پایان نامه ارشد : مسئولیت مدنی سر دفتران اسناد رسمی نسبت به درج شروط باطل و مبطل در اسناد رسمی در تطبیق با حقوق فرانسه

دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مسئولیت مدنی سر دفتران اسناد رسمی  نسبت به درج شروط باطل و مبطل در اسناد رسمی  در تطبیق با حقوق فرانسه

تکه ای از متن پایان نامه :

وادار نماید و هم افرادی که به صاحبان این مشاغل مراجعه می نماید احساس امنیت و اطمینان بیشتری نسبت به حقوق خود داشته باشند.

سردفتری اسناد رسمی یکی از مشاغلی می باشد که به تنظیم و تدوین روابط معاملاتی اشخاص می پردازد- گرچه این حرفه دارای سابقه طولانی در جامعه و در قوانین موضوعه ایران می باشد؛ ولی در باب مسئولیت‌های صاحبان این حرفه در حقوق ایران بر خلاف حقوق فرانسه، هنوز آن طور که باید بحث نشده و ضوابط دقیقی بر آن حاکم نیست. رویه قضائی دقیق و منسجمی نیز در این خصوص ایجاد نشده می باشد. البته در این زمینه یک سلسله مقالات در ماهنامه کانون سردفتران و دفتریاران از شماره 48 به بعد در سال 1383 منتشر گردیده که موضوع آن مسئولیت مدنی سردفتر به طور کلی بوده و عناصر اصلی این مسئولیت را مانند فعل زیانبار، زیان و ارتباط سببیت را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده می باشد و راجع به موضوع خاص این پایان در این مقاله بحثی نشده می باشد دو پایان نامه نیز مربوط به سال‌های 1381 و 1382 در دانشگاه علوم و تحقیقات موجود می باشد که این دو پایان نامه نیز مسائل اصلی مسئولیت را مورد بحث قرار داده اند و به طور خاص راجع به مسئولیت مدنی سردفتران نسبت به ماهیت های حقوقی اسناد تنظیمی و درج شروط باطل و مبطل در اسناد بحث ننموده اند از این منظر می باشد که این پایان نامه در نوع خود بحثی جدید را مطرح نموده می باشد.

مطلب مرتبط با این موضوع :  پایان نامه کارشناسی ارشد در رابطه با : مشارکت سیاسی زنان در ایران پس از انقلاب چالش‌ها و راه کارها

اینکه آیا سردفتر فقط در خصوص شکل و تشریفات تنظیم سند رسمی مسئولیت دارد یا در ماهیت و محتوای اسناد هم دارای وظیفه می باشد؟ آیا سردفتر باید در کیفیت روابط معاملاتی اشخاص نیز مداخله نماید یا تنها موظف به ثبت و رسمیت دادن به معاملات و نوشته هایی می باشد که به او ارائه می گردد؟ آیا سردفتر مسئولیت بررسی شروط و تعهدات مندرج در اسناد را نیز دارد یا بایستی تابع خواست طرفین باشد ؟ اصولا مسئولیت سردفتر از چه نوع مسئولیتی می باشد؟ آیا قراردادی می باشد یا از نوع قهری و الزام های خارج از قرارداد؟

در ارتباط با موضوع خاص این پایان نامه «مسئولیت مدنی سردفتران اسناد رسمی نسبت به درج شروط باطل و مبطل در اسناد رسمی در تطبیق با حقوق فرانسه» به بیان مفهوم مسئولیت تعاریف و اهداف مسئولیت، تقسیمات مسئولیت و  همچنین در بحث شروط ضمن عقد به بررسی وضعیت شروط ضمن عقد در حقوق ایران و فرانسه و مسئولیت سردفتران در این زمینه می پردازیم، بررسی انواع شروط ضمن عقد در حقوق موضوعه و میزان تاثیر آنها برعقد, ضابطه تشخیص شرط

 

 

فصل اول:

کلیات مفاهیم و مبانی

 

در این فصل متناسب با موضوع پایان‌نامه، با رعایت اختصار به مطالعه مفاهیمی زیرا مسئولیت، شرط ضمن عقد و احکام کلی مسئولیت مدنی سردفتران در حقوق ایران و فرانسه می‌پردازیم. پس، این فصل مشتمل بر دو بخش می باشد، بخش اول در دو گفتار به مفاهیمم مسئولیت و شرط ضمن عقد اختصاص یافته و در بخش دوم مبانی و احکام مسئولیت مدنی سردفتران مورد بحث قرار گرفته می باشد.

مطلب مرتبط با این موضوع :  پایان نامه در رابطه با : مطالعه رابطه کیفیت سود و نقدشوندگی سهام در بورس اوراق بهادار تهران

 مسئولیت مدنی سر دفتران اسناد رسمی نسبت به درج شروط باطل و مبطل در اسناد رسمی در تطبیق با حقوق فرانسه

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه حقوق خصوصی : مسئولیت مدنی سر دفتران اسناد رسمی نسبت به درج شروط باطل و مبطل