Gary Oldman
Sapna Choudhary
Roseanne Barr

زیرو رو کردن و گشتنای برتر با جملات How to “چیجوری…”  در سال ۲۰۱۸

مردم در همه نقاط دنیا عادت دارن تا سوالات خود رو از گوگل سوال کنن، این اتفاق بسیار معموله و با نگاهی به فهرست پایین متوجه میشین که بعضی وقتا مردم در انجام کارایی بسیار ساده به مشکل می خورن و راه حل رو از گوگل می پرسن.

راه حل

در فهرست زیر جایگاه اول و دوم به رای دادن اختصاص داره “چیجوری رای بدهم؟”، “چیجوری واسه رای دادن ثبت نام کنم؟”. جایگاه پنجم به به روزرسانیای اعصاب خورد کن اختصاص داره “چیجوری بروزرسانی خودکار رو خاموش کنم؟”.

با پیشرفت ارزای دیجیتال سوالات مردم در این رابطه هم زیاد شده و جایگاه هشتم از این فهرست به سوال “چیجوری بیت کوین بخرم؟” اختصاص داره. چگونگی شرکت در مسابقات بخت آزمایی و موارد دیگه هم در رتبه های پایین تر این فهرست به چشم می خورن.

دیجیتال

How to vote
How to register to vote
How to play Mega Millions
How to buy Ripple
How to turn off automatic updates
How to get the old Snapple back
How to play Powerball
How to buy Bitcoin
How to screen record
How to get boogie down emote

زیرو رو کردن و گشتنای برتر با هر موضوعی در سال ۲۰۱۸

ممکن نام فیسبوک به دلیل رسواییایی که به بار آورده، باشه.

weather (آب و هوا) هم همیشه میان بهترین زیرو رو کردن و گشتن های انجام شده در سال جای داره که امسال هم از این قائده مستثنی نیس و News (اخبار)، mp3(فرمت فایلای صوتی) و amazon هم در میان ۱۰ کلمه پر جست وجو سال هستن.

جدا از جست وجو برتر، اینستاگرام در رده دوازدم، یاهو در رده پانزدهم و کلمه نقشه جایگاه هجدهم رو دارن.

Facebook
Youtube
Google
Video
Weather
News
mp3
Amazon
Gmail
Hotmail

منبع: باشگاه خبرنگاران جوون